Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

6 Haziran İst Çıkışlı İç Anadolu / Karadeniz Bisiklet Turu

Konu, 'Gezi, Tur ve Organizasyon Duyuruları' kısmında Özgür K. tarafından paylaşıldı.

1. Özgür K.

Özgür K. Bisikletkolik

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Arkadaşlar, aksilik olmadığı sürece 6 haziran günü başlayacak, duruma göre 5 ila 15 gün arasında sürecek bir tur planlıyoruz.

Tur süresi gidişata bağlı olacak, herkes eğleniyorsa 2-3 haftaya kadar uzatırız(ikimiz de 1 ay boşuz). Olmazsa 5-6 gün sonra bitiririz. İsteyen arkadaş istediği yerden geri dönebilir tabi ki.

Tura kesin olarak ben ve geçen sene yine buradan tanışıp İst- Zonguldak turu yaptığımız bir abim katılacak. 3 yada 4 kişi daha iyi olur diye buraya konuyu açıyorum. 1-2 kişi katılım olursa yeterli.

Rotamız henüz kesin değil. Ancak Bursa, Bilecik, Eskişehir, Ankara, Bolu-Yedigöller benim ilk aklımdaki rota. Oradan da Zonguldak'a doğru çıkar, sahil yolundan Sinop' a doğru devam ederiz. Forumda bu rotayı kullanan birileri vardı, geçmiş yıllarda okumuştum konuları. Araştırır karar veririz. Ancak Çanakkale-Ege-Akdeniz tarafını düşünmüyoruz. Karadeniz yada İç Anadolu olacak. Görülmesi gereken yerlerden oluşan bir rota çizeriz birlikte.

Katılacak arkadaş, 20 yaş üzeri, bisiklet konusunda en az birkaç yıllık tecrübeli, tüm tur ekipmanları,(çadır, uyku tulumu, mat, heybeler, bagajlar, uygun kıyafetler, ışık, kask, tamir ekipmanları, kaliteli lastikler) hazır olmalıdır. Tabi ki yolda birinin lastiği patlar yada bir sıkıntı çıkarsa birlikte çözeriz. Ancak sorun çıkaracak ekipmanları olanlar, yada 10 km de bir patlayacak lastikler turda hoş olmuyor. Turdan önce bu tarz konuları halletmelisiniz. Kısaca şöyle yazayım, turu tek başına da olsa tamamlayabilecek tecrübe ve donanıma sahip arkadaşlar arıyoruz. Kendi başınızın çaresine bakabilecek durumdaysanız, buyurun katılın. Tüm tura katılmak zorunda da değilsiniz, 1 hafta eşlik edip sonra dönüş yapabilirsiniz.

Konaklama işini, geçen seneki gibi, mümkün olduğunca ücretsiz-güvenli alanlarda (park-yeşillik-boş alan) kamp şeklinde yapacağız. 3 güne bir de duş alabileceğimiz kamp alanlarını kullanırız.
    Yiyecek olarak da, geçen sene sürekli dışarıdan beslendik, hem günlük 100-150 lira masraf yaptık, hem de garip garip yerlerden garip garip yiyecekler yemekten benim midem etkilenmişti. Bu sebeple bu sene, kahvaltı olarak yanımızda müsli almayı düşünüyoruz. Kamp ocağımız-tencere tavamız da var. Arada noddle-makarna da yaparız. Akşamları mangal, sucuk ekmek de yaparız. Denk geldikçe de, restoranlarda da yeriz. Mesela Bursadan başlarsak, illa ki İskender yer öyle devam ederiz gibi.. Ancak günlük 60-70 lira harcamamız olacaktır en az. Fazla harcamamaya dikkat edeceğiz bu sene.

Donanım olarak bizler Trek fx serisinden bisikletler kullanıyoruz, ikimiz de uzun yol tecrübeliyiz. Her türlü ekipman da mevcut. Yine katılacak olan olursa turdan önce konuşur ekipman paylaşımı yaparız, böylece aynı malzemeleri hepimiz taşımamış oluruz.
    Günlük km hedefimiz 80-100 km olacaktır. Duruma göre uygun kamp alanı bulamazsak 120 de yaparız ama çok abartmamaya dikkat edeceğiz. Eğlenmek 1. öncelik.

Son bir de not ekleyeyim, lütfen katılacağım deyip saatlerce mesajlaşıp birçok şeyi kararlaştırdıktan sonra vaz geçecek arkadaşlar, genç arkadaşlar, hiç mesaj atmayın. Diğer konularda vakit harcayın. Geçen sene 3 defa başıma geldi bu durum, tekrar vakit harcamak istemiyorum. Eğer gerçekten katılacaksanız iletişime geçin lütfen.

2. Sebahattin Gerceker

Sebahattin Gerceker Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Katılamayacağım zaman sorunu nedeniyle, ama takipçiniz olacağım... :)

Mahmut. ve muhyt bunu beğendi.
  3. muhyt

muhyt Salcano NG350 26v

Adı:
    muhittin
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    @Özgür K. Konuyu takibe aldım karadeniz rotasını bizde iki kişi ağustos civarı yapmayı planlıyoruz. Kamp yerleri yiyecek içecek konusunda konunuz oldukça yardımcı olacaltır. Şimdi den yolunuz açık olsun diyorum umarım sorunsuz zevkli bir tur olur.

Mahmut. ve Sebahattin Gerceker bunu beğendi.
  4. ceyhun demirel

ceyhun demirel Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    @muhyt siz nereden nereye düşünüyorsunuz

5. muhyt

muhyt Salcano NG350 26v

Adı:
    muhittin
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    @ceyhun demirel biz aslında ilk olarak samsun çıkış düşünüyorduk daha sonra karadeniz sahil yolunun büyük oranda düz olduğunu düşünerek sinop çıkışlı batum düşünmeye başladık. Yavaş yavaş planlar başladı en önemli konu yolumuzun üstündeki görülmesi gereken yerleri iyi planlayıp zamanı iyi kullanmak.

6. ceyhun demirel

ceyhun demirel Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    @muhyt sağlıcakla pedallayın, ben forumu yeni yeni kullanıyorum da forumda şöyle birşey var mı şehir şehir bir tur rehberi gibi, mesela sivas hakkında oraya tur yapan birisinin deneyimlerini yazdığı bir başlık, şurada kalınır, şunu mutlaka görün şu esnaf bisiklet dostudur şurada kamp atılır gibi bir platform var mı yoksa da oluşursak çok kolaylık olmaz mı? hani sizde gezilip görülecek yer dediniz ya

muhyt bunu beğendi.
  7. muhyt

muhyt Salcano NG350 26v

Adı:
    muhittin
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    @ceyhun demirel evet doğru söylüyorsunuz il il böyle bişey olsa çok iyi olur aslında şuan forumda çoğu il için farklı konular da bu şekilde öneriler vardır ancak düzenli değil ve bu şekilde bulması zor oluyor. Ama forum da böyle bir başlık açılsa herkes oraya katkı da bulunsa çok yararlı olabilir

8. ceyhun demirel

ceyhun demirel Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    @muhyt deneyimli arkadaşlardan ön ayak olan birileri çıkar umarım da belli bir başlıkta toplanır, hem düşünsenize şöyle birşey için bile fırsat yaratır, misal karabük civarında başınıza tatsız birşey geldi, yola devam edemeyeceğin bir durumun var burada kim vardı foruma baksan, yardımcı olabilecek misafir edebilecek kim var ceyhun var, ararsın abi dersin ki abi karabükteyim jant kırıldı yardım et, ya da gel burada bizi sen gezdir yada bugün sende kalalım müsaitsen gibi. başlığı açan arkadaşın konusunu da işgal ettik resmen kusurumuza bakmasın onu da zevkle takip edicez inşallah

nonsteril ve muhyt bunu beğendi.
  9. Mahmut.

Mahmut. @kafaikiteker

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    @Özgür K. yapıcağınız tura eşlik etmek istiyorum lakin izin planlamamdan dolayı bu mümkün değil. eğer uygun görürseniz ben sizlere haftasonları eşlik edebilirim.

10. hashus1099

hashus1099 Deprem Dede

Adı:
    hashus1099
    Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    ben de temmuz'da 1 ay bir tur düşünüyordum. malesef zaman ve rota uyuşmuyor ama takibe alıyorum tecrübe açısından. aynı zamanda, belki yardımımız da dokunur, belli mi olur?

11. Özgür K.

Özgür K. Bisikletkolik

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Katılmanızda sorun yok ama pek uygulanabilir değil. P.tesi başlayacağız tura, tur sırasında bırakın interneti telefon bile kullanmıyorum gerekmedikçe. İlk hafta sonu da kim bilir nerede oluruz, yolda bile değiştirebiliriz rotayı güzel alanlara denk gelirsek. Parça parça katılacak arkadaşlar için en iyi yol, birlikte İstanbuldan başlayıp istediği zaman ayrılması. Yolda durum belli olmuyor çünkü.

Bilalyen bunu beğendi.
  12. Bisikletli Gezgin

Bisikletli Gezgin Onursal Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Şimd,den keyifli bir tur diliyorum...

FatihC. ve Özgür K. bunu beğendi.
  13. soneryen

soneryen Onursal Üye

Adı:
    Soner
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Konuyu takılmaktan değil size gönül verdiğim için takipteyim. Tekerinize taş değmesin. Sağ salim gidip gelin

nonsteril ve Özgür K. bunu beğendi.
  14. FatihC.

FatihC. Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Lapierre
    Seviye:
    Size tavsiyem turu batumdan çıkışlı yapın diğer türlü denizi çok kısıtlı yerlerde göreceksiniz. Yollar 4 şeritli ve en sağdan gideceğinizden dolayı deniz hep solunuzda kalacak, sahil vb. yerleri göremeyeceksiniz.

bisiklethobimiz bunu beğendi.
  15. Özgür K.

Özgür K. Bisikletkolik

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Günceldir, başlangıç tarihi 9 haziran ile 14 haziran arasına erteledik benim sınavlar nedeni ile, ama herhangi bir iptal vs. söz konusu değil. Son hafta tam zamanı kararlaştırırız.

16. Aldora Road Team

Aldora Road Team Kıdemli Üye

Adı:
    Üzeyir Sağlık
    Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    kocaeliden geçecek olursanız benide alın abiler :)

17. MertAhci35

MertAhci35 Üye

Adı:
    Mert Ahçı
    Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Aslında benimde kafamda izmirden sinop'a ordan sahil şeridinden batuma gitmek var bir yanımda karadeniz iklimi ağlatır gibi geliyor.Sürekli yağış ve yokuş balataların tutmaması gibi nedenler biraz çekimserliği sevk ediyor beni.

18. Ozan k.

Ozan k. Onursal Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    2 gundur hopa'dayim, burada yağmurlar normal yağmur degil. Gunde 30 dakika yağmur yağıyor ama butun gun yagmis kadar su indiriyor. Cok kisa surede cok sert yagip kesiliyor. Bisikletci icin pek ideal degil gibi görünebilir ama yagmur yağdığı zaman bir yere siginip kesilince çıkmak cok kolay cunku yağmurlar cok geçici.

Doga harika, hava nefis... bence tek sıkıntı tır ve "tez canlı " karadeniz şoförleri olabilir. Emniyet şeridi de ilçelerde bayağı dar, ana yoldan degil yan yoldan gitmek lazim.
    Yine de pek kötü bir fikir degil.

Ekli Dosyalar:

Mahmut. bunu beğendi.
  19. MertAhci35

MertAhci35 Üye

Adı:
    Mert Ahçı
    Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    @Ozan k. temmuzda bile yağmur yağıyor o taraflara galiba balatalar tutsa keyifli tur olur da yağmur da tutmuyor.

20. Ozan k.

Ozan k. Onursal Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Yagmurda ozel balatalar var. Arastirin derim.

MertAhci35 bunu beğendi.