5000 liraya mtb değer mi?

Scudo

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Acikcasi,biraz sert olacagim.Ne yapacagina bagli.Mangal turuna gidip bah hele aga bu küyb,iksti felan var maşada foks diye muhabbet cevireceksen,asfaltta surunuceksen,yarisa gitmeyeceksen tek yapacagin sey kocaman bir israf olur.Ki oylede olacak,ihtiyaci olan adam zaten paraya takilmaz

N

Necip Reis

Misafir
Aslında bulunduğum ilçede yollar malum yine bildiğiniz gibi bozuk ve genelde şu an kullandığım bisiklet ile sürekli toprak arazi ye girip çıkıyorum.MTB yerine havalı amortisörü olan bir şehir bisikleti mi alsam.Bozuk arazide şehir bisikletine bir şey olabilir mi ?

N

Necip Reis

Misafir
Yarışlara girmeyi kesinlikle düşünüyorum.Kullandığım kron xc 1000 biraz kusurlu orta Göbek sürekli aşındığı için bu üçüncü Göbek değiştirmem(kare göbek)amortisör Yaylı.göbekleri mi dağıtmıştım yaptırdım(sadece tek bir yarışta oldu.)Dediğim gibi bu fiyata bir mtb alsam değer mi yarıştı bakındı masraftı.

Bunun yanında şehir bisikletiyle engebeli araziye girebilir miyim?(Yarışlarıda bir süreliğine bırakırım.)

dr_mrh

Daimi Üye
Tepki
129
Bisiklet
Carraro
Ben şehir bisikletim ile asfalt dışına çıktım
Gayet zevkli sadece birkaç kişinin gittiği patika idi
Downhill yapılmaz ya da büyük taşların üzerinde aralarında gezemezsin
Ama 700 jantlı şehir bisikletine 29 luk lastik takıp hafif dağ bisikleti modunda kullanabilirsin
Ama boyun 170 in altında ise sürmekte zorlanabilirsin

N

Necip Reis

Misafir
@dr_mrh Yani hafif engebeli(patika yolu, orman içindeki piknik alanları vs.)arazide şehir bisikleti kullanabilirim.

Türka¥

Forum Bağımlısı
Tepki
2.271
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Ghost
çok paran varsa git al tabi biz seni tutmayalım.. ama kısıtlı bi bütçen varsa iki defa düşün, üç defa düşün sonra gidip alma :cool:

• Beğen
Tepkiler: Eyüp zor

dr_mrh

Daimi Üye
Tepki
129
Bisiklet
Carraro
@Necip Reis
Evet şehir bisikleti ile hafif arazide rahatlıkla gezersin, baktın arazide yetersiz gibi 29luk arazi lastiği bile takarsın
arkaya heybe de at arazide turla,
ama yeni tip fitness bisikletlerini kastetmiyorum onlar standart ince lastik ile geliyor
http://turkbike.com/forum/2011-bisiklet-modelleri/carraro/sehir-bisikleti/CARRARO-604-ATHOS-SIYAH.jpg
bende bundan var rahatlıkla asfalt dışında gezebiliyorum 700x40 var üzerinde, hatta 29x2.00 bile takılabilir diye tahmin ediyorum
http://www.decathlon.com.tr/media/823/8239797/zoom_36c1e1cebbbb408e9b93cedcc74040f9.jpg
ama bu tip olursa biraz zorlar mesela bu bisiklete en geniş 700*28 takılıyor

Anıl Erdoğan

Forum Carbonbaşı
Tepki
1.786
İsim
Anıl ERDOĞAN
Bisiklet
Cube
Hocam paran varsa al.Hiç düşünme... :cool:
Paran yoksa alcam diye kanırtcaksan hiç buluşma.:kötü:
5000liraya değil 10-15000liralara kadar da bisiklet alınır önemli olan maddi gücün.:rolleyes:
Paran olduktan sonra ister kullanırsın istersen kullanmazsın.:D
Ben dahil genel kesimin bütçesi sıkıntılı olduğu için hep yarışamı katılcan , havamı atıcan. Dağa çıkmayacaksan neye yaracak gibi yorumlar gelecek niye???:acpsnr:
Çünkü genel kesim bu fiyatlara alamadığı için herzaman fiyat/performans analizi yapmak zorunda kalıyoruz.:okyrm:
Eger senin gücün yetiyorsa al. Hiç fiyat performans düşünme...;)
Ama yetmiyorsa o zaman işin rengi değişir....o_O

• Beğen
Tepkiler: m.ali.kaya92

Exciting

Aktif Üye
Tepki
112
Bisiklet
Merida
Sağlam bir pazarlık sonucu paranızın 3500 TL'si ile iyi bir mtb, kalanıyla da isteğinize göre yol veya şehir bisikleti alabilirsiniz aslında.

Yusuf'san

((( Sadece Bisiklet )))
Tepki
1.604
İsim
Yusuf
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Bisikleti marka ve modeliyle, özellikleriyle, kullanım amacı ve şekliyle tasvir edenler.

Ve BEEEEEŞ BİİİİİN LİRAAALIIIIIKKKKKK bisiklet diye sadece ederini niceleyenler.

Bu ilanihaye devam edecek...

Zekeriya Çab

Forum Bağımlısı
Tepki
1.655
5000 tl ye çok üst Düzey mtb alamayacaksanız dh alacaksınız dh yani hem ön hem arka süspansiyonlu bir bisiklet demek arabanın arkasına as git çık Dağa sabahtan Akşama gezeceksin. Ben biner giderim diyorsan o yalan gidene kadar enerjin kalmaz. Ayda yılda bir Vasıta bulup Dağa gideceksen 5000 bin çok git Kral'ını kirala 5000 bine en az 1000 gün kullanırsın. Mtb için bile neredeyse aynı şey geçerli. Mtb alt seviyeleri çok ucuz olduğu için günlük bisiklet olarak alınıyor ama aslında maşa amortisörlü bir tur bisikleti Türkiye'nin her yerinde iş yapar. Mtb gerçekten zorlu zeminler neredeyse yürümenin bile zor olduğu zeminler ve patikalar içindir.

chnkrmz

kırdılar beni layer layer.
Tepki
5.026
İsim
Cihan KIRMIZI
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Cyclocross
ben sıfırı 5,500 küsür tl olan mtb yi ikinci el 2400 e aldım.
sende böyle bişey yapabilirsin.

gmfaruk

Forum Bağımlısı
Tepki
1.061
Bisiklet
Kron
Zamanla sehirle mtb arasinda kaldin en iyisi bi gravel al :D

N

Necip Reis

Misafir
Ben gebze deyim her gün kendimi bi o ormana bi o dağa atıyorum.:cool: