Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

50-60 litre dağcı çantalarıyla uzun bisiklet turu yapan var mı?

Konu, 'Genel Bisiklet Konuları' kısmında Tunahan KORKUT tarafından paylaşıldı.

1. Tunahan KORKUT

Tunahan KORKUT Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    hem uzun turlarda , hem memlekete giderken valiz niyetine hemde dağcılık ve kamp faaliyetlerinde kullanmak için 50-60 litre bi çanta almayı düşünüyorum(şuan alacak değilim, hemde forumdaki aranıyor kısmındaki ilanlarda karıştırılmasın. amacım bu şekilde tur yapan var mı onu öğrenmek istiyorum) zaten kayışlarını da uygun bi şekilde ayarladığımızda omuzlara fazla yük binmeyecektir .

2. aliburak

aliburak Kıdemli Üye

Adı:
    Ali Burak ÜNAL
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Az bilinen antik kentler turuna katılmak üzere Eskişehir'den yola çıkıp İzmir'e kadar pedallamıştık, tur ile birlikte toplam 10 günlük bir yolculuğumuz oldu. yol arkadaşım dağcı çantasını bagaj üstü çantası olarak kullanıyordu. son gün bagajı kırılınca bir şekilde tutturduk fakat kırık bagajdaki ağırlığı azaltmak adına o çantayı sırtına aldı ve ağrılardan, dengeyi bozmasından ve rüzgar direncinden sadece bir günde perişan oldu. yani mesele sadece omuzlara binen yük değil, heybe alman daha mantıklı olur.

ahmetkya ve MehmetAliB. bunu beğendi.
  3. yakubi

yakubi Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Fuji
    Seviye:
    kesinlikle uzun mesafe için uygun olmadığı kanaatindeyim. bende de vardı ve tura çıktım, pişman oldum. çünkü çantanın kendi ağırlığı başlı başına sorundu. içindekileriyle anlatmaya dil yetmez.

4. Serden Us

Serden Us Onursal Üye

Bisiklet:
    Amoeba
    Seviye:
    Uzun turcu değilim ama tahmini 45-50 L çanta ile 40 km yol deneyimim var. Bu mesafe bile işkence oluyor tavsiye etmem.

5. Fatih Toraman

Fatih Toraman YalağuzSeyyah

Adı:
    Fatih
    Bisiklet:
    Amoeba
    Seviye:
    Yalnız Bir Macera "Gölyanı Obası" - BisikletForum
    Bu gezimde 60lt çanta kullanmıştım. 25 kg ağırlığındaydı. Gezinin ardından çantayı aldığım yere iade edip, bagaj bağlanabilen bir kadroya ve tur heybesine geçmiştım. Çantanın yüksekliği Kask takmayi engelliyor. Ağırlığı ile sele ağrısını sağlık açısından tehlikeli seviyeye çikarıyor. Omuzlara binen yükte cabası...