Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

500 TL bütçe ile mtb ?

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Serkan ÜSTEL tarafından paylaşıldı.

1. Serkan ÜSTEL

Serkan ÜSTEL Aktif Üye

Seviye:
    Öncelikle merhabalar ...
    10 yıldır bisiklet binmeye ara vermiştim, çocukken önümüze gelen bisiklete biniyorduk, şöyle siteye bir göz atınca nekadar incelikleri olduğunu gördüm :)

Bisiklet markasından pek fazla anlamıyorum. En fazla 500 TL bütçe ayırabileceğim sadece ön amörtisörlü gezi amaçlı bir MTB almayı planlıyorum. Tercih edebileceğim modelleri ve tercih sebebini yazarak beni aydınlatırsanız sevinirim.

2. MertDokur

MertDokur Kıdemli Üye

Seviye:
    trek'in ikinci ellerine bakabilirsiniz, eğer 500'ün daha altında tutmak isterseniz sedona, kron gibi markaların ikinci ellerine bakmanızı tavsiye ederim. Ancak eğer arazide sürmüyorsanız ön süspansiyon oldukça gereksiz diye düşünüyorum...

3. Serkan ÜSTEL

Serkan ÜSTEL Aktif Üye

Seviye:
    2. el hiç düşünmemiştim, piyasası nedir, ne değildir, yakından görmeden almak sıkıntı yaratırmı, güvenebileceğimiz 2. el adresi var mı?

4. smee

smee Aktif Üye

Seviye:
    öncelikle forumun ikinci el ilanlarına bakarak piyasa hakkında bilgi sahibi olabilirsin, profilinde samsun görünüyor ikinci el ilanlarında samsundan bisiklet satan arkadaşlar mutlaka vardırgörerek almak içine sinmesi, boyuna uyması açısından en iyisidir diye düşünüyorum.

500 TL limitle sıfır bi bisiklet alacaksan marka değeri fiyatlara daha az yansımış olan yerli markaları öneririm. sedona,geotech,kron, salcano modellerine bir bak.

5. Ayhan_Işık

Ayhan_Işık Kıdemli Üye

Seviye:
    Merhaba eğer bisiklete başlıyacaksan kesinlikle KRON,GEOTECH,SEDONA sana uygun olanıdır.Eğer bunların arasından senin bütçene göre uygun olanları istersen BUYUR LİSTE:

GEOTECH DAKAR
    SEDONA SD711
    SEDONA BORLA
    GEOTECH NEON
    KRON XC1000

TAVSİYE EDERİM..
    TABİ BEN O KADAR ANLAMAM DAHA İİ BİLENLERE SOR DANIŞ ARAŞTIR DERİM..

6. can demirel

can demirel Aktif Üye

Seviye:
    salcano alu da güzel bi bisiklet ben kullanıyorum 490 lira taksitle

7. Serkan ÜSTEL

Serkan ÜSTEL Aktif Üye

Seviye:
    SEDONA BORLA
    SALCANO IMPETUS
    SALCANO ALU
    KRON XC 500

Bu modeller arasında yoğunlaştım bugün, sizce hangi modeli tercih etmeliyim ?
    Yada alternatif olarak başka bir model mi bakmalıyım ?

Yorum yapan arkadaşlarıma, bilgilerini esirgemedikleri için teşekkürler...

8. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
  9. Ayhan_Işık

Ayhan_Işık Kıdemli Üye

Seviye:
    EĞER BUNLARDA YOĞUNLAŞTIYSAN SEN BİLİRSİN AMA BENCE BİRAZ DAHA BEKLEYİP KRON XC1000 ALMANI TAVSİYE EDERİM SONRADAN PİŞMAN OLMAMAN İÇİN.

10. bahar calinalti

bahar calinalti Yeni Üye

merhaba ben yurtdisindan turkiye antalyaya mountainbikes turlari duzenliyom bana bilgili bir egitmen lazim ve mountainbikes tamircisi lazim.yuksek maasli euro bazinda odemeler yapilacak.bilgi icin bana mail atabilirsiniz

11. Serkan ÜSTEL

Serkan ÜSTEL Aktif Üye

Seviye:
    Beyefendi bu topicten başvuru yapmanız size pek fayda sağlamaz die düşünüyorum :) İş için ayrı bir topic açmanız daha uygun olacaktır...

KRON XC 1000 özellik olarak 500 den farkı nedir acaba ? Bu fiyat farkına değer mi ? Bir de bekleyin demişsiniz, bisiklet fiyatları yaz döneminden sonra düşüşe geçebilir mi?

12. Serkan ÜSTEL

Serkan ÜSTEL Aktif Üye

Seviye:
    KRON XC 1000 ile XC 500 arasındaki fark nedir acaba, genelde XC 1000 almamı tavsiye ediyorlar? Fiyat farkına değer mi acaba ?

13. Rapkes^m

Rapkes^m Yeni Üye

Seviye:
    mtbler bu kadar pahalımıydı yaw :S

14. Serkan ÜSTEL

Serkan ÜSTEL Aktif Üye

Seviye:
    Malesef epey pahalılar, birde bunlar giriş seviyesi bisikletler :)
    18.000 TL ye kadar bisiklet gördüm :eek:

15. Rapkes^m

Rapkes^m Yeni Üye

Seviye:
    18.000 tl bisiklet :S ya zaten bisikletler hafif olsun diye az malzeme var :D neyse ben bu gidişle sanayideki herkezle arkadaş olup kendi tasarımımı yapmam lazım chopper istiyorum onlarda zonguldakda bayırda olmaz ama sade güzel bi kadro yapılabilir sanırım :D 18.000 tl bisiklet :S 32 tane anadol alınır onla ya :S :D

16. Serkan ÜSTEL

Serkan ÜSTEL Aktif Üye

Seviye:
    Bisiklet fiyatlarının düştüğü herhangi bir dönem oluyor mu ?

17. Oğul Öztunç

Oğul Öztunç Yeni Üye

xc1000 ile xc500 arasında çok fark var.Ben paranı denkleştirip veya temiz bir ikinci el bulup xc1000 al derim.Arada yaklaşık 100 dolar fark var ama üzerindeki elemanlara bakarsan bu fiyat farkına değer.Mesela xc1000 ile xc2000 arasında da epey fiyat farkı var ama kadro dışında nerdeyse hiçbir eleman farklı değil.Yine de sana kalmış , iyi düşün araştır derim.

Burdan karşılaştırabilirsin: http://www.mtbtr.com/katalog/katalog_karsilastir.asp

18. Canturk Sabaner

Canturk Sabaner Aktif Üye

Seviye:
    bisiklet seciminde inan sedona,kron,salcano uclusune bagli kalma,biraz daha arastirip baska secimlerde yapman mumkun..

ornegin geotech, whistle,atala, carraro,mosso gibi markalarada bakabilirsin..

ikinci ellere tabiki bak, ama herseyde oldugu gibi bir tehlikesi oldugunu unutmadan : )

bisiklet fiyatlarinin dusmesi 2010 yili bisikletlerinin piyasaya gelmesiyle olur gibi ancak,yinede bir kac bisiklet tedarikcisi bazi bisikletlerin(salcano) fiyatlarini bayagi asagi cektiler fakat sizin butce araliginizda olmadigindan pek onemi yok sanirim..

19. mert yazgan

mert yazgan Kıdemli Üye

Seviye:
    merhaba ben derimki bisikleti yavaş yavaş topla önce güzel bir kadro al güzel dediysekte çok güzeller değil onlar bütçenin üstüne çıkıyor mesela geotech in 350 liraya falan çok güzel kadroları var kadroyu aldın diyelim geriye 150 tl para kaldı biraz bekle üstüne para koy 300 liraya yine kalite bir maşa alırsın 120 liraya jant 50 liraya amedo 180 gr. gidon elcikler falan ayn akol derken 700-800 ü gözden çı8karmış olursun ama bu 700 800 lirayı bikerede vermediğin için daha rahat olur gibi duruyor sana uyasa benim fikrim böyle yap mesela benimde 400 tl lik bir bütçem vardım baktım istediğim bisikletrin fiyatları 1000 lira civarı istediğim bisikleti bu şekilde almayacağımı gördüm şpimdide yavaş yavaş biriktire biriktire biriktire o bisikletin parçalarını almaya başladım ve çok keyifli bir toplama işlemi oldu benim için... yani karar senin ama tavsiye ederim

20. çağdaş efe

çağdaş efe Kıdemli Üye

Seviye:
    sedona borla alınır paşa paşa binilir diyorum.