Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

6 Ocak Metristepe 1. İnönü zaferi Anma Etkinliği Eskişehir

Konu, 'Şehiriçi Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında Ferhat Köse tarafından paylaşıldı.

1. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Dün akşam gelen bir telefon ile bugün düzenlenecek güzel bir etkinliğe katılmış oldum.Etkinlik 1. İnönü zaferi Anma etkinliği.Yer Bozüyük yakınlarındaki Metristepe şehitliği.Akut başta olmak üzere birçok sivil toplum kuruluşu Eskişehir tepebaşı belediyesi ,Bilecik valiliği gibi çok fazla kuruluşun katkıları ve destekleri ile düzenlenmiş.

Bana telefon ile haber veren ülkemizi milli ve uluslararası oryantiring yarışlarında başarı ile temsil eden son 2 yıldır da bisikletli oryantiring yarışlarının ilk 3 ünü her zaman elinde tutan İlyas Avcı abim.Kendisine böyle güzel bir etkinliğe katılmamı sağladığı için tekrar teşekkür ediyorum.

Etkinliğin ana planı şehir merkezlerinden araçlar ile gelecek katılımcılar metristepeye(yaklaşık 7-8 km) yürüyerek tırmanacaklar şehitlikteki törene katılacaklardı.Biz olayı Eskişehirden bisiklet ile giderek farklı bir boyut kazandırdık ilk defa Eskişehir bölgesinde yüzde 20-30 eğimi olan bir tepe gördüm ve tırmandım bundan sonra senede 3-5 defa kesinlikle tırmanacağım bir nokta.Neyse gelelim anlatıma.

Sabah 09:00 buluşma yerine geldim ilyas abiyi bekliyorum beklerken köpek dostumuz geldi yanıma uzandı :)

Uploaded with ImageShack.us

İlyas abide geldi ....

Yola çıkmadan Tepebaşı belediyesi önüne giderek oradaki meslektaşlarımız ile konuşup yola çıkıyoruz onlar arabalar ile gelecek :)

Yola çıktık bile ama ilyas abinin performans dökülüyor antremansız kalmış sakin sakin gidiyoruz :)

Poyra rampasını indikten sonra tabeladan Metristepeye dönüyoruz buraya kadar yapılan yol 36 km

Tırmanmaya başladık ama ilerisini hiç tahmin edemiyorum ilk defa çıkıyorum.Yol oldukça bozuk ve çamurlu.

Tırmanırken bir bisikletli iki bisikletli derken pek çok bisikletli arkadaşımızı kardeşimizi gördük.İl gençlik spor müdürlüğü otobüsü ile gençleri organize etmiş kumanyalarını hazırlamış tepenin başına kadar otobüs ile sonrasını bisikletleri ile tırmanmaya başlamışlar

Tırmanışta fazla foto alamadım ama bir bölümde 23 lük lastikler ile cyclocross olaylarını yaşadım :)

şehitliğe 100 metre kala bir otobüs az kalsın uçuyordu yerlerde artık buz durumdaydı bende bu noktada bisikletten inmeyi tercih ettim :)

Ve artık sona ulaştık Metristepe şehitliğine vardım.yaklaşık 8 km çok sağlam tırmanıştı bazı noktalar yüzde 20-30 arası eğime sahipti ki ben bu çeşit bir rampa ilk defa çıkıyorum.İlyas abim oryantiring yarışlarında olduğu gibi tırmanışın yarısını bisikleti elinde koşarak yaptı ama saatte 10 km hızla koşarak rampa çıkabiliyor :)

organizasyon süper çaylar hazır çorbalar bizi bekliyor.İçliklerimizi kuruları ile değiştirdikten sonra yumuluyoruz :)

Sonra gençlik sporun fazla gelen kumanyalarını götürüyoruz :)

Ve artık şehitlik kısmı.....

Bisikletçi genç arkadaşlar.Bu kardeşim Onur yetenek sizsiniz de bisiklet üstünde gitar çalarak elendi :) ama geçen sene metronun enerji testinde uzunca bir süre Türkiye rekorunu elinde bulundurdu .Çok yetenekli Allah vergisi enerjiye,güce sahip bir kardeşim.Bu sene Gençlik Sporun yol takımı yönetimi değiştirilmiş umarım elinden tutan olur bu yetenek bir yerlere gelir.

Biz bisiklet ile döneceğimizden yürüyüş ekibinin gelmesini bekleyemeden inişe geçtik yolda karşılaştık bine yakın insan tırmanıyordu çok güzeldi.Bu arada bir hanım efendi " bir tur verde bineyim" başka bir hanımefendi de "bekle de inişte arkana bineyim" diyerek ilginç şekilde laf attılar biz tersini yapsak olay olur :)

Dönüşte foto almadım gidişe göre daha hızlı oldu evin önüne geldiğimde yapılan km.

Kıssadan hisse çok güzel ve anlamlı bir etkinliğe katıldım.95 km bisiklete bindim sezonu açtım.Güzel insanlar ile tanıştım, tepebaşı belediye başkanı ve Bilecik emniyet müdürü ile hoş sohbetlerimiz oldu .Özellikle Bilecik emniyet müdürünün "evet genç bu bizim bildiğimiz bisikletlere benzemiyor anlat bakalım " diyerek konuya girmesi çok ilginç idi :) dilim döndüğünce anlattım yol bisikletinin farklarını :)

ve son olarak en önemlisi bizler için kanlarını dökmüş şehitlerimiz adına pedal çevirdik onları saygı ile andık.Allah hepsinden razı olsun.....

2. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Bisikletin evdeki son halini unutmuşum bu gece uyku yok demek ki bana :) yol bisikleti hassas konusuna örnek gösterilecek fotoğraf :)

3. Artık Yok

Artık Yok Bisikletkolik

Seviye:
    bu anlamlı etkinlik için pedal çeviren herkesi yürekten kutluyorum resimler içinde ayrıca teşekkürler sayenizde bizde bu etkinliğe katılmış kadar olduk

4. Cemre Can Süral

Cemre Can Süral Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    Tebrikler ...

Ferhat Köse bunu beğendi.
  5. M.Nuri TEKE

M.Nuri TEKE Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Ferhat çok anlamlı ve güzel ve bir o kadarda çamurlu tur olmuş ama zevkine diyecek yoktur umarım..
    tebrikler dostum.

6. Cüneyt HOCAOĞLU

Cüneyt HOCAOĞLU Bisikletkolik

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Ferhat kardeşim ayaklarına sağlık, bu soğukta yine anlamlı bir tur yapmışsın, Vatan için seve seve canlarını veren Şehitlerimize tabiki bugünlerimizi borçluyuz.
    Allah onlardan razı olsun.

7. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Bülent ile gidecektik olmadı Nuri abi, zamanı tutmadı öğlen 11 de Eskişehirde olması gerekiyormuş.İşin zevk kısmı biliyorsun rampa görünce dayanamıyorum :) Eskişehirdeki en güzel rampayı sanırım buldum bundan sonra her fırsatta Metristepe :)

Çok teşekkürler Cüneyt abi .İşin soğuk kısmını anlatmadım sen fark etmişsin sağolasın .Hava oldukça sert idi ama 2 senedir kıyafet yönünde yaptığım doğru tercihler sayesinde hiç üşümedim desem yeri var.Sadece içliği değiştirirken terli içlik ve benden çıkan buharları görünce havanın nasıl soğuk olduğunu fark ettim birde şehitlik kısmını gezerken eldivenleri çıkarmıştım 2 dakika sonra eller donmaya başlayınca durum anlaşıldı :)

8. Ali.K

Ali.K Bisikletkolik

Seviye:
    Hakikaten yol cyclocroslukmus ama yol bisikleti de yolun hakkini vermis:)Ayaklarina saglik abi ama aman dizlere dikkat,havalar buz

9. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Teşekkürler Ali.Dizlerde sıkıntı yok tayt canavar :) içerisi polar kaplı diz üstü üst taraf da rüzgar geçirmez.2 saattir girip çıkıp bisiklete bakıyorum uyumadan muhakkak temizlik şart çamurluk sayesinde sırtım batmadı ama bazı noktalarda çamurluk ile teker arasına çamur sıkıştığı için çamurluğu kaldırmak zorunda kaldım işte ne olduysa o kısımda oldu.

Derya Keçeci bunu beğendi.
  10. Bülent ŞİMŞEK

Bülent ŞİMŞEK Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Katılımcı olmayı çok istediğim ancak kızımın sınavı nedeni ile katılamadığım çok anlamlı bir organizasyondu.Tüm katılımcıları tebrik ve teşekkür ediyorum. Ferhat seninde emeklerine sağlık kardeşim...

11. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Teşekkürler Bülent.Bu rotayı sakla müsait havalarda muhakkak çıkman lazım. Fatih abi de çok sever Bozdağdan daha keyifli ve dik çıkışı var manzara mükemmel .Tam semaverlik :)

12. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Basından da bir fotoğraf ekleyeyim tahminlerim doğru çıkmış yaklaşık bin kişi katılmış.

Derya Keçeci bunu beğendi.
  13. Yusuf Z. Şipal

Yusuf Z. Şipal Onursal Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Ferhatcım farklı ve çok anlamlı bir deneyim olmuş, sürpriz yollarda durumu iyi idare etmişsin. Otobüsü de iyi toparlamış şoför, eğer arkası yol değilse adam sıfırdan almış otobüsü. Riskli bir parkurmuş, resmen muharebe meydanı misafirlerini de aynı havaya sokmuş :) Nefesinize sağlık, çok teşekkürler güzel paylaşım için.

14. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Teşekkürler Yusuf .Otobüsü nasıl çıkarttılar bilmiyorum baktım ortalık karışık bisikletten atladım son 100 metreyi yürümeye çalışarak(spd ile) şehitliğe vardım.
    Bu arada bu sene Çanakkaleye kesin geliyorsun karışmam :)

Yusuf Z. Şipal bunu beğendi.
  15. Şevket Şahin

Şevket Şahin Aktif Üye

Seviye:
    Mükemmel tur olmuş

16. ömer korkmaz

ömer korkmaz Forum Bağımlısı

Seviye:
    Sezonu güzel açmışsın abi.

17. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Bu sezon plan çok bir yerden başlamak lazım :) Hazırlan Çanakkale de sen de olmalısın sonradan cayma olmasın tarih şimdiden belli :)

18. ömer korkmaz

ömer korkmaz Forum Bağımlısı

Seviye:
    Tamam abi. Şu nıav haftası bitsin. Çıkarız zaten. Sezonun. 2. 3.4....10 turlarına :)

19. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    ilkini kaçırdın ikinci bu pazara olur muhtemelen :) bir ayı geçti 100 km üstü tur yapmıyorum ilk kuru havada yapılacak haberin olsun .Bu tur 95 yaptığımı görünce eve girmeden şehirde 5 km dolanayım dedim ama sonra vaz geçtim :)

ömer korkmaz bunu beğendi.
  20. Derya Keçeci

Derya Keçeci Onursal Üye

Adı:
    Derya
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Kar kış demeden yapılan bu ziyaretlerle şehitlerimizin manevi varlıkları bir kez daha yadedilmiş;ne de güzel olmuş.Eskişehir zaten her anlamda örnek bir il.Eskişehir'in hepsi birbirinden yakışıklı bisikletçileri de boşuna ilgiye mazhar olmamışlar:) Neyse sağ salim dönmüşsün Ferhat kardeşim:)

tekkir, Ferhat Köse ve ömer korkmaz bunu beğendi.