Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

6 günde Kuşadası-Marmaris turu.

Konu, 'Şehirlerarası Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında Sener O. tarafından paylaşıldı.

1. Sener O.

Sener O. Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Selamlar , öncelikle uzun uzadıya yazamayacağım için kusura bakmayın , merak ettikleriniz olursa yanıtlamaya çalışırım.

Tur için yanıma aldıklarım; Cube 26" mtb (schwalbe maraton plus tour 1,75 yol lastikli) , pompa , sırt çantasında ve üzerimde toplam 2 iç lastik , alyan anahtar , ufak 2 levye , gözlük , şapka , güneş kremi , süngerli tayt , bir normal bir deniz şortu bir eşofman altı , 3 t-shirt , 2 çorap.

30 Ağustos Cumartesi gece Bursa'da evden çıkıp terminale gidiş , Pamukkale turizm ile Kuşadasına gidiş , muavin sadece ön tekeri sökerek bisikleti bagaja aldı ama ona bırakmadım kendim kumaş iplikle bağladım bisikleti , otobüsle bisiklet taşıyacaklar bisikleti bagaja muhakkak kendileri bağlasınlar.Otobüste çoğunlukla uyudum.

31 Ağustos Pazar saat 9 civarı Kuşadasında pansiyona yerleştim ve 10'a yakın Dilek yarımadası Milli parka doğru yola çıktım , Kadı kalesi , Zeus mağarası ve yarımadanın 6,7km kadar içine girdim ve geri döndüm.Milli parkta gezmesi güzel tavsiye ederim , diğer iki yer de zaten yol üstünde olduğundan uğranabilir.Sıcakta sürerken yoldaki bikaç Nar suyu satan yere uğrayıp içmenizi tavsiye ederim bardağı 3,5tl ama soğuk soğuk o sıcakta çok iyi geliyor :D

1 Eylül Pazartesi sabah 7 gibi Didim'e doğru yola çıktım , Kuşadası çıkışındaki rampayı çıkarken baya zorlandım bisiklet de düz yolda bile giderken zorlanıyordu neyse rampayı çıktım aşağı doğru saldığımda bile bisiklet koyvermeyince inip bir baktım ki iki tekerde de balatalar sürtüyor :( Türk aklı işte çıkmadan kontrol etsene onca rampayı :D , neyse vidaları gevşetip fren sıkılı halde vidaları sıkma yöntemi bende başarılı olmadı ben de elle tutarak frenlerin vidalarını sıktım ve tekerlekleri dirençten kurtardım bisiklet yine akmaya başladı :) D525 Söke yolu gayet düzgün yol lastiğiyle gayet rahat bir sürüş oldu amaonun harici hep mıcır asfalt ve direnç gösteriyor yollar.Öğlen 2 civarlarında Didim'de idim.

3 Eylül Çarşamba sabah 6,15 gibi yola çıktım , hedef Bodrum ve D330 anayoluna ulaşana kadar gerçekten zorlu bir parkur aştım hem yol iyi değil hem çok rampalı , sonuç olarak saat 3 civarı Bodrum'a yerleşebildim.

4 Eylül Perşembe öğlen feribotla Datça'ya geçiş , Datça merkeze 7,8km bi yol var onu pedalladık , akşam da Datça Kargı koyuna uğrayıp bikaç dolaştım.

5 Eylül Cuma sabah 6,00 Marmaris'e doğru yola çıkış , yol 10,15 km'den sonra neredeyse sırf iniş çıkış ve mıcır asfalt , manzara çok güzel ama bisiklet akıcı gitmiyor :( Cuma'yı Marmaris'te kıldık çok şükür ve turu bitirdim.

Önerilerim : Yaz turlarında güneş kremi , şapka ve güneşten koruyucu kolluk boyunluk gibi malzemeleri kullanmak aşırı önemli onun dışında turlarda anayollardan gidecekseniz yol lastiği müthiş bir konfor ama sahil şeritlerinden , ufak yerlerden anayollara gidene kadar yollar hep mıcır ve bana göre dişli lastik çok daha konforlu bir sürüş sağlar yol lastiği iyi çekmiyor.Yiyecek olarak sabahları cevizli sucuk (üzüm pekmezinden) yedim , fırınlardan simit falan yedim genelde , bir de Şok marketlerde kuru üzüm,portakal kabuğu,kuru incir vs. olan bir karışım satılıyor baya güzel tavsiye ederim.Onun dışında normal beslenme pide,yemek falan.

Allah'a şükür hiç bir problem yaşamadım , ne patlak ne çatlak.Fotoğraflara gelirsek ;

nonsteril bunu beğendi.
  2. Sener O.

Sener O. Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:

3. biozalp

biozalp Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    yaylakoye cikarkenki yol en guzel yokus antremanlarindan biri, en yukarida tum kusadasini gorebilirsiniz, en son oraya gittigimde araba carpmisti :p