Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

5 yaşındaki erkek çocuğu için bisiklet

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Nur KAYA tarafından paylaşıldı.

 1. Nur KAYA

  Nur KAYA Yeni Üye

  Kayıt:
  14 Nisan 2010
  Mesajlar:
  3
  Beğeniler:
  0
  Şehir:
  istanbul
  Oğlum 5 yaşını doldurdu. Ona doğum günü hediyesi olarak bisiklet almayı düşünüyorum. İstanbul da oturuyorum. Tavsiye edebileceğiniz yer ve model var mı? piyasasını bilmiyorum ama 250 civarında bir rakama almayı planlıyorum. Katlanır bisikletler ilk anda cazip geldi, en azından atıp bagaja sahilde turlamaya gidebiliriz diye düşündüm. Gene de önemli olan site içinde güvenle ve rahatlıkla dolaşması. Bi de biraz hor kullanmayı sever oğlum, bisikletine taklalar attırmaya çalışcaktır. Biraz da sağlam olmalı. :in:

  şimdiden teşekkürler
   
 2. #3
  Nur KAYA

  Nur KAYA Yeni Üye

  Kayıt:
  14 Nisan 2010
  Mesajlar:
  3
  Beğeniler:
  0
  Şehir:
  istanbul
  Söylediklerinize baktım, sağolun hatta akşamüstü bir bisikletçiye de gittik.Zaten 2 senedir 4 tekerlek kullanıyordu. Bu akşam baktıklarımızda ise 16 jant küçük, 20 ise büyük geldi. Acaba markadan markaya farkeder mi bisikletin büyüklüğü? Yoksa düşe kalka öğrenir nasıl olsa deyip büyük olanı mı almalıyım. 3. ihtimal ise, eskisini elden geçirip tandır tungur bir sene daha idare etmek. Gönlüm 20'lik almak istiyor ama oğlum ona binince ürktü, dengeyi kuramadı, babası tutmak zorunda kaldı. :(
   
 3. serdarsom

  serdarsom Üye

  Kayıt:
  4 Aralık 2008
  Mesajlar:
  76
  Beğeniler:
  32
  Şehir:
  İstanbul
  Seviye:
  Zaten 4 tekerlekli bir bisikletiniz varsa bence biraz daha sabredip 20" bir bisiklet alırsanız uzun yıllar idare edecektir.
   
 4. S26

  S26 Onursal Üye

  Kayıt:
  2 Şubat 2007
  Mesajlar:
  2.767
  Beğeniler:
  1.549
  Şehir:
  Eskişehir
  Bisiklet:
  Amoeba
  Seviye:
  Küçük geleni kullanmak daha zor olur bence. Diğerine kısa sürede alışabileceğini düşünüyorum. Zaten o yaşlarda çabuk büyünüyor. Sorun tekerlek çapına alışmaması olabilir. İlk kez 26 janta geçtiğimde bana da garip gelmişti.

  Emin değilim ama markadan markaya da farkediyor olabilir. Başka bisikletçileri de gezip görmekte yarar var bence.
   
 5. uğur kocaağa

  uğur kocaağa Kıdemli Üye

  Kayıt:
  23 Nisan 2009
  Mesajlar:
  342
  Beğeniler:
  194
  Şehir:
  Babaeski
  Seviye:
  Kadro boyları farklı olabiliyor tabi, Bence büyük olanı alın selesi ve gidonunu mümkün olduğu kadar aşağı çocuğunuzun boyuna göre indirin zamanla alışır...
   
 6. #7
  Nur KAYA

  Nur KAYA Yeni Üye

  Kayıt:
  14 Nisan 2010
  Mesajlar:
  3
  Beğeniler:
  0
  Şehir:
  istanbul
  tavsiyelerinize teşekkür ediyorum. Oğlum büyük olandan ürkttü, ben de bir süreliğine erteledim. Eskisini süsledi, püsledi, yeni sezona hazır hale getirdi. Bunu önce 3, sonra 2 tekere indirip, yeniye öyle geçeceğim. Çünkü oğulcuğum, 2 tekerleğe binince ayaklarını pedala bile koymayıp,sürmeyi reddediyor,bana da " bak görüyorsun, süremiyorum işte" diyor.
   
 7. Bedreddin

  Bedreddin Aktif Üye

  Kayıt:
  6 Nisan 2010
  Mesajlar:
  138
  Beğeniler:
  100
  Şehir:
  İzmir
  Seviye:
  Babası yardımcı olur ona ve kısa zamanda aşarlar o sorunu merak etmeyin. Hatta babanın yüreklendirmesiyle üç tekeri atlayabilir bile, ben de çok korkuyordum çocukken ama babam gaza getirip halletmişti. :) 5-6 yaşlarımdayken, ilk denemelerimde selenin arkasından tutup dengeyi kendisi kurmuş, benden pedal çevirmemi isteyerek biraz ittirmiş ve belirli bir hızdan sonra bırakmıştı. Hızlanınca dengede kalmak kolaylaştığından birkaç defa düşüp kalksam da sonuçta fazla zaman geçmeden alışmıştım.