Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

500tl 2.el yol bİsİkletİ

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Dethagorf tarafından paylaşıldı.

1. Dethagorf

Dethagorf Forum Bağımlısı

Seviye:
    500 TL'ye de 2.el de olsa Alimünyum kadro yol bisikleti bulmam çok mu zor arkadaşlar?
    Salcano XRS 300 önerdi bisikletçi 500'e verecek, HI-TEN hafif çelik kadro dedi 12 kg. civarındaymış ağırlığı.
    Alsam ileri doğru da kadrosunu değiştirsem olmaz mı?

Furkanbballı bunu beğendi.
  2. Numan54

Numan54 Üye

Seviye:
    bende o fiyata yol bısıkletı aradım ama bulamadım bulduklarım hep hi-ten kadroydu. salcano xrs 300 e yakından baktın mı bilmiyorum ama hiç yol bisikleti havası yok ben de almayı düşündüm gidip görünce o parayı vermek gelmedi içimden.

3. Dethagorf

Seviye:
    Peki siz ne yaptınız hocam?

4. muratt35

muratt35 Kıdemli Üye

Seviye:
    Yol bisikletinin ülke şartlarına uygun olduğunu düşünmüyorum.Zaten kaliteli bi yol bisikletini araştırırsanız en az 1000tl olduğunu göreceksinizdir.Amacınızın hız olduğunu biliyorum bu nedenle yol bisikleti alıcaksınız ama Alıcağınız dağ bisikletine takacağınız yol lastiği fazlasıyla işinizi görecektir.Yol bisikleti ile 50 kmh yaparken dağ bisikleti ilede 45 yaparsınız.Arada fark vardır.Hatta sandığımdan daha fazla fark vardır ama dediğim gibi ülke şartları heryer mazgallarla vb cam şişe kırıları ile dolu.O nedenle yol bisikletini uygun görmüyorum.Birde en büyük sorun bütceniz çok yetersiz size her şarta uygun dağ bisikletini öneririm.Forumda anket yapılmıştı dağ bisikletimi yol bisikletimi %82 dağ bisikleti geriye kalan yol ve tur gibi şeyler demişti.Size kesinlikle önerim her yere uygun 600 tl'ye Kron xc500'dür.İşinizi fazlası ile görür.Ben 6 aydır araştırıyorum öğrenciyim gerçekten bu forumda 6 ay geze geze çok bilgiler aldım.Umarım söylediklerimi göz önünde bulundurursunuz.Umarım okursunuz bu kadar uzun yazdım biliyorum.Ben size Kron xc500'ün linkini vereyim.
    http://www.eforbisiklet.com.tr/urunlerimiz.php?marka=4&kategori=5&id=286 buyrun görünüşü bile bence fazlası ile göz alıcı.Unutmayın Kron ömür boyu garantilidir.İstediğiniz kişiye sorabilirisiniz.

Sait Hislioğlu bunu beğendi.
  5. Dethagorf

Seviye:
    kadrosunu alsam ileri doğru da diğer komponentleri yükseltsem olmaz mı?

6. Yusuf Z. Şipal

Yusuf Z. Şipal Onursal Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Yol bisikleti ile MTB yi hız açısından karşılaştırmak doğru bir yaklaşım değil bence. Geometrik yapı, hafiflik vs unsurlar açısından elma ile armut gibiler. Evet ortalama 12 kg bir MTB ile belirttiğiniz hızı yaparsınız ama 8-9 kg ağırlığa sahip, kadro açısı vs ona göre düzenlenmiş bir yol bisikletinin ataklığını, hızlanmasını vs nasıl tolere edeceksiniz.
    Herhalde aşağıdaki video yeterli fikir verir hızlanma konusunda
    http://www.youtube.com/watch?v=sS_0puMJ1gQ

Sinan Ceylan bunu beğendi.
  7. Sait Hislioğlu

Sait Hislioğlu Forum Demirbaşı

Seviye:

arkadaş herşeyi açıklamışım. bence de uzak durun yol bisikletlerinden. Yol bisikletlerine alternatif olarak da şehir bisikletleri var, onlar da işinizi görür ama maşalı (mümkünse kilitlemeli) bir bisiklet almalısınız. Ön süspansiyon Türkiye koşulları için şart. Ama böyle bir bisikleti de 1000 tl aşağısında bulamazsınız onun için iyisi mi MTB alın rahat edin.

M.Burak KARADAĞ bunu beğendi.
  8. Özhan Akgöğ

Özhan Akgöğ Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    uzak durulması da gerekmez biraz abartılı olmuş. Ben 3 yıldır kullanıyorum ve bir tane şehir bisikletim de var. yol bisikleti bambaşka bir şey. Evet lastiği mtblere göre daha çabuk patlar vs. fakat alışınca yolda bisikleti biraz kollayınca hava basıncını düzgünce ayarladığınızda da asfalt yollarda yol bisikleti sürmekten daha keyifli birşey yok.

Tolga Günsezer bunu beğendi.
  9. M.Burak KARADAĞ

M.Burak KARADAĞ Onursal Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    ? yol bisikleti kullanıyorum mtbmin yanında.Ayrıca yol bisikleti kullananda birçok arkadaşım var.Bu bakış açınız gayet kısıtlı.Belki Türkiye de bakmanız ve korkmanız gereken tek şey mazgallar olur.Araştırma yapmadan forumda uzun zaman geçirmeden bisiklet türlerini gerçek anlamda tanımadan bu yorumları yapmanın hiçbir mantığı yok.

Tolga Günsezer bunu beğendi.
  10. mehmet eroglu

mehmet eroglu Yeni Üye

Bisiklet sürmeyi öğrendiğim eski peugeout yol bisikletimin etkisi ve sıkıntılı maddi durumum sebebiyle xrs300 aldım.
    Şimdilik tüm ihtiyaçlarımı karşılıyor(şehir içi ulaşım ve 100km'lik turlar ).Amatör bir bisikletçi olduğum için her hangi bi eksikliği ile karşılaşmadım.(Karşılaşsam da pek anlamam sanırım :))
    Şehir içi kullanımda sıkıntılı olma durumunu (Hatay ve İstanbul ) pek yaşamadım.Fakat bu tür bir bisiklet kullanırken, özellikle İstanbul'da ekstra bir dikkat gerekli .

11. Sait Hislioğlu

Sait Hislioğlu Forum Demirbaşı

Seviye:
    yine de şehir içinde MTB en güvenli olanıdır bana göre.

M.Burak KARADAĞ bunu beğendi.
  12. M.Burak KARADAĞ

M.Burak KARADAĞ Onursal Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Size göre?
    trafikte ne kadar bisiklet kullandınız ki bu yorumu yapıyorsunuz?
    Sizi bir araba sıkıştırdığında yol bisikletiyle tepki verme ve spin atmanız daha kolay olacaktır.Yani mazgallar haricinde trafikte kaçmak ve kıvrılmak için yol bisikleti daha uygundur.Belki mtb gibi çok keskin dönüşler yapamayabilirsiniz(ki kabiliyet meselesidir) ama yol bisikleti size kesinlikle frenleme konusunda mtb kadar rahatlık sunacaktır.

13. mehmet eroglu

mehmet eroglu Yeni Üye