500 TL bütçeye maşa tavsiyesi

goktugX

Aktif Üye
Tepki
34
Merhabalar. Bisikletimin özelliklerini yükseltmek için sürekli yeni parçalar takıyorum. 500 TL lik bir bütçem var.
Bisikletim Kron XC-250.

Acaba maşasını mı değiştirsem yoksa SHIMANO DURA-ACE RD-7900 ARKA AKTARICI mı taktırsam ?
Vitesleri ile ilgili bir sorunum yok ama değiştirmişken önce vitesleri mi değiştirsem dedim, önce nerden başlayayım ?
*

İnternetten bu maşayı buldum, sizce bu maşa alınır mı ? Yoksa daha iyi bir maşa önerir misiniz ? Benim için kilitlenebilir olması ve esnerken beni rahatsız etmemesi önemli ayrıca kayalık, toprak ve sert arazilerde de dayansın istiyorum.
(link)

Birde hidrolik olanları varmış ama onların fiyatları ve aradığım fiyatta olanların kaliteleri hakkında bir fikrim yok.
(link)

Önerilerinizi bekliyorum

Scudo

Berat Öztürk

Forum Bağımlısı
Tepki
244
İsim
Berat
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Maşasını yükseltin tabi ama ne biliyimn bu kadar bütçeniz varken neden xc250 aldınız ki:)

Yarışalara falan girmeyecekseniz bu kadar para vermenize gerek yok rock shox markasına bak...
Daha az bir büyçeyle bunu alabilirsin
(link)
Yada şu maşaya ben şahsen bayılıyorum çok hafif ama bütçeni biraz aşar :D
(link)
Bu da var ama bu biraz ağır
(link)

Bence iyi bir şey alcaksan rst first platinium al çünkü çok hafif bir maşa forumda bisikletinde kullannda var
(link) Bu arkadaşa da danışabilirsin ama bu maşayı yarışlara falan girceksen ya da ciddi anlamda dağp taş gezceksen al yoksa bu kadar para vermenin bir anlamı yok yani:D

• Beğen
Tepkiler: Mesut C.

goktugX

Aktif Üye
Tepki
34
Gidondan kilitlemeli maşalar nasıl peki ? Belirttiğim fiyatta iyi bir maşa var mı öyle ?

Selami53

O PARAYA BİSİKLET ALIRIM !
Tepki
963
Bisiklet
Specialized
Shimano dura-ace mtb kompanenti değil yarış bisikletleri için.Bence geliştirmeye maşadan başlamak iyi fikir ama eldeki bütçenin hepsini maşaya vereceğinize orta zeviye bir maşa alıp vites-fren kollarını ve çekiş sistemini değiştirin derim.500 liralık bisiklete 500 liralık maşa takınca anormal olur :)

Selami53

O PARAYA BİSİKLET ALIRIM !
Tepki
963
Bisiklet
Specialized
@goktugX

suntour XCR maşa var gidondan kilitlemeli sertlik ayarlı 100-150 lira,ben kullanıyorum her hangi bir kötülüğünü görmedim,yalnız biraz ağır.

goktugX

Aktif Üye
Tepki
34
Bisikletimi bugün yeniledim, merak edenler buradan bakabilirler :)
(link)