Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

58 cm ve 60 cm kadro boyları arasındaki fark

Konu, 'Yol Bisikleti / Road Bike' kısmında Emrah Kul tarafından paylaşıldı.

1. Emrah Kul

Emrah Kul Yeni Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Merhaba dostlar, hangi kadro boyu bana uygun sorularından sormayacağım. Boyum 1.91 ve bacak boyu hesabıma göre de uygun kadro ölçüm 60 cm. Lakin piyasada 60 cm kadroya sahip yol bisikletleri sınırlı ve olanların da fiyat açısından pek yanına yaklaşılmıyor. Bu durum da beni mecburen 58 cm'e yönlendiriyor. Kadro ölçüm 60 cm'ken 58 kadro bir bisikleti sürmem durumunda ne tür sıkıntılar çekerim ya da çeker miyim? Saygılar.

2. CevdetBilge

CevdetBilge Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Colnago
    Seviye:
    Selam yarış kadorlarında bir alt kadroyu kullanmanın sakıncalı olmadığını düşünüyorum hatta bazen önerilen de o oluyor genelde sele gidon boynu vb ayarlarla telafi ediliyor eddy merckx im 59-60 cm idi sizin boyunuzda eski bisikletçilerden bir abimiz aldı özellikle tercih ettiğini de ifade etmişti.
    Bacak boyunuzun doğru ölçüldüğünün ve kadro boyunuzun doğru hesaplandığını varsayarsak ideal olmasa da 58 kadronun sorun çıkarmayacağı kanısındayım tabi ki benden çok daha tecrübeli arkadaşlarımın söyledikleri daha önemli

Emrah Kul bunu beğendi.
  3. Mert-Demir

Mert-Demir Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    boyum 1.90 56 kadro sedona kullanıyorum ama üst borusu 58 biraz altımda küçük kalıyor ama sırtım yere parelel oluyor ideal sele yüksekliği ile daha aero bence 58 rahat rahat olucaktır ama 60 daha ideali ama sorun çıkarmaz umarım ama her insanın vücudu farklı o yüzden bir şey diyemiyorum ama benim sorunum yok .

Emrah Kul bunu beğendi.
  4. ERTUNGA

ERTUNGA Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Boyum 195 cm 100 kg şehir tur bisikleti kullanıyorum bisiklet ölçüm 22.5 inç 58 cm rahat kullanıyorum....

Emrah Kul bunu beğendi.
  5. Onder.Eren

Onder.Eren Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    boyum 1.88. önceki bisikletim Cannondale caad8 58 kadro idi. şimdi kullandığım Isaac ise 60 kadro. 30-40 kmden sonra belimde başlayan ağrılar son buldu 60 kadroya geçmem ile. Bu sebeple mutlaka en doğru kadro boyunu tespit etmeye çalışın ve altı da olur diyerek hata yapmayın.

Emrah Kul bunu beğendi.
  6. Murat Saygin

Murat Saygin Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    boy 185-186 bacak 90-90.5 benimde valla nasıl bulucaz bilmiyorum :D