Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

500 Liraya Uygun Bisiklet

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Tuna Bozkurt tarafından paylaşıldı.

1. Tuna Bozkurt

Tuna Bozkurt Aktif Üye

Seviye:
    Bisikleti Genelde Şehir İçinde Kullanıcam En Fazla 500-550 Lira Verebilirim
    Bisikleti Çift Amortisörlü Alıcaktım Ama Sanırım Sadece Ön Tekerde Olması Yeterliymiş....
    Ancak Genede Çift Amortisör Düşünüyorum..Neden Diye Sorucak Olursanız Kaldırımlara Cıkarken Yada Yoldaki Tümseklerde Bisiklete Zarar Gelmemesi İçin Eger Şehir İçindeki Ufak Tüksekler Ve Kaldırımlardan Ve Bu Gibi Şeylerde Bisiklete Bi Zarar Gelmiyeçekse Sadece Ön Taraf Yeterli...

530 Liraya SEDONA 701 İyimi?

SEDONA 701 Almayı Düşünüyorum..
    Ama Bütçem Yeterse Astro 212 HD Alabilirim...

Sedona 701 İle Astro 212 Arasında Ne Gibi Farklar Var...

Yada Bu Fiyat Aralıgında Ne Önerirsiniz

2. Tamer KAMIŞLI

Tamer KAMIŞLI Bisikletkolik

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Kaldırıma inip çıkarken bir zarar gelmez, ön tekeri hafif kaldırmanız yeterli. Çift amortisör şehiriçinde kullanıcaksanız çok çok gereksiz zaten. Hem fazladan ağırlık yapar hemde pedal çevirirken enerjinizin tamamının tekere gitmesi gerekirken amortisör bu enerjiyi emer. Ve hızınızı keserek, fazla enerji sarfetmenize neden olur, sizi gereksiz yere yorar kısacası.

Ayrıca dağ bisikleti yerine, şehiriçi kullanım için şehir bisikleti alsanız daha mantıklı olur. Dediğiniz bütçeye göre Salcano City Sport 21VS en uygunu bana kalırsa

3. Muammer D.

Muammer D. Üye

Seviye:
    Ben de size şehir bisikleti öneriyorum. Bütçenize uygun bir şehir bisikletiyle şehir içinde, kaldırımlardan inip çıkarken, çukurlarda, tümseklerde herhangi bir sorun yaşamazsınız. Hatta önde ya da arkada amortisör olmasına da gerek yok. Tamer bey'in dediği gibi ihtiyacınız olmadığında süspansiyonlar enerjinizi boşa harcamanıza neden olur.

4. Barış Dizer

Barış Dizer Üye

Seviye:
    ben 450 liraya geotech atlas aldm, tekerlerin fazla kalın olması dışnda başka bi sorunu yok çok memnunum, tekerleride değiştiricem kış geçtikten sonra. bisikleti aldktan sonra masrafı bitmiyo kilit ön far arka far suluk pompa kask vs.. zaten 550 yi aşıyo bile :)

5. Tamer KAMIŞLI

Tamer KAMIŞLI Bisikletkolik

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Bu arada Salcano City Sport 24VR modelide ön maşası düz olan bir modeldir. Onuda kullanabilirsiniz, Muammer Beyinde dediği gibi ön amortisöre falanda çok gerek yok.

6. Tuna Bozkurt

Tuna Bozkurt Aktif Üye

Seviye:
    Önerdiginiz Bisiklet Çok Hoşuma Gitti...
    Eger Şehir Bisikleti Alırsam
    CITY SPORT 21 VS Yada CITY SPORT 24 VS Alıcam

Önerdiginiz Bisiklet Günlük Kullanım İçin Çok Güzel Ancak Dag Bisikleti Olursa Daha İyi Olur Şünkü Şehir Bisikleti Bana Dayanmaz Bisikleti 2-3 Arkadaş Sürdügümüz İçin Çok Garip Yerlere Girip Çıkıyoruz Yada Birden Kafamız Esiyor Piknik Yapalım Diyip Ormana Gidiyoruz...Zaten Bisikletle Her Yere Girip Çıkıcaz Dayansın Diye Çift Amortisör Diyorum...Arka Tekerdeki Amörtisör Olmasada Olur Ama Dag Bisikleti Benim İçin Çok Daha İyi Olur...
    Şehir İçinde En Zorlu Koşullarda Kullanmaya Bile Dayanıcak Bi Bisiklet Gibide Düşünebilirsiniz

7. Rana Süsal

Rana Süsal Kıdemli Üye

Seviye:
    Ben de o fiyata kesinlikle Salcano City Sport serisini tavsiye ederim.

8. uğur kocaağa

uğur kocaağa Kıdemli Üye

Seviye:
    Mtb istiyorsanız Kron xc 500 e bir bakın. Bisiklete yeni başlayanların en çok yanıldığı kısım çift amortüsörün sağlam olduğuna inanmaları. Yok öyle bir şey arkadaşım, 500 lriaya alacağın çift amortüsör bisikletin sağlam olmasını bekleyemezsin demir yığınıdır orta amortüsör bildiğimiz demir yığını yaydır boşa ağırlık yapar ve 18 kilo bir bisiklete sahip olmuş olursun. Burada MTB yarışlarına katılan onlarca arkadaş vardır araştır ve sor bakalım kaç tanesi sana çift süspansiyon önerecek kendileri en zor şartlarda sadece ön maşası olan bisikletlerle yarışıyor. Kron xc 500 işini görecektir her yere çıkarsın dağ bayır , sonra çok dua edersin çift süspansiyon bisklet almadığına;))

9. FATİH ÇOLAK

FATİH ÇOLAK Kıdemli Üye

Seviye:
    Astro 212 HD NAKİT PARA YA BURADAN 550 ALABİLİRSİN

Firma adı: Yurt Bisiklet
    Adres: Hobyar Mah. Mimar Kemalettin Cad. No:23 PK:34112

Sirkeci, Fatih, İstanbul - Avrupa
    Telefon Numarası: +90 212 522 45 47

Hasan TÜRKER bunu beğendi.
  10. Tuna Bozkurt

Tuna Bozkurt Aktif Üye

Seviye:
    Şimdi Almak İçin Zamanın Yok Ama Bayramdan Sonraki Gün Dükkana Gelip Alabilirim.Sizin İçin Uggunmu.

11. Tuna Bozkurt

Tuna Bozkurt Aktif Üye

Seviye:
    Birde Elinizde Başka Modeller Varsa Onlarada Göz Atmak İsterim Varsa Liste Halinede Konunun Altına Yazabilirmisiniz

12. FATİH ÇOLAK

FATİH ÇOLAK Kıdemli Üye

Seviye:
    Tuna Ben Satıcı Değilim 1 Hafta önce Bu Firmadan Bu Fiyata Aldım Sana Yardımcı Olmak Için Attım Telefonu Var Arayıp Sorabilirsin

13. refah terzi

refah terzi Üye

Seviye:
    sana tavsiyem şehir bisikleti alman. düz lastik sayesinde bisiklet yağ gibi akıp gidiyor.

14. Uğur Recep AKGÜL

Uğur Recep AKGÜL Bisikletkolik

Seviye:
    Cok fazla arazide kulalnmasamda arada giriliyor.Dag bayır dere göl kenarları. Ayrıca cok cok zevkli. Birde türkiye yolarının geneli bozuk yol bu yüzden MTB tercih etmiştim. Daha öncedende MTb kullanıyordum. Şehir bisikletine cok fazla yönelmedim. Cok fazla aralarındaki farklarıda bilmem amatorum.

2-3 hafta önce Salcano Astro 241 SV aldım 490 tl nakite tabi daha uyguna aynısını alanlarda var. Ve cok memnunum acıkcası.Görsel olarakta hosunuıza giderse tavsiye ederim.

Umarım uzun süre kullanabileceginiz içinize sinen bir model bulursunuz kısa zamanda.

15. Burak Aka

Burak Aka Yeni Üye

Bende fazladan bir bisiklet var. SALCANO Nova. Çift amortisörlü, az kullanılmış. Okul birinciliğinden kazanmıştım. Piyasa fiyatı 270-280 civarı. Fakat küçük bir problemi var, zincirinin ve ön vites değiştiricinin değişmesi lazım, belki de lazım değildir. Zinciri oluşturan levhalardan biri havaya kalkmış ve ben bunu farketmediğim için ön vites değiştiriciyi ikiye ayırmış. Zinciri değiştirmeye gerek yok zannedersem, fakat vites değiştirici değişmeli. İstanbul Küçükçekmece'den teslim edebilirim. 180 Tl.

16. Kanber Gülhan

Kanber Gülhan Aktif Üye

Seviye:
    arkadaşım çift amartisör alma bende bianchinin star modeli var çok ağır ama illaki alcam diyorsanda bu modeli lastikleri 26x1.50 yaparak ve kilitli pedal kullanarak hızını biraz arttırabilirsin sanırım kızcaklar şehirde kullanmak için çift amartisör önerdiğime hemde bianchinin modeli olduğu için :) ama ben memnunum çünkü burada asfalt biraz bozuk dediğim şekilde dış lastikleri değiştirmen çok yararlı oluyor :) amartisörü de azcık sıkarsan seni daha az yoruyor denenmiştir buda :D

17. Egemen Tunc

Egemen Tunc Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    2.el düşünürseniz sedona 711 var elimde tertemiz ö.m atarsanız konuşabiliriz :)