Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

500 lira civarı bisiklet önerisi

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında chtaktag tarafından paylaşıldı.

1. chtaktag

chtaktag Aktif Üye

Seviye:
    şu ana kadar hiç bisikletim olmadı. Yaklaşık 3 aydır tur bisikletciligi ile pasif olarak ilgileniyorum ve artık bir bisiklet almanın zamanın geldiğini düşünüyorum. Bisiklete yeni başlayacağımdan ve parasal durumum iyi olmadığından şimdilik düşük seviye bir bisiklet ile başlayıp en fazla 2 yıl içinde üst seviye bir bisikletle şehirlerarası turlara çıkmayı düşünüyorum. Şimdilik şehir içinde (ıstanbul) her yere gidebilecegim, beni en fazla 2 yıl idare edebilecek 500 lira civarı bisiklet arıyorum. Bu konuda tavsiyelerinizi bekliyorum

2. chtaktag

chtaktag Aktif Üye

Seviye:
    yok mu önerisi olan?

3. alierkanimrek

alierkanimrek Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    İkinci el şehir/tur bisikletleri araştırın, boyunuza uygun kadro ölçülerini forumdaki ilgili başlıklardan öğrenin. Bütçenizi bisiklet+kask+eldiven+aydınlatma vs. olarak düşünün. Forumun bu bölümündeki konuları takip edin, eski konuları okuyun.

4. Tamer KAMIŞLI

Tamer KAMIŞLI Bisikletkolik

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=118805

Bu konuya bir bakın isterseniz. Şehiriçinde sizi idare edecektir, ayrıca fiyatı da çok uygun. İleri de uzun tura çıkacağınız zaman başka bir bisiklet alırsınız kendinize. Ayrıca Salcano City Sport modellerine bakabilirsiniz fakat fiyatlar 700 TL civarı. Bunun haricinde Bianchi Discovery modeli var fakat o da öyle. Yine 600-700 TL civarına Sedona 301 bulabilirsiniz. Bu bisikletler alu kadrodur. Fakat başta link verdiğim Claudbutler çelik kadro ve haliyle daha ağır bir bisiklet. Bianchi Esprit, Alto gibi modeller var bunlarda çelik kadro ve uygun fiyatlıdır. Bu fiyat aralığında alacağınız bisikletler şehiriçi ulaşımda öyle yada böyle bir şekilde işinizi görür diye düşünüyorum. Millet 50-60 yıllık bisikletleri kullanıyor şehiriçi ulaşımda da bir şikayetleri olmuyor :)

5. Adem Gül

Adem Gül Forum Demirbaşı

Seviye:
    Salcano city sport u önerebilirim belirttiğiniz bütçenize nazaran..

6. chtaktag

chtaktag Aktif Üye

Seviye:
    Aslında specialized sirrus elite almayı düşünüyorum fakat bütçem elvermediği için uygun fiyatlı bisiklet bakıyorum. En fazla 2 yıl sonra specialized alabilirim. Üniversiteye başlayacağım masraflardan dolayı alamıyorum. O yüzden dediğiniz gibi şimdilik düşük seviye bisikletle idare edeyim diyorum. Sanırım en uygun model salcano city sport, ikinci el bulursam alacağım