Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

51. Bölge Çok Gizli Ufo Üssü

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında Onur Kahraman tarafından paylaşıldı.

1. Onur Kahraman

Onur Kahraman Bisikletkolik

Seviye:
    51. Bölge (şu an Air Force Flight Test Center, Detachment 3 ayrıca Dreamland, Watertown Strip, Paradise Ranch, The Box, Groom Lake, Neverland ve diğerleri şeklinde de bilinmektedir), sahibi Amerika Birleşik Devletleri Savunma Bakanlığı ve Amerika Birleşik Devletleri Hava Kuvvetleri olan ve bilindiği kadarıyla uçak ve düşman silahları inceleme, analiz etme ve araştırma merkezi olarak kullanılmakta olan yerdir. Yeni uçakların da test ve geliştirme yeri olarak da kullanıldığına inanılmaktadır. UFO teorilerinin de üzerinde üretilmesi ile ünlüdür.

51. Bölge, ABD Las Vegas'ın 153 km. kuzeyinde, Groom Irmağı yakınında olup Nevada Test Sahasi ve Nellis Hava Kuvvetleri Sahası ile çevrelenmiştir. En yakın yerleşim birimi, hemen kuzey sınırında bulunan Rachel kasabasıdır. 51. Bölgenin içinde bulundugu arazi 76 km. karedir ve bu ebat Connecticut Eyaletinden biraz küçük olup, Lübnandan ise biraz daha büyüktür.

Las Vegasdan 130 mil kadar uzaklıkta, ıssız Nevada Otoyolu 375'de Mile Marker LN 29.5'de, yöreden bir çiftçi tarafindan kullanilan tek bir posta kutusu vardir. Black Mail Box (siyah posta kutusu şimdilerde beyaz), bu geniş otobandaki tek sınır noktasi olduğu için burası, inançlı insanların geldiği yerdir. Bu sınırın öte tarafi olan 51. Bölge topraklarına giriş kesinlikle yasaktir. Etrafa girilmez ve güvenlik güçleri girenleri öldürme yetkisine sahiptir yazılı büyük levhalar vardır ve her taraf güvenlik kameralarıyla çevrilmiştir. Ne karadan ne de havadan bu çok gizli üssün 30 mil etrafına hiç kimse yaklaştırılmamaktadır.

51. Bölge'nin özel güvenliği Cammo Dudes ismi verilen bekçiler sağlamaktadır. Sınıra yaklaşan insanları ve araçları belli bir zamandan sonra uyarmakla görevlidirler. Şayet uyarı sonucu siviller sınırdan ayrılmazsa yüksek miktarda para cezası kesilmektedir. Cammo Dudeslerin rütbesi yoktur. 51. Bölgeye yetkisiz hiç kimse alınmadığından daha üst düzey askeri görevlilerin öldürme yetkisi bulunmaktadır...
    ALINTIDIR

gurkankas bunu beğendi.
  2. Onur Kahraman

Seviye:
    mustafa kemal güler bunu beğendi.
  3. mustafa kemal güler

mustafa kemal güler Kıdemli Üye

Seviye:
    f-117 ler ve diğer hayelet ucaklar ilk tasarlandıklarında rusyayla olan teknoloji savaşında bilgi sızdırmak istemeyen amerika ufoları halkı ve rusyayı kandırmak için kullanmış hatta yakınlarında ufo düşen bir çiftlik bile göstermişti medyaya..

4. Onur Kahraman

Seviye:
    roswell olayıdır sizin dediğiniz.belgeseli izlemenizi tavsiye ederim.kamerayı dağın yamacına kurduklarında kamera belirlenemeyen bir ışık gördü,birden kayboldu.şuan izliyorum. ufo hunters belgeseli.

5. Mehmet Boran

Mehmet Boran Forum Bağımlısı

Seviye:
    Günümüzde kullanılan elektronik eşyaların içindeki mikroçiplerin v.b diğer parçaların düşen bir ufodan incelenerek geliştirildikleri hakkında bir yazı okumuştum.

Onur Kahraman bunu beğendi.
  6. nükleer kedi

nükleer kedi Forum Bağımlısı

Seviye:
    Hepsi hikaye

7. Mehmet Boran

Seviye:
    Kısa ve öz :) Ben inanmıyor değilim aslında evrende yalnız olmadığımıza.

ZekiAlper bunu beğendi.
  8. nükleer kedi

Seviye:
    Evrende yalnız olup olmadığımız ayrı konu, uçan daireler ayrı konu. Evrende yalnız olmadığımızın ihitmali çok yüksek. Yalnızca kendi gökadamızda 100 milyardan fazla yıldız var. Bunların içinde Güneş Sistemi benzeri sistemler de oldukça fazla. Bu sadece Samanyolu için. Gözlenebilir evrende tahmini oalrak 100 milyar gökadanın olduğu düşünülüyor. Buradan toplam yıldız sayısını hesaplarsak, 100 milyar x 100 milyar kadar yıldız olduğu görülür. Her gökadada 10 tane Güneş Sistemi benzeri sistemler olsa bile evrende 1 trilyon Güneş sistemi olması beklenir. Tabi böyle sistemlere ulaşmak ayrı bir konu. Şu anda SETI (Search for Extra-terrestrial Intelligence-Dünya dışı Akıllı Yaşam Arayışı) adlı proje kapsamında gökyüzündeki radyo kaynakları taranarak Dünya dışı zeki varlıklar araştırılmaktadır. Neden radyo dalgası diye sorarsanız bizim şu anda evrene saçtığımız elektromanyeik dalgaların en başında radyo dalgaları gelir. Televizyon, radyo vb hepsi bu aralıkta çalışmaktadır. Dünya-dışı olası varlıklarından bilinçli ya da bilinçsiz böyle bir dalga yayacakları düşünülmektedir. Siz de SETI'ya destek verebilirsiniz. Bilgisayarınıza indireceğiniz bir program sayesinde (Boinc Manager) bu iş çok kolay. program sadece bilgisayarınız boşta iken çalışıyor ve bilgisayarını çok fazla zorlamıyor. Dünya dışı yaşam arayışındaki verilerin inclenmesi oldukça uzun süre aldığı için süper bilgisayarlar bile yetmemektedir. Bu yüzden insanlar böyle bir çözüm bulmuşlar. Aynı şey CERN'in LHC parçacık hızlandırıcısı için de geçerli. Oradan elde edilecek verilerin çözümlenmesi için de bir çok üniversite ve bilim kuruluşu rol oynayacak (TÜBİTAK, ODTÜ vs.)
    Bu programı buradan indirebilirsiniz.

9. Mehmet Boran

Seviye:
    Deneyeceğim mutlaka programı , teşekkürler.

nükleer kedi bunu beğendi.
  10. Önder Tarım

Önder Tarım Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Ben de indirdim şu anda.Bakalım neler yapabiliyoruz.Teşekkürler..

11. Önder Tarım

Önder Tarım Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Şu an çalışıyor ama interneti kotalı olanlar için ne kadar sorun yaratır bu program?

12. nükleer kedi

Seviye:
    Çok fazla yaratacağını sanmıyorum. MSN'den farkı yoktur:)

13. Önder Tarım

Önder Tarım Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    İyi o zaman sana güvenerek sürekli açık tutuyorum. :D Öbür ay sınırsıza geçecem galiba en sonunda sırf şu Araplar yüzünden. :boese157:

14. Hasan Çağri

Hasan Çağri Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Siz kotayı boşverinde... Bilgisayarı sürekli açık tuttuğunuzda gelecek elektirik faturasındaki farkı düşünün esas :)

Bana 25-30 arası gelirken bu ay 70 lira geldi :)

15. Soner Sarihan

Soner Sarihan Onursal Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Cep telefonlarında kamera kullanılmaya başlanması ve kişisel fotoğraf makinası ve video kamera kullanımının artması ile ufo gördüm iddiaları arasında ters bir orantı var.

yani kamera ve fotoğraf makinası azken ufo gördüm veya beni kaçırdılar iddaları tavan yapmış.

Şu an milyarlarca şahsi kamera kullanıcısı var, ama iddia sayısı çok azalmış.

Neden ?

Eee eskiden gördüm diyen adam rahat atıp tutabiliyordu. :)

Şimdi gördüm diyene sorarlar "e çekseydin ya kardeşim" ! :)

16. Önder Tarım

Önder Tarım Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Doğru diyorsunuz o da dert artık.Yeni çıkanlar nasıl öyle.Bakıyorum bir arkadaşımda mesela 1200 Watt psu var,sanki elektrikli ısıtıcı resmen.1200 Watt nedir ya öyle :) açık tutmaya korkacak insanlar artık.

17. nükleer kedi

Seviye:
    d.berkay bunu beğendi.
  18. Hasan Çağri

Hasan Çağri Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    1200watt en yüksek kapasitesi... Ama şuan şift ekran kartı, falan filan herşeyi doldursanız ve aynı anda en yüksek elektiriği çekicek şekilde çalıştırsanız bile 600watt civarı anca çekiyor...

Serkan TELYAKAR bunu beğendi.
  19. nükleer kedi

Seviye:
    Kota konusuna tekrar baktım. Sanırım yanılmışım. Disk kullanımı kısmında BOINC tarafından kullanılabilir olarak 10gb diyor. Ama bunu ayarlayabilirsiniz. Eğer çok fazla kullanmaycaksanız program belirttiğiniz boyuta geldiğinde devre dışı bırakın gelecek ay devam edersiniz :)
    Ya da tercihler kısmından diskin ne kadarını kullanması gerektiğini belirtebilirsiniz.