Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

6 Haziran Cumartesi İZMİT Çevre Günü ve Bisiklet Turu

Konu, 'Şehiriçi Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında cedrick41 tarafından paylaşıldı.

1. cedrick41

cedrick41 Bisikletkolik

Seviye:
    MERHABA arkadaşlar bugün düzenlenen tura katılım bir hayli fazla oldu katılan tüm arkadaşlara canı gönülden teşekkür ederim:) yeni tanıştığım arkadaşlarada gösterdikleri samimiyet için tekrar teşekkür ederim:) .Bunlar benim makinamdan gözükenler sizlerinde resimlerini bekleriz!:)
    Tura dolphin önünden saat 09:00'da toplanarak başlandı.Katılıma İzmit Brisa sporlu bisiklet yarışçısı arkadaşların yanında,Bisikletliler Derneğinden arkadaşlar,Kocaeli Üniversitesi Bisiklet Kulübünden(KÜBİK) arkadaşların yanında çok sayıda bisiklet sever katıldı.:D Turumuza dolpinnin yanından adliye köprüsünden geçerek eski gölcük sahil yolunu takiben başiskele cafeye gelindi burdaki kahvaltının ardından başkanımızdan yeni bisiklet yollarının sözünü aldık bir,iki ay içinde başlıyacaklarını beyan etti 80 yaşındaki en yaşlı bisikletçimizle ufak bir sohbet yaptıktan sonra gezimiz aynı rotadan dolpin alışveriş merkezi önünde son buldu:D
    fakat daha bitmedi
    daha sonra Bisikletliler Derneğinden,KÜBİK 'ten ve birkaç bisiklet sever arkadaşın katılımıyla belediyenin tahsis etmiş olduğu bir otobüsle (sağolsunlar) yuvacık barajının üstünden gecerek ilerdeki yürüyüş ve bisiklet parkurunda bisikletleri ve ekipmanları indirerek güzel bir gezi yapıldı

İşte Bisikletliler Derneğinden arkadaşlar

Yukarıdaki resimden sonra ben,Burak ve Bahadır arkadaşım işimizden dolayı gruptan ayrıldık sonraki resimler bize ait güzel bir anı:)

Buda kapak bakarsan dağ bile bağ bakmazsan harbi dağ olur!

2. Asmirk

Asmirk Forum Demirbaşı

Seviye:
    cedrik41 güzel bir gezi olmuş ama o belediye otobüsündeki tutulacak yerlere bisikletlerin asılması harika bir olay ;) çok hoşuma gitti valla.Ayaklarınıza sağlık

RECEP İŞLEK ve cedrick41 bunu beğendi.
  3. cedrick41

cedrick41 Bisikletkolik

Seviye:
    teşekkür ederim valla ne yalan söyleyim benimde hoşuma gitti gezideki arkadaşlarda bayıldı:D

RECEP İŞLEK ve Asmirk bunu beğendi.
  4. jamesjoice

jamesjoice Kıdemli Üye

Seviye:
    cedrick41
    Haber ve resimler için teşekkürler. Dikkatimi çeken detay çok az kimsenin kask takıyor olması. En azından bu konuda daha iyi örnek olunabilirmiş.
    "Başkan"ın verdiği sözü açıklarsan memnun oluruz. Tabii göstermelik işleri sevdiklerinden trafikte bisiklet için bir yer tahsis etmek yerine uyduruk adı üstünde bir "bisiklet yolu" projeleri de olabilir. Yahya Kaptan ve Seka Park'taki 1'er km'lik yollar gibi.
    Buna da şükür diyelim, ne olsun.

5. cedrick41

cedrick41 Bisikletkolik

Seviye:
    bir iki ay içinde yahya kaptandan brisa pirelli gibi fabrikalara bisiklet yolu yapılması ve çalışanlarında işlerine bisikletleri ile gidip gelmelerini sağlıyarak hem bisikleti bir araç haline getirerek sevdirmeyi ve çevre konusunda güzel bir adım atmış olunması imiş detayını tam bilemeyecem ama niyetine girmişler yani belediye başkanımız yapacam dedi bakalım inşallah ayrıca bisikletliler derneği başkanımızın işe bisikletle gidenler için avrupa modeli servis ücretinin km başına çalışana geri ödenmesi ki aylık 150 tl yapıyormuş kişiye geri ödenmesi ve işine bu şekilde gidenler için kask şort eldiven gibi ekipmanların ücretsiz sağlanması gibi bir projesi varmış hadi hayırlısı diyorum. kask konusunda haklısın genelde yoktu ama zamanla bilinç artacaktır kaldıki bu kadar katılım dahi beklenmiyordu ki şok olduk ama örnek olmak lazım bisiklet sürücüsü olmak için kask şart ama zorlada olmuyor bazı şeyler okullarda eğitimle gelen birşey kaskın bizim sağlığımız için olduğunun eğitiminin verilmesi şart ben bile geçenlerde arkadaş kızına bisiklet alacaktı kask al dedim düşerse falan üzülmeyin sonra dedim kask aldı bende bir çift eldiven hediye ettim izmittede güzel kasklar yok olsada pahalı insanlar birazda maddiyata bakıyor sanıyorum kalın sağlıcakla umarım yardımcı olmuşumdur!

6. Emre Özhan

Emre Özhan Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    bunlarda benden olsun

RECEP İŞLEK, Burak Can, dbr ve 2 kişi daha bunu beğendi.
  7. cedrick41

cedrick41 Bisikletkolik

Seviye:
    resimler için sağol emre:)

RECEP İŞLEK ve Emre Özhan bunu beğendi.
  8. dbr

dbr Üye

Seviye:
    Baya bir kalabalık olmuş.Gelecek vadediyorlar.Foto için teşekkürler.:in:

RECEP İŞLEK, Emre Özhan ve cedrick41 bunu beğendi.
  9. Emre Özhan

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    birdahaki buluşmayı sabırsızlıkla bekliyorum telefonuda verdim belediyeye mesaj çekçekler:D

10. cedrick41

cedrick41 Bisikletkolik

Seviye:
    evet ya onu söylemeyi unuttuk bu geziye katılıpta telefonunu yazdıran arkadaşları başka bir etkinlik olduğunda otomatik olarak bilgilendirme mesajı göndereceklermiş bilginize hatırlattığın için sağol emre!:in:

RECEP İŞLEK ve Emre Özhan bunu beğendi.
  11. jamesjoice

jamesjoice Kıdemli Üye

Seviye:
    cedrick41
    Bu adamları şehir içinde ve şehre bağlantılı yollarda bisiklete bindirip normal trafikte gezdirmek lazım. Samimi ve kararlı bir değişimin olacağına pek inanmıyorum. Eski demiryolundan kalan kısmı belki bisiklet yolu yaparlar ama yeterli değil. En azından şehir içinde Demiryolu caddesinin bir şeridini araç trafiğine kapatıp bisiklet yolu yapmaları gerekir diye düşünüyorum.
    Tabii trafikte yer edinmek bir taraftan da bisikletlilerin çoğalmasıyla olacak bir iş. Yani yolu bisikletli sayısındaki artışla elde edebilirsin. Yoksa yapılan yollar da yürüyüş yolu haline geliyor. Halk ne kadar bisiklete yönelecek, orası muamma.

RECEP İŞLEK, Burak Can ve cedrick41 bunu beğendi.
  12. cedrick41

cedrick41 Bisikletkolik

Seviye:
    bencede ama inşallah dedikleri gibi yaparlar :( şu halk otobüsleri varya yeşil olanlar olmasa izmit trafiği rahatlar da bizde rahat bisiklet kullanırız belki adamlar kasap gibi otobüs kullanıyorlar :mad:

RECEP İŞLEK ve Burak Can bunu beğendi.
  13. AydınGünaydın

AydınGünaydın Bisikletkolik

Seviye:
    paylaşım için tşkler

14. cedrick41

cedrick41 Bisikletkolik

Seviye:

:D evet çok güzel oldu:D

RECEP İŞLEK bunu beğendi.
  15. Burak Can

Burak Can Yeni Üye

Şenol abi fotoğraflar için çoook teşekkürler :) Çok güzel bi geziydi ve katılım beklediğimin çok üstündeydi. Başkanımız da bisiklet yollarının sözünü verdi her fırsatta da tekrarlıyor. Bakalım bekleyip göreceğiz umarım sözlerini tutarlar da İzmiti bisiklet şehrine çeviriler. Geziye katılan herkese teşekkürler ve de slmlar ;)

16. çirkin

çirkin Forum Bağımlısı

Seviye:
    harika bir organizasyon olmuş.Özellikle belediyenin yardıomsever tavrı çok hoşuma gitti. Buralara örnek olurlar inşallah.

17. cedrick41

cedrick41 Bisikletkolik

Seviye:
    benim isteğimde seninki ile aynı burak inşallah tutarlarda bizde seviniriz kübik'e slmlar

inşallah diyorum kardeş tüm ülkemde bu tip organizayonlar ve bisiklet yollarının yapımları için sözler almak itiyoruz burdan bisikletime bindimi türkiyenin her tarafını gezmek isteğimizi çok görmesinler millet aya biz yaya kalmayalım!

18. Emre Özhan

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    izmit i bisiklet sehri yapacagız diyolar ya aslında zaten bi nevi bisiklet şehri mesela yuvamda genci yaşlısı işçiler yaşlılar gençler çocuklar hep ulaşımı bisikletle yaparlar bende hergün bi reale gidip geliyorum (13.5km) yoldada bayagı bisiklete raslıyorum bagzen bisiklet yoluma sıgmadıgımız oluyo 3 bisiklet aynı anda geçmesi gibi inşallah dahada yaygınlasır

19. cedrick41

cedrick41 Bisikletkolik

Seviye:
    Ben de her gün işe bisikletimle gidip geliyorum yaklaşık olarak 6.5 km. (gidiş)
    Ne iş stresi oluyor,ne durakta otobüs bekleme zahmeti!
    Geze geze gidiyorum millet de imrenmeye başladı diğer vardiyadan bir arkadaşa bisiklet aldırdım:D salcano alu aldı oda başladı gezmeye yakında işede gelip gidecek.O geliyor ben gidiyorum yavaş yavaş artacak sayımız arkadaşlar! :cheer:
    Seninki de aynı olacak emre insanlar göre göre alışacak yadırgamıyacak yabancı görmeyecekler bizim gibi insanları

20. cedrick41

cedrick41 Bisikletkolik

Seviye:
    ARKADAŞLAR belediye başkanımız sayın Dr. Nevzat DOĞAN bisiklet yolları konusunda ilgi ve alakasını gösteriyor kanısındayım buyrun haberlere;

Türkiye Bisikleti Velocity Dünya Bisiklet Kongresinde...Tarih: 14 Mayıs 2009, 09:46

Bisikletliler Derneği, 12-15 mayıs tarihleri arasında Brüksel’de yapılan Velo-City 2009 Dünya Kongresi’ne de katıldı. Derneğin Avrupa temsilcisi Ali Nejat Sözen’in yanında ise sürpriz bir isim vardı: İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan. Dr. Doğan kongreye iştirak etmekle kalmadı, Brüksel Sözleşmesi’nin altına da imza attı. (2020 yılına kadar kentteki bisiklet kullanım oranını arttırmaktan, gürültü kirliliğini azaltmaya kadar bir dizi taahhüdü içeren metin için “bisikletin Kyoto sözleşmesi” demek sanırım yanlış olmaz)

biraz geç oldu ama:)

Burdan bu konu hakkındaki yazıyı okuyabilirsiniz ayrıca bu adres de yerel gazetelerdeki konu hakkında haberde var
    http://www.pedalsesi.com/tr/viewtopic.php?f=86&t=4819&p=40345#p40345