Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

5700 yerine 5600 aynakol

Konu, 'Vites - Çekiş Sistemi' kısmında meseduzu tarafından paylaşıldı.

1. meseduzu

meseduzu Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    arkadaşlar ben 105 5700 bir set toplamaya çalışıyorum. tek eksiğim ayna kol ve sti kollar, onlarıda tamamlıcam inşallah. lakin nette gezinirken 5600 ayna kol gördüm ve fiyatıda 5700 göre uygun bu 5600 ün farkı nedir ve benim topladığım sete uyumsuzluk yaparmı tecrubelerinizden yararlanmak isterim teşekkürler.
    http://www.sahibinden.com/ilan/alis...-siyah-aynakol-doruk-bisiklet-146497607/detay
    http://www.sahibinden.com/ilan/alis...5-5600-aynakol-doruk-bisiklet-146496441/detay

2. Murat B.

Murat B. Forum Trolü

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Performans ya da ağırlık açısından fark var mı bilmiyorum ama 5600 aynakol uyum sorunu yaratmamalı. Fakat kollar için aynısı geçerli olmayabilir; 5600'ün kabloları 5700'den farklı olarak dışardan gidiyor (gidon sargısının altından değil), çekme oranları ya da yay sertlikleri farklı olabilir.

Edip Bey, Ultegra 6750 aynakol satıyordu, biraz daha pahalı ama onu da düşünebilirsiniz.

meseduzu bunu beğendi.
  3. Barış Güney

Barış Güney Bisikletkolik

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Bir diğer konuda 50-34 mü, 53-39 mu? Size uygun dişli oranına göre seçim yapmanız daha faydalı olacaktır..

Yusuf Z. Şipal ve meseduzu bunu beğendi.
  4. meseduzu

meseduzu Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    arka aktarıcının kısa bacak yada uzun bacak olmasından başka dişli sayısının sisteme uyum farkı varmı?

5. meseduzu

meseduzu Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    ben maliyet açısından 5600 uygun gördüğüm için sormuşdum. Edip beyin ayna kol bana maliyeti arttırıcaktır. ayrıca silver 105 5700 olan fren, arka aktarıcı ve ön aktarıcı takımında farklı görünücektir. uyum sorunu varmı diye. sadece ayna kol için sormuştum. sti kolları merlinden alıcam inşallah. gösterdiğim linkdeki ayna kollar 10 lu sisteme uyarmı herhangi bir sorun yaşarmıyım? ve arka aktarıcım kısa bacak rublem 11-25 ayna koluda 39-53 alıcam yani anlıcanız bacaklarım laktik asitten yanmayınca gözüme uyku girmiyor. :)

6. Yılmaz Uyar

Yılmaz Uyar Bisikletkolik

Seviye:
    Gösterdiğiniz linkdeki aynakol dişli ölçüleri farklı.
    - 50x34
    - 53x39

Her iki aynakolda 10 vites sisteme uyumludur.
    Ruble : 11T-25T, Aynakol: 53x39 kullandığınız zaman, %10 üzeri eğimde istediğiniz laktak seviyesini sağlar.

STI kollarda gidon sargı altından giden kabloda frenlemenin daha sert, direncli olduğunu söyleyebilirim. Örneğin Ultegra SL (dışdan kablo) kullandığım kollar daha yumuşak, rahat ve fren mesafesini tahmin ederken, DA7900 STI modelinde fren kolları daha sert. (fren kablo bağlantı başlangıç noktası farklı bu bir etken)

Yusuf Z. Şipal bunu beğendi.
  7. meseduzu

meseduzu Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim.

8. Murat B.

Murat B. Forum Trolü

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    5600 de 10'lu sistem zaten, o yüzden uyum sorunu çıkarmaması gerek. Kısa bacak arka aktarıcı da düğün pastası kadar bir ruble ya da 3'lü aykakol kullanmadığınız sürece yeterli olmalı.

9. verisakeet

verisakeet Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Felt
    Seviye:
    Merlinde ciddi bir indirim mevcut epeydir 330tl gibi bir rakamdi sanirim 105 kollar. Ancak gumruge takilma ihtimali yuksek. Takilmayabilir de tabi. Ufak bir tavsiye vermek icin yazmak istedim. Wiggle.co.uk den alirsaniz hediye paketi secenegi ile alabilirsiniz. Bu sayede hediye isaretlenmis sekilde gelecektir ve uzerinde fatura/fiyat olmayacaktir. Sorunsuz gecme ihtimali daha yuksek gumrukten. Fiyat sanirim bir parca daha yuksek. Ben bu sekilde almistim. Merlin ile kontaga gecmistim bu konuda. Sistemlerinde hediye secenegi bulunmuyor, mudahale de edemiyorlar. Tabii karar sizin.

meseduzu bunu beğendi.
  10. meseduzu

meseduzu Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Verdiginiz bilgiler icin tesekkur ediyorum hemen arastirmaya baslicam hesap kitap yapicam bakalim ne cikicak karsima

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

11. meseduzu

meseduzu Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    337 tl diyo merlinde bu gümrüğe takılsa bana kaç paraya gelir? daha öncede hiç gümrüğe takılan birşeyim olmadı. önce onu öğrenmem lazım %20 konuluyor vergi galiba başka masrafı oluyormu acaba

12. Ömer KARAN

Ömer KARAN Onursal Üye

Adı:
    Ömer KARAN
    Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    % 18 gümrük vergisi ayrıca muayene ve depo ücreti alınıyor. 3- 5 tl civarı bir şey olması lazım vergi dışındaki ücretler.