Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

6 bin yıllık aşk

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında H.Can DEMİREL tarafından paylaşıldı.

1. H.Can DEMİREL

H.Can DEMİREL Bisikletkolik

Seviye:
    AA
    Güncelleme: 17:13 TSİ 14 Şubat 2007 Çarşamba

İtalya’da kısa süre önce ortaya çıkarılan, 6 bin yıl önce birbirlerine sarılmış halde gömülen iki iskelet birbirinden ayrılmayacak.

ROMA - İtalya’nın kuzeyinde bulunan Mantuva’daki kazıları yöneten Elena Menotti, 6 Şubat’ta bir sanayi bölgesi inşaatı sırasında neolitik döneme ait bir gömüt içinde bulunan iki iskeleti bu şekliyle muhafaza etmek için ellerinden geleni yapacaklarını belirterek, “Sevgilileri ayırmak söz konusu değil” dedi.
    Genç çiftin iskeletlerinin Mantuva Arkeoloji Müzesi’nde olduğu gibi sergilenmesi kararlaştırılırken, bazı bilim adamları iki iskeletin duruş biçiminin hala kafalarında soru işareti yarattığını söylüyorlar.

Menotti ise bugüne kadar ulaşan büyük bir aşka tanıklık ettiklerini söyleyerek, “Nedeni ne olursa olsun birbirlerinin kollarında gömülmüşler. Bu da aralarında bir duygusal bağ olduğunu gösteriyor” dedi.

Kaynak:www.ntvmsnbc.com

Ozge Deniz bunu beğendi.
  2. bora_jb

bora_jb Forum Demirbaşı

Seviye:
    gercekten cok sasırdım ve cok da hosuma gitti önceden öldükten sonra yakılıp kullerımın denıze atılmasını ısterdım ama dusuncem değısıyor gıbı :(

3. Özgür!

Özgür! Bisikletkolik

Seviye:
    gercekten cok ilginc
    haber icin tesekkurler

4. çağatay_çankaya

çağatay_çankaya Onursal Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    yaw bu haberi tvde izlerken kız arkadaşımla ev oturuyorduk haber bitince kız bana donüp dedi ki bizde böyle olsak ne güzel olur dedi bendeki yüz ifadesini görmeniz lazımdi yaa:D direkt olarak hööönngg moduna geçmiştim:D

5. simplonmurat

simplonmurat Forum Bağımlısı

Adı:
    Murat ALTINCAN
    Bisiklet:
    Simplon
    Seviye:
    Böyle aşklar 6 milyon yılda bir yaşanır herhalde..

6. İsmail Ağıllı

İsmail Ağıllı Onursal Üye

Seviye:
    can abi nerde o aşklar öğle aşkmı kaldı sevgi mi herşey bitti

7. Ozge Deniz

Ozge Deniz Bisikletkolik

Seviye:
    yalnız kalmamışlar.bende hep yıllanmış oyuncak ayıcıgımla gömülmek isterdim.korkarım topragın altında diye:( .ama inançlarımıza göre gömülcem.Allah nasip ederse tabii.aslında sergilenmesi bile yanlış ama onlar nasılsa bildiklerini yapcaklar.en güzeli birlikte sergilenmesi.Allah bile ayırmamış.insan bi kötü oluyo.teşekkürler can abi...

8. H.Can DEMİREL

H.Can DEMİREL Bisikletkolik

Seviye:
    Derya merhaba, güzel dileklerin için teşekkür ederim.Sanırım yetkililerde bu çifti ayırmadan inşaat alanından başka bir ortama nakil edilecekler.Hangi şartlarda birlikte nasıl bu hale geldiler bilemiyoruz.Ancak ortada sonsuz bir sevgi ve aşk var.Bizede saygı duymak düşür diye düşünüyorum.

9. hulyaars

hulyaars Forum Demirbaşı

Seviye:
    bu herkese nasip olacak bir aşk hikayesi değildir ölümüde beraber paylaşmışlar hemde aşkla.nerede o eski aşklar.küllerini denize savurtacak arkadaşa katılıyorum bende küllerimin bi dağın yamacından savrulmasını isterim.