53. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu (2017)

Konu, 'Yol Bisikleti Yarışları' kısmında gokhantig tarafından paylaşıldı.

1. gokhantig

gokhantig El Pájaro

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Arkadaşlar bilindiği üzere 2017 yılında 53.'sü düzenlenecek olan Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu (Tour of Turkey) 2017 yılı UCI World Tour kapsamına alındı ve 37 ayaklı World Tour takvimininin 18. yarışı olarak koşulacak. Turumuzun World Tour kapsamına alınmasının biz bisikletseverler olarak mutlu eden yanı dışında başka bir konu daha gündeme gelmişti: acaba Konya Torku evsahipliğini yapacağımız bu organizasyona dahil olacak mıydı? Konu hakkında Bisiklet Federasyonu eski Başkanı Emin Müftüoğlu'nun çabaları sonucu (kendisi halen UCI Yönetim Kurulu üyesidir) Konya Torku, 2017 Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu'na katılabilecek. Bunu son 2-3 günlük bsiklet haberlerini takip eden tüm arkadaşlar öğrenmişlerdir.

Konu hakkında henüz referans veremesem de ilerleyen günlerde haklı olduğumu göreceğiniz bir haber vereyim. Konya Torku 2018 yılı itibari ile Pro-Continental statüsü kazanacak. Bunun için UCI'ye gereken her türlü taahhüt verildi. Cumartesi günü aldığım bu haberi başka bir kaynaktan/kişiden de doğrulatabildiğim için bu konuyu açmak istedim.

Hatta bir haber daha vereyim, kasım (ve bir ihtimal görüşmeler uzun sürerse aralık) ayında, bu sene için ilginç transfer haberleri alabiliriz :)

Bir dedikodu ve öngörü de Salcano'nun geçen sezon harcını yatırarak kazandığı ama kullanmadığı UCI Continental Team lisansı ile alakalı. Salcano da Tour of Turkey'e katılmak için zorluyor, tahminim Brisaspor'a sponsorluk ya da Konya Torku ile birleşme şeklinde bir yapılanma izleyebiliriz.

2. cazci

cazci Dört Mevsim Pedal...

Adı:
    MEHMET CEM SAYGI
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Çok gecikmiş olsa da garantörlüğü olmayan gelişmeler değilse sevinelim.Bu sporun her branşına destek verilmeli ve sponsorluk özendirilmeli...Her takımın en az dört beş sponsoru olmalı...

3. mutlu07

mutlu07 Forum Bağımlısı

Seviye:
    sadece tur için yapılan şeyler,turdan sonra yine saldım çayıra mevlam kayıra muhabeti,sırf reklam satış ticaret hepsi bu,bi cacık olmaz bu işlerden kasıp durmayın boşuna kendinizi,:)türkiye eşitir bisiklet sporu,işkembeden atmıyorum,birebir üst seviye sporcularla antrenmana çıkıyorum arada,lafın özü bir cacık olmaz,biisklet sporundan bu ülkede :)

edit:bu arada galatsaray bisiklet takımı ve mersin idman yurdu bisiklet takılmarı turadan çekildiklerini belirtmişler,

öte yandan beşiktaş bisiklet takımı tura son hız katılmayı düşünüyorlarmışş,ama bu işe en çok gençler birlği bisiklet takımı posta koymaya başşlamış

4. gokhantig

gokhantig El Pájaro

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    @mutlu07 2017 yılı için haklı olabilirsiniz ancak 2018 ve 2019 yılları için verilen taahhüt gereğince Torku yönetiminin bu iki yılda duruma daha ciddi bakacağını düşünüyorum.

5. mutlu07

mutlu07 Forum Bağımlısı

Seviye: