5'li kaset (ruble) sökülme aparatı

Scudo

konukseven

Üye
Tepki
43
Bisiklet
Diğer
@Gökhan Kuş çok çok teşekkür ederim. minnet borcum olsun.. :)

Selamlar Gökhan Bey'e iyi niyetinden dolayı teşekkür ederim fakat göndereceği sökme aparatı uyum sağlamadığı için rubleyi hala sökemedim. izmir içinde bu aparata sahip birileri varsa rubleyi sökmem için yardımcı olabilirler mi?
$T2eC16N,!zUE9s389zVZBR0YNlC8UQ--60_1.JPG

• Beğen
Tepkiler: Gökhan Kuş

macerakolik

Forum Bağımlısı
Tepki
2.696
İsim
Soner
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@konukseven
Sirkecide bol ama istanbul Performans bisikletin sitesine bakın yoksada telefon açın akşam kargo yapar

Silent

Üye
Tepki
49
İsim
Cenk B. KARADAG
Bisiklet
Bianchi
merhaba arkadaşlar bugun babam tarafından bi 27" rigida jant takımı aldım üstündeki ruble için ama rubleyı sökemedim bir türlü elimdeki anahtar uyumsuz sanırım hiç uymuyor bile ne tür bişey almam lazım bunun için bilgi verirmisiniz bu rubleye cok ihtiyacım var piyasada bulamıyorum klasik topluyorumda.IMG_7402.JPGIMG_7404.JPG

@soneryen bu anahtarın tam adı yokmu acaba ?

macerakolik

Forum Bağımlısı
Tepki
2.696
İsim
Soner
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Silent Tam adını ben hiç duymadım. Ruble sökme anahtarı diye hep geçiyor benim bildiğim.

• Beğen
Tepkiler: Kuzey Ege

Silent

Üye
Tepki
49
İsim
Cenk B. KARADAG
Bisiklet
Bianchi
@soneryen usta wallahi araştırdım bir türlü bulamadım artık fırsat bulunca jantıda alıp sirkeciye gidip orda söktürüp söktürdügüm anahtarıda satın alıcam. 2 farklı ruble anahtarı daha buldum arkadaslardan ıkısıde uymadı toplam 3 ruble ruble kaset anahtarım var 3 üde uymuyor elinde kesin açar bu anahtar diyen varsa benimle irtibata geçebilirmi ?

Yuppata

Forum Bağımlısı
Tepki
845
Bisiklet
Sedona
@Silent ümraniye de esta bisiklet var, Hamza abi de 6 çeşit anahtar görmüştüm. Onu da her türlü açar. Sakına çekinme git yalnız öğleliyin açıyor genelde bilgin olsun.

Silent

Üye
Tepki
49
İsim
Cenk B. KARADAG
Bisiklet
Bianchi
@Yuppata ümraniye uzak bana biraz ama vapurla nasıl gidebilirim tarif edeblrmısınız ? O kaseti yurt dısından sıparıs etsem 100tl cıvarına geçicek elime bulamıyorumda birtek bunu buldum oda babamın bısıkletındeydı söktum aldım komple jantlarını.

darkdream

Daimi Üye
Tepki
322
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Lapierre
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Freewheel sistemlerde 5 farklı anahtar mevcut. Demek ki sizdeki bahtsız bedevi şansı. :)

• Beğen

Yuppata

Forum Bağımlısı
Tepki
845
Bisiklet
Sedona
@Silent 4çeşit anahtar varmış o 5'li rubleyi sökecek. Hepsi birbirinden farklı. Görmem lazım dedi bisikletçi, bu arada 5'li rubleyi bulman baya zormuş çok nadir satılıyormuş. Baya araman lazım bulman için.

• Beğen

Silent

Üye
Tepki
49
İsim
Cenk B. KARADAG
Bisiklet
Bianchi
@Yuppata ruble var elimde ama janttan bunu nasıl sökucem bu konuda hıc bı fıkrım yok bunu sökucek anahtara ıhtıyacım var acılınden..

Yuppata

Forum Bağımlısı
Tepki
845
Bisiklet
Sedona
@Silent 5'li kaseti sökecek 4 çeşit anahtar var. Böyle bulamazsın fotoğrafını falan çeksen belli olur mu onuda bilmiyorum. Bol bol bisikletçi gezeceksin gibi he birde eski bisikletçilere uğra mağaza tarzındakilerde o anahtarlardan bulamayabilirsin. Kolay gelsin

Yuppata

Forum Bağımlısı
Tepki
845
Bisiklet
Sedona
@D.Mustafa yoğjnluktan görmediğimi varsaymış aklım. biraz önce baktımda pek belli olmuyor gibi yinede gösteririm bisikletçiye

Silent

Üye
Tepki
49
İsim
Cenk B. KARADAG
Bisiklet
Bianchi
@D.Mustafa reis cözsen cözsen sen cözersin bu işi fotografını cekıp atmıstım @Yuppata ben bisikletcılere soruyorm ama ne yazıkkı hatta elimde jantla buralarda gezdım bayabi ama cözüm bulamadık henuz çekiç tornavida dene falan dedilerde zarar vermek istemiyorum.

konukseven

Üye
Tepki
43
Bisiklet
Diğer
@Silent selamlar aynı konuda benim de paylaşımlarımı görmüşsünüzdür. ben de o sökme aparatını bulamadım. bu arada bu rubleler kaset tipi değil. freewheel denilen vidalı bir sistem. yerine temiz bir ruble takacaksanız, punto kaynakla bir demir çubuk kaynatın göbeğe çekiçle vurarak falan gevşetip çıkartabilirsiniz. yerine takacağınız yeni ruble yeni nesil sökme aparatı bulunabilen bir model olursa ileride sıkıntı yaşamazsınız. zaten takarken herhangi bi aparata ihtiyacınız yok. direk vida somunu gibi takacaksınız. siz pedala yüklendikçe maksimum seviyede sıkışıp sabitlenecek..

• Beğen
Tepkiler: Silent

togay

Üye
Tepki
0
İsim
togay
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Single Speed
merhaba bende bu dişliden arıyorum yardımcı olur musunuz?