Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

500tl butce bisiklet onerisi yardim lazim

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Cuneyt Ercan Baran tarafından paylaşıldı.

1. Cuneyt Ercan Baran

Cuneyt Ercan Baran Yeni Üye

Seviye:
    Hergun sehir icinde ve arada bir de ormanda surebilecegim bana uygun bir bisiklet ariyorum. Boyum 1.71 kilom 82 ama her zaman 82 kalmayi dusunmuyorum :) zayiflama asamasindayim. Zaten bisiklet almaya da surekli spor olsun diye karar verdim. Bazi modellerin forumda cok populer oldugunu farkettim. sedona 321 gibi. Ama butcem 500-550tl arasi oldugu icin 2. el dahi olsa satilik bir sedona 321'e yetmez. Bir kademe dusuk fiyat araliginda onerilerini sabirsizla bekliyorum. Aklima yatan bir bisiklet oldugunda hic beklemeden hemen gidip alacagim. Ya da 2. el bir bisiklet oldugunda da direk pesin para ile almayi dusunuyorum. İstanbul Bahcelievler'deyim. Simdiden tesekkur ederim

Edit: Bu arada Sedona 701 modelini onerir misiniz? Model uzerinden konusalim

2. BF Okuru_

BF Okuru_ Bisikletkolik

Seviye:
  3. Bahadır Budak

Bahadır Budak Aktif Üye

Seviye:
    sedona 321 çok güzel bir şehir bisikleti, ormanda da çok fazla bayır tepe çukur gitmem dersen kullanabilirsin. bende scott sub 30 şehir bisikleti var, bunu almasam 321e karar vermiştim. eğer borç harç imkanın varsa 321den vazgeçme derim. onun dışında salcanonun biraz daha uygun fiyatlı modelleri olabilir senin istediğin kullanıma göre, sitesinden bakarsın. ayrıca toprak ya da asfalt genel olarak düz yolda giderim diyorsan, şehir bisikletlerinden şaşma derim.

4. Cuneyt Ercan Baran

Seviye:
    Tesekkur ederim ama 550'den yukariya cikabilecegimi sanmiyorum. Sedona 701 hakkinda ne dusunuyorsunuz?

5. BF Okuru_

BF Okuru_ Bisikletkolik

Seviye:
  6. Alkan Koç

Alkan Koç Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    sedona borlayada bakabilirsin özellikle 2011 modellerin renkleri cok güzel

7. BF Okuru_

BF Okuru_ Bisikletkolik

Seviye:
    Sedona borlanın fiyatı arkadaş için yüksek sanırım.ayrıca sedona borla alacak arkadaşlara tavsiyem 50 dolar daha verip 711 almaları olacaktır çünkü borlanın maşasının kitlenme özelliği yok.

8. Cuneyt Ercan Baran

Seviye:
  9. Bahadır Budak

Bahadır Budak Aktif Üye

Seviye:
    kardeş sen eminönüne git, salcano ve sedona satan bayilerde pazarlık yap, peşinde çok kolaylık sağlıyorlar. her türlü liste fiyatından ucuza alırsın. salcanonun 600 tlye kadar olanlarına bak. sedonanın da 321 borla ve 701 sor pazarlık için.

10. BF Okuru_

BF Okuru_ Bisikletkolik

Seviye:
    her iki modelde aynı aralarındaki tek fark vites sistemlerinin firmaları farklı birisi shimano diğeri sram, her ikiside iyidir aralaroında pek fark yoktur, hangi modelin dış görüntüsü hoşunuza giderse onu alın ayrıca sitede tek renk gibi görünüyor ama ararsanız yetkilileri daha fazla renk seçenekleri var onların.

11. Cuneyt Ercan Baran

Seviye:
    O zaman Eminonu'ne gidip Sedona'dan Borla ve 321'e Salcano'dan da Astro serisi 240srv ve 241 sv'ye bakiyorum. Alabiliyorsam da 321'i olmadi borla'yi tavsiye ediyorsunuz anladigim kadariyla.

12. Bilal Karatağ

Bilal Karatağ Aktif Üye

Seviye:
    Borla arkadaşın bütçesini aşmaz. 550 tl.ye aldım ben. Borla 701'den üst bir model. Salcanolara da bakayım diyorsan bir şey diyemem ama ben taksitle 550ye aldıysam peşinde daha uygun bir fiyata alabilirsin belki.

13. BF Okuru_

BF Okuru_ Bisikletkolik

Seviye:
    eger alabilme imkanın olursa sedona 711 v al borla yerine ;) şimdiden hayırlı olsun hangi modeli seçersen seç içinden geçeni seç önemli olan içine sinmesi ;)

14. Bilal Karatağ

Bilal Karatağ Aktif Üye

Seviye:
    Tabi aralarında fiyat farkı çok değilse 711v al. Pazarlık sırasında Borla'yı 550tl imiş gibi düşün, ona göre ölçüp tart. Yok yere fazla para verme. Sana özelden aldığım yerle ilgili bilgi vereyim.

15. Cuneyt Ercan Baran

Seviye:
    Tesekkurler Bilal. Suanda mesaj atamiyorum o yuzden buradan soyleyeyim. Borla modeli 400 dolar olarak geciyor heryerde. Eger 550'ye bulabilirsem borla alirim. Olmadi Astro 24* serisinden birini alirim ben 240srv'yi daha cok begendim. 2. el suanda forumda uygun bir model yok sanirim. Yoksa 2. el de dusunebilirim.

16. Bahadır Budak

Bahadır Budak Aktif Üye

Seviye:
    bu arada borla baktıklarının arasında iyi ama biraz ağır bir bisiklettir alt seviye olduğundan, 711 ve ya 321 borladan daha hafif olacaktır muhtemelen, ağırlıklarını da göz önünde bulundur ve içine sinen ağır da olsa onu al.:)

17. Cuneyt Ercan Baran

Seviye:
    Salcano Astro 240srv siyah modelini aldim. Su an icin cok memnunum bisikletin hizi ve konforu bana gayet yeterli geldi. Tum tavsiyeler icin tekrar tesekkur ederim. Son 2 gundur cikiyorum bisikletle, Bahcelievler'den Bakirkoy ve Atakoy yapip tekrar ayni istikametten geri donuyorum. Yeni oldugum icin zorlamayayim da diyorum ama cok kesmiyor acikcasi.

18. Önder AŞIK

Önder AŞIK Kıdemli Üye

Adı:
    Önder
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Sedona'larda öle aman aman fiyat kırılmıyor 25 tl max. peşin ödemelerde bir miktar daha o kadar emionunde ben baktmıştım sirkecide vardı sedona 321 2010 modeli 600 dolar 2011 den yüksekti ... ikinci el ilanlarında güzel bisikletler var forumda onlarada bir göz at derim arkadasım.

19. Cuneyt Ercan Baran

Seviye:
    Salcano 240srv'de hem fiyat zaten piyasanin altindaydi aldigim yerde hem de %10'luk bir indirim yaptilar pesin odemede. Gayet hesapli oldu.