500TL bütçeli bisiklet önerisi

tozz92

Üye
Tepki
0
İsim
koray
Sıfır bisiklet almak istiyorum. Üniversiteye gidip gelmek için. Fiyat en fazla 500 olabilir. Tavsiyede bulunabilecek var mı arkadaşlar

Scudo

engin güner

Forum Bağımlısı
Tepki
709
sedona ve kron işini rahatlıkla görür yerli üretici olmaları cabası

nazmi bilmez

Forum Demirbaşı
Tepki
157
başta ng 650 ve 750 hariç bir bisiklet almanı öneririm. Yol bisikleti veya şehir bisikleti alabilirsin

• Beğen
Tepkiler: olympos

zafyilmaz

Üye
Tepki
2
@nazmi bilmez e katılıyorum. İlk bisikletim NG 650 29' di. Sonra Onu satıp Bianchi Nero 28' şehir bisikleti aldım. Arasında dağlar kadar fark vardı ( bana göre ). NG 650 cok hantal ve kalitesiz geldi bana. en ufak kaldırımdan indiğimde akort ayarı gerektiriyodu jant yamuluyordu dağ bisikleti olmasına rağmen. Ve Vites geçişleri o kadarda iyi değildi tourney marka var. fakat bianchi nero şehir bisikleti ve ince lastikli olmasına rağmen o kadar kaldırımdan indim ki bi kere bile jant yamulmadı. Dikkatli bakarsanız jant te llerine (fark ediyormu bilmiyorum) 4 tane tel bitişik sonra boşluk var. şehir bisikletimde ise teller kısa aralıklarla sık sık diziliydi. sana tavsiyem temiz güzel bir 2.el alman olur.

• Beğen
Tepkiler: nazmi bilmez

nazmi bilmez

Forum Demirbaşı
Tepki
157
@zafyilmaz ng 650 bisiklet mi ya millete dağ bisikleti diye kakalıyorlar millette bilmiyor tabi bende öyleydim bana da kakaladılar. 500 liraya dağ bisikleti mi olurmuş diyorum şuan.

emirozturk

Aktif Üye
Tepki
90
İsim
Emir
Bisiklet
Merida
Kawasakinin görmüştüm bu fiyatlara kalitesi nedir bilmem zaten bu fiyata pek birşey de bulamazsın bence

• Beğen
Tepki
1
bende alacağım ama hala kararsızım ng 650 alacaktım (link) vazgeçirdi tabi kullanmış biri olarak bende kararsızım

nazmi bilmez

Forum Demirbaşı
Tepki
157
@Arif Özkan valla geçen arka aktarıcı yüzünden ölüyordum gerçek anlamda ve forumda konu da açtım. Onun haricinde geçen yolda giderken pedal yerinden çıktı yine bir kaza sebebi bir şey olmadı Allah'tan. Daha bir çok sorununu sayabilirim

Tepki
1
abi kurban olayım bana bir bisiklet önerin ya kıbrıstayım 600-650 tl limit var (hanım izin vermiyor) ben burada dağ bayır dolaşmak istiyorum bulamadım bisiklet valla markete gidip alacağım artık

sarkihalindekal

Daimi Üye
Tepki
132
İsim
VOLKAN ÖZKURT
Bisiklet
Salcano
Linkteki bisiklet olabilir: (link)
yada bütçen o dolaylarda olacaksa yine de decathlon'un bisikletlerine bakmanı öneririm. O fiyata ömür boyu garanti veriyorlar ve müşterileri genelde memnunlar. İkinci el olarak almayı düşünüyorsa yanında kesinlikle anlayan biriyle git. Bu arada ng650 ve muadili olan kalitedeki bisikletlerin sıfırı bile zaten vasat kaliteye sahip olduklarından dolayı 2. el olarak alırsan, sağlam bile olsalar kullanım ömrü çok kısa olur gibime geliyor...

@Arif Özkan Markete hiç bulaşmayın hocam. En kötü ihtimalle bir bisiklet mağazasına gidip alın. Oradaki mağazaları pek bilmediğimizden yorum yapmak güç ama bir arkadaş Kıbrıs'tandı. Onu bulabilirsem size profilini ulaştırayım...

Tepki
1
@(link) buaradaki mağazalar çok pahalı burada insanlar lüks yaşıyor türkiyede 50 tl lik ürün burada 200 tl

sarkihalindekal

Daimi Üye
Tepki
132
İsim
VOLKAN ÖZKURT
Bisiklet
Salcano
@Arif Özkan Anladım. Oranın durumunu kulaktan dolma biliyorum. Siz forumda kıbrıs konularını aratın ve konu sahiplerine ulaşın, onlardan fikir alın derim. Yada Kıbrıs için öneri isteyecek şekilde bir konu açın illaki görenler yardımcı olacaktır...

Tepki
1
@(link) ve (link) ilginiz için teşekkür ederim sağolun

abi bu modellere bakar mısınız hangisi iyi (link)

(link)

• Beğen

sarkihalindekal

Daimi Üye
Tepki
132
İsim
VOLKAN ÖZKURT
Bisiklet
Salcano
@nazmi bilmez Seninle bu konuyu başka bir başlık altında da konuşmuştuk:) O gün bugündür senin dediklerin aklımda ve bisikletimi kullanırken artık korkarak kullanıyorum, pedalı çıkar mı falan filan diye:) Ben de bir 650 kullanıcısıyım. Bisikletimi aşırı kullananan biri değilim ve hor kullanan biri de değilim sanırım o yüzden bisikletim beni üzmedi ama çok kullanan biri olsaydım kesinlikle üzeceğinden eminim. Bu arada bisikletin kaç model, ne zamandır kullanıyorsun, ne sıklıkta kullanıyorsun, bakımlarını ne sıklıkta yapıyorsun? Bu soruları yanıtlarsan sevinirim:)

• Beğen

Hüseyin Külcüoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
675
Bisiklet
Ghost
Üniversiteye gideceksin o zaman katlanır bisiklet almanı öneririm. Tabi yollar da uzun yokuşlar yoksa ve düz ise.. Katlar yanında taşırsın.

(link)

nazmi bilmez

Forum Demirbaşı
Tepki
157
@sarkihalindekal 13 ekim 2014'Ten bu yana kullanıyorum. Günde ortalama 4-5 km. Antreman yapıyordum 15 km ama artık yemiyor tövbe yapmam. Bakımları düzenli olarak yaptırıyorum. Hatta ekstra kendi bisikletçime de bakım yaptırıyorum. Bisikletimi asla hor kullanmam çünkü çalışarak kendi paramla aldım haliyle biraz daha dikkatli oluyorum başıma ne olaylar ne olaylar geldi onlar anlattığımın çok azı

@Arif Özkan Şehir içi kullanacaksan Salcano city alman daha iyi dağ bisikleti şehirde çok yoruyor

sarkihalindekal

Daimi Üye
Tepki
132
İsim
VOLKAN ÖZKURT
Bisiklet
Salcano
@nazmi bilmez İlginç hakikaten. Ben de hemen hemen aynı tarihlerde aldım. Yaklaşık 6 aydır kullanıyorum ve şuan 700 kilometrede. Sadece 1 sefer jant akor ayarlarını yaptırdım ve göbekleri yağladım bir de zincirlerini düzenli yağlıyorum. Onun haricinde bakım yapmadım desem yalan olmaz. Kaldırımlardan inip çıkıyorum arasıra ve ağır bir kullanıcıyım. Ön aktarıcıdan şikayetçiyim, çoğu zaman kararsız davranıyor. Onun haricinde şuana kadar çok şükür bir sorun yaşatmadı bana. Ha, birkaç sefer de mekanik disk sürtüyordu onu 2 dakikalık işlemlerle çözdüm. Sana sanırım en çürüğü denk gelmiş:)

sarkihalindekal

Daimi Üye
Tepki
132
İsim
VOLKAN ÖZKURT
Bisiklet
Salcano
@Arif Özkan Dağ bayır dolaşmak istediğini söylemişsin o zaman bu tercihlerden xc150 olanını alman doğru olur. Ama çoğunlukla nerelerde kullanacağının kararını tam olarak vermelisin. Dağa bayıra hiç çıkmayacaksan dağ bisikletinin bir anlamı yok boşa yorar seni. Bisiklet seçimi konularına bir göz atmanı kesinlikle tavsiye ederim. Hangi bisiklet nerelerde kullanılır ve ne gibi avantajları var. Bunlar hakkında bilgiler ışığında fikir sahibi olman iyi olur. Daha başka merak ettiğiniz konular olursa sorun elimizden geldiğince yanıtlayalım.

tolga akyol

Forum Demirbaşı
Tepki
457
Bisiklet
KTM
Ng650 kullanmadım ama çok uzun turlar yapan arkadaşım var. Hatta arazide baya zorladik birkez. Akort Vs sorun olmamıştı. 29 v idi bisiklet. Akicilik ve ağırlık konusunda bilgim yok kullanmadığım için.

• Beğen
Tepkiler: sarkihalindekal