Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

50 mesajı nasıl tamamlayayım?

Konu, 'Site Hakkında Genel Konular' kısmında selimtokgoz tarafından paylaşıldı.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. selimtokgoz

selimtokgoz Yeni Üye

50 mesajım olmadan alım satım başlıklarına mesaj yazamıyorum, konu açamıyorum. Şimdi ne yapayım her başlığın altına birer kelime yazıp şişireyim mi? Çok saçma kurallar bunlar.

Bulunmaz bunu beğendi.
  2. Haşim Okyay

Haşim Okyay Onursal Üye

Seviye:
    Neden yazamıyorsunuz? Konulara mesaj yazmanın 50 mesaj ile ilgili bir bağlantısı yoktur.

Bunu yapamazsınız, çünkü ikinci el bölümünü kullanmanız için belirli bir miktarda paylaşımda bulunmanız gereklidir.

Bu genelde en çok tercih edilen bir yol lakin, pek tavsiye etmeyiz. Bu şekilde yaparsanız, uyarı alırsınız, sonrasında ise forumdan uzaklaştırılsınız.

Bulunduğunuz ana başlığın altında bu konu ile ilgili ( 50 mesaj ) 10'larca konu bulabilirsiniz. O konuları incelemenizi önerir, 50 mesajın neden var olduğunu daha iyi anlamanızı öneririm.

3. Muzaffer YILMAZ

Muzaffer YILMAZ Kıdemli Üye

Seviye:
    Haşim Abi yeterince açıklamış. Bende bazı konular önereyim. Ben 50 mesaj sınırını doldurmak için bu konuları kullandım;

- Bisikletlerimizin Fotoğrafları
    - Forum Cafe

Daha baska konular da var ama bunlar en uygun yerler. Ama lütfen tek kelimelik, anlamsız mesajlar yazmayalım.

İyi forumlar dilerim...

Yasin Mutlubay ve Murat sonkaya bunu beğendi.
  4. Harun Salcı

Harun Salcı Bisikletkolik

Seviye:
    Ben hiç doldurma zahmetinde bulunmadım.Kendi kendine oldu. :D

Deniz bunu beğendi.
  5. Cem Unden

Cem Unden Onursal Üye

Seviye:
    Kardeşim , herkes bu yollardan geçti. Seviyeli konu paylaşımları yaparsın , olur biter. Hiç mi ilgini çeken konular yok ?

Göker Gülay bunu beğendi.
  6. Yasin Mutlubay

Yasin Mutlubay Aktif Üye

Seviye:
    Hicbirsey Yapamıyorsan Forumda Bisiklet Fotograflarında Kendi Bisikletinin Resimlerini Paylas Ve Diger Uyelerin Yorumlarına Cevap Verirken, Tesekkür Ederken Zaten 10-20 Mesaj Olur. Forumcafe Bölümünde De Mutlaka Ilgini Ceken Konular Vardır, Yoksa Da Sen Birseyler Paylas. Internette Bilgi Cok Ac Arastır Ve Forumda Olmayan Bir Konuyu Bizimle Paylas Zaten O Sekilde 50 Mesajı Nasıl Attığını Anlamazsın Bile, Ama Amacın Birseyler Alıp Satmaksa Baska Ilan Sitelerine Yönelmeni Öneririm.

Muzaffer YILMAZ bunu beğendi.
  7. Yasin Mutlubay

Yasin Mutlubay Aktif Üye

Seviye:
    Meslek Olarak Web Coder'lık Yapıyorum Ve Normalde Ingilizce Yazdıgımdan Dolayı Turkce Karakterleri Yazamamaya Basladım. Bu Yazmıs Oldugum Harflerdeki Turkce Karakterler De Zamanla Zar Zor Yazmaya Basladıgım Karakterlerdir. Her Ne Kadar Benim De Ana Dilim Sizler Gibi Türkce Olsa Da Günde 13 Saat Ingilizce Kod Yazıyorum. Bu Sartlar Altında Hak Verirsiniz Ki Dil Bilgisi Kurallarını Unutmam Normaldir Ve Dikkat Ettiyseniz Hicbir Kelimemde Harf Eksigim Yoktur. Öz Turkce'de Nasılsa Aynı Harfler Ve Karakterlerde Yazarım Sms Dili Dedikleri Gibi Veya Birsey Kelimesi Yerine Bisey Kelimesi Tarzı Kelimeleri Asla Kullanmam. Bu Bile Turkce'ye Ne Kadar Sadık Kalmaya Calıstıgım Konusunda Sizlere Bilgi Veriyordur Diye Dusunuyorum :)

8. Yasin Mutlubay

Yasin Mutlubay Aktif Üye

Seviye:
    Sitelerde Genelde Görüntüleri Estetik Tutmak Icin Insanlar Yazım Kurallarını Bertaraf Ediyorlar Ancak Kurallara En Fazla Baglı Kalarak En Düzgün Yazabildigim Sekil Bu :) Birde Kodlarda Da 2 Kelime Ayrımına Genelde Tek Satırda Yazılırken Bas Harfler Büyük Oluyor. Örnek Vermek Gerekirse Flash'da Action Script Kodu Yazarken Bir Kareye Gidip Durması Veya O Kareden Devam Etmesi Icin GotoAndStop Veya GotoAndPlay Gibi Kod Yazılıyor Bu Da Benim Kelimelerin Bas Harflerini Büyük Yazmanın Da Bir Kuralmıs Gibi Algılamama Neden Oluyor :) Yine Kusura Bakmayın Ama Sadece Meslek Yüzünden Yoksa Öz Türkce'yi Kullanmayı Ve Türkce Kurallarına Tam Uyumlu Yazı Yazmayı Bende Severdim Lisedeyken :)

9. kuduzk9

kuduzk9 Kıdemli Üye

Seviye:
    sn.MUZAFFER YILMAZ burdan yazıyorum ve forumdan atılmak pekte umrum olmucak.çünkü yeteri kadar insanı küçük düşürme çabalarınıza şahit oldum ısrarla değistirmeye çalıştığınız insanların alışknlıkları ama özünde bir sorun yok.benim bildiğim bisiklet forum bisiklet ile ilgili paylasımlardır.türkçe dil bilgisi edebiyat forumları vardır bu tür eğilimleriniz daha baskınsa oralarda devam edin.forumun işleyişini aksaattığınız kanaatindeyim.tamam kılavye ile ilgili kusurlarımız olabilir iyilik yapmak istiyorsanız ücretsiz bi kurs açın herkese TR kılavye kullanımı öğretin.
    -biz burda bedava bisiklet kullanmayı öğreniyoruz.
    -SİZİN SAYENİZDE FORUMDAN ATILMAYIDA GÖZE ALIYORUM.
    -yönetime:suçum sabittir gereğini arz ederim.
    -verdiğim rahatsızlıktanda özür dilerim baska bir nic lede girmeye kalkmıcağıma da TÜRK sözü.

10. Cem Unden

Cem Unden Onursal Üye

Seviye:
    Beyefendi bende 2 sene PHP kodları yazdım . Hiç böyle bir alışkanlık kazanmadım . Sizinki biraz bahane . İsterseniz düzgün yazarsanız . Kodların öyle İngilizceyle falan çokda alakası yok . Hiç İngilizce bilmeyip süper kod yazan adamlar tanıyorum .

Herşeyden önce güzel Türkçe ile yazı yazmak , noktalama işaretlerine uymak ; insanın kendisine saygısından ileri gelir.

Selamlar

Düzgün yazı yazmak bu kadar mı zor? Muzaffer Bey'in kimseyi küçük düşürmeye çalıştığınıda sanmıyorum . Yanlışınızda devam ediniz . Zaten bu milletin en büyük sorunu da budur . Yazdıklarınızın okunmamasını istiyorsanız nokta , virgül vs kullanmayın ; hatta sesli harfte kullanmayın . Yazın gitsin...

11. kuduzk9

kuduzk9 Kıdemli Üye

Seviye:
    BU TÜR UYARILARIDA özelden yapmanız daha uygun .yönetim bunu akıl edemiyo galiba.

12. Yasin Mutlubay

Yasin Mutlubay Aktif Üye

Seviye:
    2 Sene Php Kodu Yazmak Pek Mesele Degil Bence ;) 2 Senede Pek Bir Seviyeye Gelinebilecegini Sanmıyorum, En Azından Turkceyi Unutacak Seviyeye.
    Diger Bir Konu Kodların Ingilizce Ile Cokda Alakası Yok Demissiniz Ama Bu Dediginizin Yanlıs Oldugunu Herkes Biliyor. Hic Ingilizce Bilmeden Kod Yazabilen Adam Copy/Paste Ile Yazıyordur Ve O Kodlarda Da Veritabanı Baglantılarını Bilmediklerinden Sql Injection Acıklarını Kapatamıyorlar Ve Kısa Süre Sonra Hacked By Yazılı Bir Sayfa Görüyoruz. Web Yazılım Dillerinin Genel Kullandığı Lugat Tüm Dünyanın Kullandıgı Dildir Yani Evrensel Dil Olan INGILIZCE'dir. Bu Konuda Isterseniz Ornek Kod Verin Bana Ingilizceyle Cok Da Alakası Olmayan Kod'lara, En Kötü Ihtimal Php'de Function Tanımlaması Yapsanız Dahi Function'un Yapacagı Islemi Yine Ingilizce Tanımlıyorsunuz Ve Sayfa Icerisinde Call Edeceginiz Yerde De Yine Ingilizce Cagırıyorsunuz.

13. Cem Unden

Cem Unden Onursal Üye

Seviye:
    Birtek siz değilsiniz ki bu hataları yapan . "Kızım sana söylüyorum , gelinim sen anla" diye bir atasözü var ; bilirsiniz .

Muzaffer YILMAZ ve kuduzk9 bunu beğendi.
  14. Cem Unden

Cem Unden Onursal Üye

Seviye:
    Kasıtlı olarak böyle yazdığınıza eminim . Benim PHP seviyem çok önemli değil zaten . Ayrıca Sql Injection açıklarıyla , büyük harf yazmanın bağlantısı nedir ? Call , submit , mysql , form vs gibi kelimeler yazmakla Türkçe unutulmaz . Ayrıca dilbilgisi hiç unutulmaz. Kendi dediğinize kendiniz inanın önce .

Copy / Paste ile yazan adam dediğiniz ortaokul mezunu ; şu anda İstanbul'da büyük bir firmada coder. Çok da iyi bir eleman .Süper bir ingilizce bilmeye gerek yok , kod yazmak için . Ayrıca İngilizcede de cümle başları büyük başlar ; nokta , virgül falan vardır. Sizin İngilizcenizin de çok iyi olduğunu sanmıyorum . Bence Türkçeyi umursamıyorsunuz ; mesele bu

15. kuduzk9

kuduzk9 Kıdemli Üye

Seviye:
    evet dogru.ama bu bi hata degilki alışkanlık ve bu şekilde kalmak zorunda aşağı yukarı hepimizin işi ingizce ile.aslı bisiklete gidip abi bana bi arka dişli kazım 10 dişli olucak dedinmi tr oluyo ama aslının gözünde taze oluyosun.ama 10 lu ruble dedinmi paketleniyo bile ingilizce her yere sızmışken imkansızı istiyoruz.
    terzi kendi söküğünü dikemezmiş:forumda bile hata var cafe niye kafe değil :D.yada ne bilim tiyatro olmadı park yada kaldırım?

16. Yasin Mutlubay

Yasin Mutlubay Aktif Üye

Seviye:
    Öncelikle Sormus Oldugum Sorunun Yanıtını Alamadım. Ingilizce Ile Cokda Ilgisi Olmayan Koda Ornek Vermemissiniz. Sql Injection Acıklarıyla Büyük Kücük Harfin Alakası Var Dememistim Isterseniz Tekrar Okuyun. Sql Acıklarıyla Alakalı Olan Sey Ingilizce Bilmeden Coder'ım Diye Gecinen Sahte Coder'ların Yaptıgı Copy/Paste Ile Hazırlanan Sitelerde Bu Acıkları Ingilizce Bilmediklerinden Dolayı Acık Bıraktıklarıydı. Php Seviyeniz Benim Icin De Onemli Degil Neticede Sizin Seviyeniz Beni Yukarılara Tasımayacaktır, Herkesin Bilgisi Kendini Bir Yerlere Getirir Ancak 2 Yıl Php Kodlayıp Da Ingilizce Ile Alakası Cok Da Yok Demeniz Beni Epey Sasırttı. Diger Konu Da Ingilizce'de De Noktalama Isaretleri Var Demissiniz Ama Burada Türkce Yazı Yazıyoruz Ve Turkce Yazım Kurallarından Bahsediyoruz. Eger Ingilizce Yazmıs Olsak Ve Ben Imla Kurallarını Ihmal Etsem Benim Ingilizce Seviyem Konusunda Fikir Sahibi Olabilirsiniz Ama Türkce Yazılan Yazılardan Ingilizce Seviyemi Nasıl Kesfettiniz Anlamıs Degilim. Eger Ingilizce Veya Yazılım Bilgim Konusunda Süpheleriniz Var Ise Manisa'ya Yakınsınız, Manisa Özel Ege Yıldızı Egitim Kurumlarına Ugrayıp 2010 Haziran 7'de Baslayan 2 Tane Yazılım Grubunun Evraklarının Altındaki Egitmen Imzalarına Bakmanızı Tavsiye Ederim. Selametle Kalın...

17. kuduzk9

kuduzk9 Kıdemli Üye

Seviye:
    tak etti valla abicim bu gün bu forumdan hiç zevk alamadım hangi mesaja tıklasam muzaffer bey yok onun ünlemi yok ,sunun noktası yok,bunun baş harfi küçük az kaldı diplomamı yırttırıcak bide YÖNETİM arka çıkmazmı iyi atın dedim bende.bekliyorum bakalım kim kazanıcak bisikletforummu edebiyatforummu.

18. Cem Unden

Cem Unden Onursal Üye

Seviye:
    Arkadaşım ben 7 sene İzmir Bornova Anadolu Lisesi'nde okudum . Uzun yıllardır da turizm sektöründe çalışıyorum . Her İngilizce bilenle konuşabildiğim gibi İngiliz , Amerikalı , Avustralyalı , Kanadalı ile de tamtakır konuşup anlaşabiliyorum . Onu bırak , yabancı dilde en zor olan işi becerip telefonda bile İngilizce konuşuyorum.

Bütün dillerde dilbilgisi kuralları %95 aynıdır . Cümle büyük harfle başlar , noktalama işaretlerinin kullanım yerleri aynıdır , soru işareti soru cümlesinin sonuna konur vs vs. Paragraflar vardır. Bu İngilizcede de aynıdır.

Yine iddia ediyorum , kod yazmak için süper ingilizce bilmeye gerek yoktur ; hatta ingilizce bilmeye bile gerek yoktur . Siz literatür takibi ile kod yazmayı karıştırdınız herhalde.

19. Cem Unden

Cem Unden Onursal Üye

Seviye:
    Medeniyet , önce kişinin kendine saygısından başlar . Kendine saygı ise kendine yakışanı yapmaktır . Siz , kendinize bu tip bir yazım şeklini , yazım kuralsızlığını yakıştırıyorsanız ; devam edebilirsiniz .

Sizleri uyarmak istedik . Kusura bakmayın , yanlış yaptık .

20. kuduzk9

kuduzk9 Kıdemli Üye

Seviye:
    sorularıma bi cevap ver verebilirsen ondan sonra polomiğe devem ederiz ayarımı kaçırdın bu tartışma bu gece biticek seyende bıktım forumdan.
    -türkçe dil bilgisi vericeğinize türkiyede toplum ahlakını bi arştırın hoş dünyanın her yerinde aynıdır.bi baba oğlunu çarşının orta yerinde dövmezde azarlamazda tabi suçu arsızlık hırsızlık değilse.
    -eve gidilir koca bi adammış gibi karsına alır ve derki oğlum ........ sıkıntı neyse özel konuşulur.,
    -tabi biz böyle gördük karşımızdakinin bi gururu olduğu bilincinde konuşmalar yaptık.
    -bunun haricinde siz böyle görmemişşiniz onu anladım :D

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.