500-600 TL Civarı Dağ Bisikleti Önerilerinizi Bekliyorum..

Cihan Saylıkoğlu

Aktif Üye
Tepki
107
İsim
Cihan Saylıkoğlu
Bisiklet
Scott
500-600 TL civarında alınabilecek en iyi dağ bisikleti hangisidir ? Şimdiden teşekkürler..

Scudo

orcunkaralar

Aktif Üye
Tepki
29
rakam 500-600 kesinlikle sabitse büyük çoğunluk kron xc250 diyecektir. Bende aynı sizin gibi sınırlamıştım ve kron xc250 aldım ve gayet memnunum. ikinci el.in sizin için sakıncası yoksa, ilan sitelerinde veya forumda ararsanız kron xc500 veya sedona borla bulabilirsiniz. ikiside güzel bisiklettir.

Ersin Erbeden

Forum Demirbaşı
Tepki
234
Bisiklet
Carraro
1 milyonuncu kez yazıyorum heralde Carraro 419.

Bir tavsiye vereyim.Hiçbirşey bilmeden birilerine sorup hazıra konmak yerine,biraz araştırsanız fikriniz olsa,'model belirledim hangisi daha mantıklı' deseniz.Çünkü başkasının seçtiği model mantıksız olur beğenmezsiniz belki.Bisiklet zevk işidir,araştırmakta zevklidir.

• Beğen
Tepkiler: Mesut C.

Cihan Saylıkoğlu

Aktif Üye
Tepki
107
İsim
Cihan Saylıkoğlu
Bisiklet
Scott
Öneriler için teşekkürler. Fazlasıyla araştırma da yaptım emin olabilirsiniz. Xc 250 sinden , carraro 419 una, sedona borladan sedona 701 ine kadar. Fakat bazı modelleri gözden kaçırmış olabilirim diye yine de öneri almak istediğim. Hem araştırdıklarımda doğru yolda mıyım öğrenmek için, hem de yeni önerileri öğrenmek için. Scott sportster 30 sahibiyim fakat, biraz daha hor kullanabileceğim altarnetif bir bisiklet bakıyorum. Yorumlar için teşekkürler..

Oguzhan.Pilgir

Forum Bağımlısı
Tepki
434
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Bu fiyat aralığında Carraro 419 tavsiye ederim ben de..

Cihan Saylıkoğlu

Aktif Üye
Tepki
107
İsim
Cihan Saylıkoğlu
Bisiklet
Scott
Boyum 183 cm.. Carraro 419'da uygun ölçüde kadro bulmak mümkün müdür ?

Emir K.

Üye
Tepki
101
@csaylikoglu

Burda çok daha bilgili abilerimiz var ama , nacizane fikrim benim orada gidip bakman. Çünkü boydan ziyade bacak boyunun uzunluğu önemli olduğu söylendi bana. İşini garantiye al kadro ile 3-5 cm mesafe kaldığını gördüğün kadroyu kap. :) Hayırlı olsun ben de o bütçedeydim sonra 100 daha arttırdım sedona borla aldım. Darısı başına. Seçimini iyi yap :)

Cihan Saylıkoğlu

Aktif Üye
Tepki
107
İsim
Cihan Saylıkoğlu
Bisiklet
Scott
Evet evet bacak boyu uzunluğu önemlidir, tabiki deneyerek boy olarak en uygun olan kadroyu alacağım..Seni bulduğum iyi oldu :) Sedona efsanelerindenmiş bu borla modeli. Nasıl bir bisiklettir, iyisiyle kötüsüyle izlenimlerini yazarsan memnun olurum..

Tepki
0
konuyu dikkatle takip edicem. Bende bir bisiklet almayı düşünüyordum. 1100 TL bütcem var. Parcalardan da pek anlamadığım icin herşey bana cok güzel geliyor. Daha doğru dürüst bişey bilmediğim icin üst seviye bir bisiklet almamın şuan bir faydası olacağını zannetmiyorum ve bende senin gibi giriş seviyesi bir bisiklet alıp belli bir süre kullandıktan sonra ihtiyacıma göre tercih yapmakta olacak. Benimde şuan kafamdaki model carraro 419 Grunde. 2010 Kadroları hoşuma gidiyor yeni kadroları nasıldır bilmiyorum. Benim zevkim genelde sade beyaz kadrolar hoşuma gidiyor. 9 gün sonra acıkogretim sınavından sonra gezip tozmak icin bisiklet alıcam artık :D Takipteyim.

ramazanedis

Daimi Üye
Tepki
56
Bisiklet
Salcano
kron xc 250 tavsiye ederim 0 fiyatı 650 lira ikinci el alırsan bulursun 500 temiz

Cihan Saylıkoğlu

Aktif Üye
Tepki
107
İsim
Cihan Saylıkoğlu
Bisiklet
Scott
@ramazanedis
Kron u araştırdığımda genel bir maşa sorunundan bahsediliyor, durum nedir bilginiz var mı ?

Tepki
9
@csaylikoglu

Size uygun olan Carraro 419 M yada L kadro. Benim boy 182. M bulamadım, L aldım. Oldukça uygun sıkıntı yok. Şu anda İzmir'de Carraro 419 L bulabileceğin tek yer de Sundu Bisiklet çankaya şubesi. Ben İzmir'deki bütün bayileri aradım. Bu bisiklette ısrarlıysan acele et derim. Çünkü devamı gelmeyecek.

Cihan Saylıkoğlu

Aktif Üye
Tepki
107
İsim
Cihan Saylıkoğlu
Bisiklet
Scott
@Bülent Akdağ

Haziran ortasına kadar bitmezse ve L kadro kalırsa Carraro yu alacağım sanırım :) ama tabi önce gidip bi yakından görmek lazım.

Emir K.

Üye
Tepki
101
@csaylikoglu

Ben alalı 1 hafta olmuştur kardeş ama şu dakikaya kadar harika bir makina izlenimi yarattı bende. Aldığım yere de sordum dedim böyle böyle kron almayı düşünüyordum fakat ne öneriyorsunuz iyi mi yapıyorum bu iş ile dediğimde gözün arkada kalmasın cevabını aldım rahatlıkla kontrol edebiliyorum bisikleti kadro ile aramdaki mesafe yok denecek kadar az fakat benim bisikletim medium, small ise gidon ile sele arası çok kısa olduğundan rahat hareket imkanı sağlıyor ama oturuş bozukluğu yaratıyor diye göz yumdum medium aldım oturuş poziyonumu da kendim ayarlayabiliyorum :)

Cihan Saylıkoğlu

Aktif Üye
Tepki
107
İsim
Cihan Saylıkoğlu
Bisiklet
Scott
İzlenimlerini aktardığın için teşekkür ederim, şekil olarak ta beğeniyorum sedona borla yı, ayrıca efsane bir model olmasının da elbetteki sebepleri vardır :) Şimdilik aklımda 2 model var; biri Carraro 419, diğeri ise Sedona Borla.. Biraz daha araştırma yapıp, yerinde görüp baktıktan sonra kararımı vereceğim..

Ufuk01

Üye
Tepki
1
eğer ikinci el düşünürseniz bende scott montana var 20'' boyunuza da uygun..

Tepki
1
@csaylikoglu
Bu fiyata alınabilecek bisikletlerin hemen hemen hepsi aynı kalitede maşaya sahip. Arazi şartlarında çok iyi değil fakat asfalt yollarda bulunan çukur,kasis,kaldırım...vb için gayet iyi.