Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

5.. uluslararası muhsin yazıcıoğlu bisiklet turu 5-8 eylül 2013

Konu, 'Yol Bisikleti Yarışları' kısmında mehmetsunu tarafından paylaşıldı.

1. mehmetsunu

mehmetsunu İKONOKLAST

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Bilmem farkındamısınız Sivas ilinde sessiz sedasız bir bisiklet turnuvası devam ediyor. 5 eylül tarihinde başlayan ve bu yıl beşincisi düzenlenen Muhsin Yazıcıoğlu uluslararası bisiklet turu 8 eylül tarihinde düzenlenecek 4. etap yarışması ile sona erecek. Bu turu 3 gündür takip etme fırsatım oldu hasbelkader bugün düzenlenen halk yarışında 36+ kategorisinde de yarışa katıldık. herşeyden önce turu beş yıldır düzenleyen Sivas belediyesi ve sponsor kuruluşları canı gönülden kutlarım. Sivas şehrinin komşusu bir Kayserili olarak yarışa gıpta ile baktım. Yarışma organizasyonu bir yerel yönetimden beklenmeyecek ölçüde profesyoneldi. hakem heyeti, takımlar, eskortluk yapan araçlar, sağlık kuruluşları, emniyet görevlileri yarışma boyunca oldukça iyi bir iş çıkardılar. Mütevazi bütçeli bir şehir bu yarışmayı bir kaç pürüz dışında oldukça başarılı bir şekilde üstlendi. Açıkçası Sivas iline bakarak ticaret ve sanayisi kıyas kabul etmeyecek kadar üstün bir şehir olarak yaşamakta olduğum Kayserinin bu tür organizasyonlara ev sahipliği yapmıyor olmasına oldukça hayıflandım doğrusu. Demekki iş kalıpta değil bu işe inanmakta ve ciddiye almakta.
    Asıl söylemek istediğim bunlar değil tabiki. Bir şehrin yönetimi ve insanlarının mütevazi bütçelerle bu turu 5 yıldır sahipleniyor olması herşeyden önce övgüye değerdir. Bu durum kadar övgüye değer bir diğer gelişme ise alt yapıdan ilerki yıllarda bisiklet sporunu en iyi şekilde temsil edecek bomba gibi gençlerin yetişmekte olduğudur. Kaldığım otelde birkaç türk takımı ile yakından tanışma imkanı buldum. Her biri azimli, çalışkan gençlerle karşılaştım, yöneticileri de oldukça ilgili kişilerdi. 5 eylüldeki açılış etabı ikincisi Torku Şeker takımından Enes Talha Ay, ve turun genel klasman birincisi konya il özel idare takımından vedat koç ve yine aynı takımdan sedat koç geleceğin sporcuları olmaya şimdiden aday. Bu isimleri bir kenara yazın ilerki yıllardaki müsabakalarda bu isimleri daha çok duyacağız. Sanırım üst üste yaşanan doping olaylarından sonra altyapıdan beklediğimiz sporcular geliyor. Bir diğer sevindirici olayda tura 17 takımımızın katılmış olmasıydı. Gaziantepten Niğdeye, Giresundan Bursaya kadar Türkiyenin değişik illerinden hatta ilçesinden bile takımları görmek mümkündü. Şu anda 17-18 yaşındaki gençler desteklenirse geleceğin Cancellera ları olmamaları için hiçbir neden göremiyorum. Desteklenirse diyorum Yarışmanın favori takımı Ukrayna nın gayet pofesyonel bisikletleri yanında bizim genler alü yarış bisikletleri ile yarışmayı götürdüler.
    Ülkemizde Mütevazi imkanlarla yapılan bir tur daha siz değerli bisikletseverlerin belkide çoğunun haberi dahi olmadan yarın yapılacak yarışla sona erecek. sanırım bize düşen zaten sayısı son derece sınırlı bu yarışların yaygınlaşması için kamuoyu oluşturmak ve desteklemek.
    yarışma ile ilgili haber ve sonuçlara www.tourofsivas.com adresinden ulaşabilirsiniz.

2. Ömer Ş.

Ömer Ş. Forum Demirbaşı

Seviye:
    Çok güzel bir organizasyon,emeği geçenleri tebrik ediyorum.

Geçen yılki turdan bazı fotoğraflar

3. Artık Yok

Artık Yok Bisikletkolik

Seviye:
    Öncelikle turun ismini uluslararası muhsin yazıcıoğlu bisiklet turu değilde uluslararası muhsin yazıcıoğlu yol yarışı olarak belirtseler di eminim bizlerin dikkatini çok daha önceden çekebilirdi malum ülkemizde bisiklet kullananların & 95 lik kısmı zaten bisiklete tur ve gezi amacıyla bindikleri için bunu da yatmalı , kalmalı turlar gibi düşündük belkide neyse ana temaya dönelim biz
    gerçekten keyifli bir yarış olduğuna inandığım hoş bir parkur seçilmiş teknik inişler objektiflere yansıdığına göre yarış içinde tırmanışa da yer verilmiş toplam uzunluğu ne kadardı bilemiyorum ama herkes için umarım keyifli geçiyordur böylesi organizasyonlar kolay yapılmıyor ciddi emek istiyor çünkü halkın bisiklete olan ilgisi belli sadece bir oyun aracı olarak görülüyor federasyonumuzun bu seneki yarış takvimi oldukça şikayet almakta çünkü pek çok yarış ya iptal edildi ya da ertelendi böylesi organizasyonlar hiç kuşku yok ki bu işi profesyonel olarak icra eden gençlerimiz için büyük bir fırsat çünkü bir sporcu ancak yarışarak , düzenli antrenman yaparak gelişim gösterebilir keşke bir tv kanalında yayınlansaydı da izleme imkanı bulabilseydik ama eminim öyle bile olsa futbol haberlerinden bize sıra gelmezdi neyse bu konudaki sancılarımız hepinizin malumu konu için tekrar teşekkürler sonuçları burada paylaşırsanız memnuniyet duyarız

4. ihtiyar

ihtiyar Onursal Üye

Adı:
    Bülent B.
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Tamamen katiliyorum yazilanlara!
    Ayrica merak edenler icin her türlü bilgi kendi sayfalarinda var.
    http://www.tourofsivas.com/tr/

Artık Yok bunu beğendi.