5000 liraya cyclocross mu? Yoksa 2500+2500 liraya race+mtb mi?

mywashere

Daimi Üye
Tepki
479
Bisiklet
Mosso
5000 Liraya sadece cyclocross almak mı yoksa 2500 er liradan bir race ve birde mtb almak mı daha mantıklı olur ?

Scudo

nanotech

Üye
Tepki
10
Bence 2500 er liradan iki bisiklet daha mantıklı bir seçim olur gibi geliyor. Birini tam anlamıyla arazi şartında diğerini ise yolda kullanırsınız. yani iki safkan bisiklette tam amacına hizmet edecek şekilde elinizin altında bulunmuş olur

• Beğen
Tepkiler: Gökhan Kuş

mehmetlevent

Forum Demirbaşı
Tepki
927
İsim
mehmet levent
Bisiklet
Sedona
@Ahmetgitar
Bir de tricycle. O zaman 800 liralık ortaya karışık.

Cyclecross tabii ki, bknz cube tonopah ya da ktm legarda race.

hlksnrr

Forum Demirbaşı
Tepki
564
İsim
Haluk ŞENER
Bisiklet
Scott
@mywashere Buna biz değil siz karar vereceksiniz.Kendiniz hakkında hiç bilgi vermemişsiniz ? Kendinize şu soruların cevabını sorun :

1- Bisiklet nerede kullanılacak ?

2- Günübirlik turlar mı yapılacak, kısa süreli kamplı turlar mı yoksa uzun süreli turlar mı ?

3- Bisiklette aradığınız şey ne ? (Arazi performansı mı, konforlu sürüş mü, hız mı? )

4- Arazi sürüşü mü seviyorsunuz, patika yol mu yoksa asfalt mı ?

Bunun gibi kullanım amacınız ve isteklerinize yönelik sorular sorun kendinize.

• Beğen
Tepkiler: BF Okuru

Ahmetgitar

Forum Bağımlısı
Tepki
5.633
İsim
Ahmet
Sorun sanırım 5000 lira paranın harcanması gerekliliği.
Bence tüm parayı harcamanıza gerek yok.

Cyclocross her işinizi görür zaten. Çok dağ bayır gezmeyecekseniz mtb'yi tamamen hayatınızdan çıkarabilirsiniz.
Nakit parayla 3-4bin liraya baya iyi seçenekler var.

Corratec c-cross kullanıyorum 1700km geride kaldı, çok memnunum, 105 set, karbon maşa falan var. Lastikler de baya iyi ,hiç patlamadı. Continental cross race modeli 42c.

Aynı fiyata Cannondale Tiagra da bulunuyor. Yine Carraro'nun falan modelleri var daha uygun fiyatlarda ama bilgi sahibi değilim.

• Beğen
Tepkiler: yaboga

NomadCRY

Aktif Üye
Tepki
133
İsim
Emin Demircan
Bisiklet
Ghost
Bu kullanım amacınıza göre değişir. Ben hem araziye çıkacağım hem de yolda süreceğim bana ikisi de lazım diyorsanız ve illa da 5000 TL harcayacağım diyorsanız tabi ki iki bisiklet almak daha mantıklı. Ama iki bisiklet de bir 5000'lik seviyesinde olmayacak. Böyle de bir durum var. Kendinizden ve kullanım amacınızdan bahsetmelisiniz siz bu durumda. Şahsen ben olsam iki bisiklet alırım. 5000'e karma bir bisiklet almaktan daha mantıklı geliyor. Eğer iki farklı kullanım amacınız yoksa sadece yolda veya sadece arazide sürecekseniz bir tane 5000'lik bu durumda daha mantıklı olur.

• Beğen
Tepkiler: mekolac

deadlistcach

Daimi Üye
Tepki
443
Bisiklet
Felt
Cx ler guzel fakat safkan yol bisikletleri kadar hizli gidemiyorsunuz tabi. Ama bunun yaninda agir olmayan agir arazide de baya guzel oluyor. Yagmurlu havalarda surmesi keyifli. Fren mesafesi lastiklerden oturu yol bisikletlerinden kisa. Ben uzun gunubirlik turlar yapacagim asvalttan gidecegim derseniz yol bisikleti alın derim, yok ben araziyede gitrcegim ki diyip cogu zaman gimiyoruz :) cx alın. 105 set bence yeterli fazla cikmaya gerek yok. Simdiden hayirli olsun

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.372
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Ahmetgitar Günaydın Corratec c-cross tam 5000 TL. Bence sıfır bisiklet alınacağına ikinci el almak çok daha mantıklı geliyor. Bu görüşüm çok çok uygun fiyata çok memnun kaldığım bir ikinci el bisikletim olmasından kaynaklı olabilir ama sıfır bisiklet, sıfır araba kavramları bana komik geliyor. Sıfır aldığınız araba da çizilecek. Sıfır aldığınız bisikletle de düşüp jantı yamultacaksınız.

Fat1h

Forum Demirbaşı
Tepki
592
İsim
Fatih ÇAKMAKCI
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Single Speed
fifti fifti

mfmayliba

Daimi Üye
Tepki
200
İsim
Mustafa Ferruh
Bisiklet
Bianchi
Cyclocross ve yol janti .

C.Biberci

Tulpar
Tepki
5.477
İsim
Alp Tigin
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Triathlon
25 yaşında 5.000 lik kampanya ?nerden geldi bu para ? en iyisi sorma..:)

Mevzu 5.000 harcamaksa sahibindene girer seri koleksiyon yaparım.
Cyclocross - 1.800
Yol. - 1.300
Mtb - 1.200
Folding - 700
Toplam = 5.000 tl :)

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Bende yol var da keske bi dag veya sehir bisikletim de olsa diyorum. Bir de birinde arıza vs. Gibi bi durum oldugunda digerini rahatca kullanabilirsiniz. Benim jantlar serviste suanda bayramda kargonun calismamasi neticesinde 1 ay oldu kullanamiyorum aleti. Bunaldim yemin ederim

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Her kategorinin ana işlevi ve sınırları ayrı, bisiklet seçerken bu işlevleri iyi anlamak ve sınırları iyi ölçmek çok önemli. Kendinize sormalısınız: Bisikletin hayatımda nasıl bir yeri olsun istiyorum, asıl kullanım amacım ne olacak, istisna durumlarda sınırları ne kadar zorlayacağım? Sonra değerlendirme sürecini iyi planlamalısınız: Önce kadro tasarımı ve kalitesine, sonra aktarma ve fren mekanizmalarının işlevselliğine ve kalitesine, ardından ergonomik özelliklerine ve sunduğu konfor düzeyine bakmalısınız. Diğer özellikleri de dikkatle incelemelisiniz. Bu planı sabırla ve bilgiyle uyguladığınızda, ivecen ve heveskâr davranmayı bıraktığınızda, kendiniz için en uygun tercihe çok yaklaşmışsınız demektir. Eh, geriye cebinizdeki parayı saymak kalıyor ki bazen o aşamada da alışverişi bir süre ertelemek en doğru karar olacaktır. Hülasa, sabırla araştırıp incelemeden bir karar vermeyin, fikirlerinizi bir süre dinlendirin ve gözden geçirin, kararlarınızdan iyice emin olun. Bisiklet piyasasında herkese, her keseye uygun bir seçenek mutlaka bulunuyor ve o seçenek kaçmayıp sizi bekliyor, acele etmeyin.

emrahozkan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.824
Bisiklet
Cube
Tek bir bisikletiniz olacaksa cyclocross olabilir neden olmasın? Tamam 3 bisiklet alırız ama koyacak yer var mı? Her bisikletin ayrı ayrı masrafı olacak aksesuar, lastik vs. Eğer beraber takıldığınız yol bisikletli arkadaşınız yoksa bence çok da hız önemli değil. Disk fren alırsanız üstelik daha iyi frenleme olacak, kışın çamurluk ekle, bagaj tak. Yol jant seti alırsan ilerde tak değiştir. Hatta çelik cyclocross al ömür boyu kullan.

Ancak bu cyclocross lbisikletler malesef ülkede gereksiz pahalı...

• Beğen
Tepkiler: salvodaze

trabzonlu ozan

Daimi Üye
Tepki
419
Bisiklet
Carraro
seni tatmin etmeyecek 2 tane bisikletin olmasındansa 1 tane daha üst seviye bisiklet daha iyi olur

mywashere

Daimi Üye
Tepki
479
Bisiklet
Mosso
Şimdilik bu fiyatlara bisiklet alma gibi bir imkanım yok anca ileride düşünebilirim. Bu durumda hangisi mantıklı olur onu merak ettim diğer arkadaşlara da yardımcı olur

Özgün

Aktif Üye
Tepki
126
İsim
Özgün
Bisiklet
Salcano
5000e karbon yol bisikleti almak yegane benim için.

• Beğen
Tepkiler: deadlistcach

MELİKŞAH

Üye
Tepki
136
İsim
ibrahim yıldız
Bisiklet
Peugeot
@mfmayliba Tam da bunu sormak için gelmiştim.
Cyclocross ve yol janti ? negatif yönü var mıdır?