6 gün yayla kampı (Maçka-Hamsiköy-Kulat-Karaca-Torul-Zigana-Trabzon)

delibalta

Forum Bağımlısı
Tepki
2.701
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@AHMTB

Selamlar Ahmet abi. Epeydir görüşmüyoruz, bu yaz Ürgüp'e geldim ama sen ortalarda yoktun.
Bu yaz iki ay karadenizdeydim, ağustosta askere gitmeden önce 2 ay tatil yaptım eski günlerdeki gibi. Tabii o eski performansın yerinde yeller esiyor. Askerden de 2 ay oldu geleli, ancak aklım başıma geldi.
Bu yaz gitmeye çalışacağım. Büyük bir projeye başladık, yazın ortalarında bitmesi planlanıyor ama nasıl olur bilmiyorum. Gidersem sizinle büyük bir tur yaparız çok eğlenceli olur. Bizim oralar manyak biliyorsun :)

Gelemezsem de siz mutlaka gidin. Ben rota, yer vb konusunda yardımcı olurum.

Scudo

delibalta

Forum Bağımlısı
Tepki
2.701
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Süleyman Şatır

Merhaba abi;
O tarihi ipek yolu vb dedikleri yol çok güzeldir, ben de sık sık kullanırım. Tünel'den bir 200 metre daha fazla tırmanılıyor ama karşılaştırılmayacak kadar daha güzel bir yol. Torul'un hemen çıkışından tarihi ipek yolu 59 km gibi bir sarı levhayla dönülen yerden veya giresun sapağını geçtikten sonra sağdaki küçük bir köprüden zigana köyü yoluna sapılan yerden çıkılıyor. Zigana köyünün çıkışında birleşiyor bu ikisi. Ben genelde toruldan sapıyorum, çok daha manzaralı ve güzel bir yol.

Yük ve kalacak yer durumum sizden biraz farklıydı. 6 gün kaldığım yer bizim yayladaki evimiz. ev derken yayla evi :)
evde giysi veya yiyecek yok ama en fazla 10 km yol giderek etraftan temin edebileceğim yerler var.
O yüzden 6 günlük giysi ve yukarıda bulamayacağım yiyecekleri aldım yanıma.
Dağcı tipi sırt çantası kullanıyorum. Çantam giderken 12 kg, gelirken 8 kg falandı.

Karadeniz bölgesinde uzun yol tipi turlar bence pek verimli ve zevkli değil.
Bana teşekkür eden ve kendileri de benzer turlar yapmayı planlayan arkadaşlara da turlarını uzun yol turu gibi değil çok sayıda günü birlik tur gibi planlamalarını öneririm. En önemli faydayı da direk Trabzon gibi bir merkeze uçakla veya otobüsle gelerek başlamak sağlar.
Bu kalacak yer sıkıntısından dolayı maliyeti artırıyor ama bölgenin en iyi yerlerine de başka türlü ulaşmak çok zor. Hele hele arazide sürüş yapmadan asla tadı çıkmaz. Ben göl yaptığımız yere inip çıkarken ve çevredeki zirveleri gezerken tamamen araziden ilerledim ve en zevkli sürüşler bunlar oldu.

Benim sırt çantam da bence gereksiz ağırdı, gidiş ve dönüş yolunda alacağım zevki baya azalttı ama eskisi gibi tek tişörtle yağmur çamur dinlemeden gidemediğimden yağmurluk vb gibi lükslerin tadını çıkarmayı seçtim. Gerçi ağır arazi botlarım çok gereksizdi. 2 kg ağırlığı çakılgöl zirvesine çıkarız belki diye boşa taşıdım.

Tur haberlerinizi bekliyorum.

• Beğen
Tepkiler: d.berkay

Tolga Gürgün

Forum Bağımlısı
Tepki
2.142
Bisiklet
Pinarello
Hüseyin Merhaba ,

Sizin oralar cennet derler ya bende öyle diyorum . :)

Yağmuruyla , sisiyle , nemiyle , doğasıyla dayanılmaz güzellikte . Bende her yaz sadece 2 hafta Doğu Karadenizde olabiliyorum . Artvin / Arhavi , Çamlıhemşin bölgesinde .

Paylaşımın için çok teşekkürler , Selamlar ...

Tolga Gürgün

(link)

• Beğen
Tepkiler: delibalta

burhan ceylan

Daimi Üye
Tepki
191
harika müthiş bir tur olmuş.resimler herşeyin güzelliğini anlatıyor...ağagına sağlık

• Beğen

irfancan

Forum Demirbaşı
Tepki
659
Arkadaşım o kadar güzel bir rota ki hayran oldum,resimler için çok teşekkürler.

• Beğen

delibalta

Forum Bağımlısı
Tepki
2.701
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@VOLKAN AYDOĞDU
Hasan değil Hüseyin :)

Gerçi ikisi de Allahın kulu değil mi?

AydınGünaydın

Forum Bağımlısı
Tepki
1.381
Foruma böyle bir gezi paylaşımı ile güzellik kattığınız için tşklerr...
Doganın kokusundan kuşların cıvıltısını hissettim...
Ayaklarınıza sağlık...
Bol pedallı günler ve saygılar

• Beğen

Serkan ÜSTEL

Aktif Üye
Tepki
118
Oralara gidelim herşeyi bırakıp oralara gidelim :))
10 senem geçti Trabzon'da imrendim, çok teşekkürler...

• Beğen

Cihan A.

Forum Bağımlısı
Tepki
888
Bisiklet
Kron
Karadenizin eşsiz manzalaraını görmüş olduk sayende...Güzel gezi olmuş...Paylaşım için teşekkürler.Kazasız sürüşler...

• Beğen

reha genç

Forum Bağımlısı
Tepki
907
Daha iyisi olurmu bilemedim,gerçekten muhteşem.Fotoğraflar için sağolun.

• Beğen

delibalta

Forum Bağımlısı
Tepki
2.701
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@reha genç

keyifle yapılan her gezi daha iyisidir.
en iyisi şu anda yapılmakta olandır, yapılıp bitmiş olan sadece o günleri hatırlayıp şimdi farkı birşey yaptığına üzülmek içindir :)

Süleyman Şatır

Forum Bağımlısı
Tepki
2.733
@Hüseyin Çelebi
Hüseyin tekrar merhaba…
Gerçekten yüklerle bu yüksekliklere çıkmak zor… Biz bunları yaşayarak öğrendik… Hüseyin, çektiğin fotoğraflar ben de Doğu Karadeniz’e bir kez daha gitme isteği uyandırdı… Eğer yolumuz tekrar buralara düşerse, senin rehberliğine de ihtiyacımız olacak demektir… Umarım görüşebiliriz…

• Beğen