Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

580 kmlik turda hangi lastiği kullanmalıyım?

Konu, 'Tekerlekler' kısmında Yılmaz Engin tarafından paylaşıldı.

1. Yılmaz Engin

Yılmaz Engin Üye

Seviye:
    Arkadaşlar eylül ayında izmir bodrum turu yapacağım. gidiş dönüş yaklaşık 600 km yol yapmam gerekecek. iki tür lastiğe sahibim biri dişli byte 26x1.95 kalın mtb lastik diğeri cst 26X1.40 dişsiz lastik. Düz asfalt yolda süreceğimi varsayıyorum. Nadiren toprakta çakılda bozuk yolda sürmem gerekebilir tabi? kilom 65 ve 15 kg civarında yük taşıyacağım. hangi lastikle yolculuk etmeliyim? ne tavsiye edersiniz? Saygılar.

2. Cyclist999

Cyclist999 Bisikletkolik

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Maxxis overdrive maxprotect i tavsiye ederim. Rampa çıkışı iyi, akıcı ve çakıllı yollarda iyi performans verir. 1.75 ve 1.50 seçenekleri var benim bildiğim. 2. seçenek olarak ise schwalbe marathon :)

Yılmaz Engin bunu beğendi.
  3. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    600 km yol çok değil elinizdeki 1.40 lık lastiği kullanabilirsiniz.yeni lastik almanıza gerek yok.yedek iç lastiğiniz en az 2 tane olsun yama setiniz zaten olsun.Büyük ihtimal hiç patlatmadan turunuzu tamamlarsınız.Benim şu an yaklaşık 1500 km dir lastiğim patlamıyor :) tamamen şanş işidir bu işler.

Mustafa ÖZKARA ve Yılmaz Engin bunu beğendi.
  4. Yılmaz Engin

Yılmaz Engin Üye

Seviye:
    schwalbe marathon alıp şu lastik meselesine kökten çözüm bulmak güzel olurdu ancak 2 lastik için 240 tl küsür para vermeye gönlüm razı olmuyor. eldeki mevcudu hırpaladıktan sonra schwalbeye geçeceğim. bildiğim kadarıyla en sağlam lastik o.

5. Yılmaz Engin

Yılmaz Engin Üye

Seviye:
    2 adet iç lastik ve yama takımım kesin yanımda olacak. Cst 1.40 ile çıkacağım yola inş. cst nin yarılma ihtimalıni düşünerek yedek dış lastik taşımalı mıyım? Bilgisizliğimi bağışlayın sizlerden öğreniyorum.

6. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    O yarılma olayı mtb de cok zor ve küçük bir ihtimal.Taşımak size kalmış ben olsam taşımazdım.Öyle kötü nir ihtimal olsa bile en yakın merkezden alabilirsiniz.Taşımak için katlanabilir lastik almak lazım onlarında fiyatları oldukça yüksek 600 km için değmez.Ayrıca cst yol tutuşunda kaliteli olmasada sağlamlık konusunda iyidir :) nedeni kauçuk oranı düşüktür.Kolay kolay patlamaz yarılmaz sadece ıslakta dikkatli olun yeter çok kayar.Sizin yaz şartlarında yapacağım dediğiniz için değiştirmenize gerek yok dedim aynı turu kışın yapacak olsanız kesinlikle cst ile gidilmez derdim.

7. Baga

Baga Üye

Seviye:
    Shwalbe maraton orginal var hem fiyat uygun (çifti 150 tl) hemde çok iyi bi lastik...
    deneyen arkadaşım var düşünülebilir...
    yada hutchinson un cityslick modeli var onunda çifti 90 olması lazım 1.50 si gayet iyi...

8. Yılmaz Engin

Yılmaz Engin Üye

Seviye:
    Bu yeterince açıklayıcı oldu. Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim. Saolun

9. Yılmaz Engin

Yılmaz Engin Üye

Seviye:
    bu turda cst kullanmaya karar verdim. gerekli bütçeyi ayarladığımda kesinlikle schwalbe maraton seçeceğim. önerileriniz için teşekkürler

10. Ayhan Cihangir

Ayhan Cihangir Kıdemli Üye

Seviye:
    Dostum Allah kolaylik versin. Bende SCHWALBE MARATHON PLUS TOUR var 26*2,00 cok super lastikler patlatmasi cok zor ama alirken hata yaptim tanesi 1100 gr. :) hafifletmek icin elimdekileri bir iki gune kadar satisa cikaricam daha 500 km de ve standardinda 140 kg tasima kapasitesi var. ben 180 liraya aldim ciftini ama ihtiyacin varsa sana uygun fiyata veririm. telden yaziyorum yazim hatasi varsa kusura bakmayin.

11. Mustafa ÖZKARA

Mustafa ÖZKARA Forum Demirbaşı

Seviye:
    Aynen öyle, ben de elinizdeki lastiği kullanın derim.

12. Barış Serhan

Barış Serhan Üye

Seviye:
    iki sene once istanbuldan izmire cst 26x1.90 yol lasitigiyle bir tur yapmistim, 6-7 kere patlamisti, sonrasinda forumdan uygun fiyata az kullanilmis marathon plus lastik aldim ve acikcasi bisikletm italyada calinana kadar da cok memnun kaldim. benim tavsiyem eger bu turdan sonra da bisiklet kullanmaya devam edeceksen tercihini shwalbeden yana kullanman, forumdan ya da yurtdisindan uygun fiyata bulabilirsin

sahsen suan topladigim bisiklet icin marathon XR dusunuyorum, 10000km'yi patlaksiz kateden insanlarla tanistim ve lastikleri hala iyi kondisyondaydi
    fiyat olarak da;
    http://www.ebay.co.uk/itm/290582250...AX:IT&_trksid=p3984.m1423.l2649#ht_500wt_1156
    kargosuyla birlikte 50pound gibi bi tutara turkiyeye geliyo cifti, gerci buradakiler 28" icin
    biraz arastirirsan ve XR yerine marathon plus ya da marathon dusunursen daha uygun bir fiyata bulabilirsin

13. Yılmaz Engin

Yılmaz Engin Üye

Seviye:
    bisiklet bagajı, heybe çanta, heybe üstü çanta, çadır derken şu anda schwalbe maratona yetiştirecek bütçe kalmadı. Almak isterdim ancak eldeki mevcutla bir kaç ay idare edeceğim sanırım. İlginize teşekkürler

Ayhan Cihangir bunu beğendi.