Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

5 Saat önce bisikletim çalındı :(

Konu, 'Kayıp-Çalıntı İlanları ve Duyuruları' kısmında Buse Evren tarafından paylaşıldı.

1. Buse Evren

Buse Evren Üye

Seviye:
    Evet bisikletin manevi değeri vardı 8-9 yıllık bir bisikletti selesi kırıktı, sol pedalı çıkıktı ama değerliydi o 150tllik pas yığınıydı ama değerliydi yani :)Saklamayı düşünüyordum açıkcası ama nasip değilmiiş.

Neyse; Olay tamamen babamın akılsızlığından ibaret olmuştur iş için bir yere gitmiş saat 7 gibi sonra tesadüfen geziyordum dükkanın önünden geçtim saat 9 civarı önündeydi dükkanın sadece kapısı kilitliydi ama sanki hissetmiş gibi önünden geçerken son defa görücekmişim hissine kapıldım ve üzüldüm açıkçası farkında değildim :eek: son defa bakmıştım o esere bir daha göremiyeceğim için üzgünüm tabi dandik de olsa değerliydi benim için :rolleyes: önünden geçerken sanki zaman durmuş gibiydi yavaşça önünden geçiyor hissine kapıldım açıkçası bisiklet dükkanın hizasının biraz önünde duruyordu yavaş yavaş önünden geçtim ve baktım son kez bisiklete.
    Geldim eve saat olmuş 2 babam geldi yanıma gelerek bisiklet nerde dedi bende dükkanın önündeydi dedim sen mi sakladın dedi yoo niye saklayım bisikleti baba dedim yok bisiklet dedi bende aha çaldılar o zaman dedim ve sinirlendim açıkçası dandik bile olsa değerli sonuçtaaa(kaç kere söyledim bu lafı)neyse yapıcak bişey yok arasam da o kadar aramaya değmez izmir gibi bi şehirde bulamam o bisiklete de 50tl den fazla kimse vermez :D Söylemeyi unuttum ön attırıcı da bozuktu :D arka değiştirici de otomatik kendi inip çıkıyodu vites olarak yani o bisiklete masrafa girse 200 denfazla eder eminim dandik donanım taksa bile :D

Not:Bisiklet izmir bahçelievler pidecilerin biraz ilerisindeki dükkanın önünden çalınmıştır tahminen 10-12 arası bi saatte kimsenin olmadığı zamanda çalmıştır ki sürerek gidilcek halde değil büyük ihtimal çetedir.Fazlauzatmıyorum çalanın inşallah allah (b)cezasını verir.Babam da birazcık geri kafalı olduğu için dükkanın içine koymayı akıl edememiştir.Ve saçma saçma laflar söylemiştir bana :D

Merdan Erdoğan ve Can KAYATÜRK bunu beğendi.
  2. Can KAYATÜRK

Can KAYATÜRK Üye

Seviye:
    O acıyı yaşadım biliyorum evimin yanında migros var üstüde epey geniş kamyon park etmesin diyede kale gibi direkler koymuşlar orda top oynarken birden bi ses geldi bisikleti çalıyorlar diye yalınyalak attım kendimi yokuştan aşağı çalanı sitenin ön kapısında yakalamak için ama nafile ortalıkta kimse yok evin karşısındaki emniyete gittim hemen anlattım derdimi eve geldim babam bisiklet nerde sattın mı naptın falan diye gülmüştü ama 1 hafta sonra bir telefon geldi çağırdılar beni gittim ve bisiklet karşımda sapasağlam :D çalana neden çaldığını sormuşlar oda benim bisikletimi çaldılar bende çaldım demiş :D

can akıncılar bunu beğendi.
  3. Buse Evren

Buse Evren Üye

Seviye:
    Öncelikle geçmiş olsun ama benim babamın hatası ve buluncağa da benzemiyor :D

Can KAYATÜRK bunu beğendi.
  4. Samet Horasan

Samet Horasan Aktif Üye

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Geçmiş olsun. İnşAllah bulabilirsin. Manevi değeri olan bir şeyimin kaybolması veya bir sebepten dolayı benden uzaklaşmasından hiç hoşlanmam. Tekrar geçmiş olsun..:)

5. Salih Dinçer

Salih Dinçer Bisikletkolik

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Buse geçmiş olsun, duygularını güzel anlatmışsın. Hele o son bakış...:)

Can, bulunmuş olması çok sevindirici. Demek ki bu tür durumlarda pes etmemeli...:D

Buse Evren bunu beğendi.
  6. turist

turist Kıdemli Üye

Seviye:
    Babanız almadı mı bu bisikleti? Amma yüklendiniz adama

7. Buse Evren

Buse Evren Üye

Seviye:
    Bisikleti babam almadı dayım aldı o yüzden değerli :)

8. Buse Evren

Buse Evren Üye

Seviye:
    Bulacağımı sanmıyorum ama teşekkür ederim ilginiz için :)

9. Serdal Doğan

Serdal Doğan Aktif Üye

Seviye:
    geçmiş olsun :) e artık babanız da iyi bir bisiklet alır artık :)

10. Deniz K.

Deniz K. Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Geçmiş olsun, inşallah bulunur, benim meta pro da çalınmıştı, aylar sonra önümden geçerken gördüm ve daha sonra polis marifetiyle aldım, böyle bir durum söz konusu olursa polise müracaat edin derim.

Buse Evren bunu beğendi.
  11. özençekçen

özençekçen Kıdemli Üye

Seviye:
    çok geçmiş olsun yıllar önce benimde bianchi shark ım kapı önünde kilitli haldeyken çalınmıştı çok üzülmüştüm.

12. uğurcan gültekin

uğurcan gültekin Kıdemli Üye

Seviye:
    bisiklet ne kadar değerlide olsa "baba" nın yerini tutmaz. yüklenmeyin o kadar :)

selam ve dua ile

Buse Evren bunu beğendi.
  13. emin tak

emin tak Aktif Üye

Seviye:
    bana hiç babası ile öyle bir ilişkisi var gibi gelmedi..

14. Hasan TÜRKER

Hasan TÜRKER Onursal Üye

Seviye:
    Gecmıs olsun. Maddı degerınden cok ınsan manevı degerı ıcın uzuluyor zaten.
    umarım bulunur.

15. Emre Ergene

Emre Ergene Yeni Üye

Seviye:
    Geçmiş olsun, üzücü ama olan olmuş artık malesef.. Biraz iç dökmek gibi olmuş sizinki, anlıyorum. Siz kendisine yüklenince baba da moralinizi bozmuş sanırım.
    Ne olursa olsun giden malımız olsun boşverin; çıkacağı varmış demekki elden. Bu şekilde düşünmeye çalışırsak, üzüntümüz bir nebze de olsa azalır belki.

Benim de çok sevdiğim bir Peugeot Mach-1 yarış bisikletim çalınmıştı yıllar önce çocukken ve inanır mısınız; evlat acısı gibi oturmuştu içime. O zamanlar çocuktum ve o bisiklet gidince arabam çalınmış gibi hissedip üzülmüştüm.

Buse Evren bunu beğendi.
  16. erdo aydın

erdo aydın Yeni Üye

Seviye:
    97 yılında aynı olay benim başıma geldi. Emektarımı çaldırmıştım. Geçmiş olsun.

17. i.akbay

i.akbay Kıdemli Üye

Seviye:
    Geçmiş olsun

18. Rana Süsal

Rana Süsal Kıdemli Üye

Seviye:
    Çok geçmiş olsun ama ümidinizi yitirmeyin hemen bakarsınız bulunur bir gün, ben de etrafta gezerken bakarak olayım çıkmadık candan ümit kesilmez ;)

19. Buse Evren

Buse Evren Üye

Seviye:
    Hepinize çok teşekkür ederim ilgilendiğiniz için :) Evet babamla aramızda biraz sorun var, ve ayrıca yeni bisiklet alıcaklarını sanmıyorum çünkü garip bir ailem var ne kadar anlatsam da anlamıyorlar o yüzden para biriktirip almaya çalışıcam :)

20. Buse Evren

Buse Evren Üye

Seviye:
    Sayın Onur Onursal ilgin için teşekkür ederim şu an mesaj sayım az olduğu için özelden cevap veremiyorum bisikletime ait bir foto yok ama kahverengi renkte çift amortisör üzerinde büyük harflerle corvette ve biraz üstünde daha küçük double-suspansion yazıyordu hatırlıyorsam arka attırıcı da sunrundu ön ya da arka lastiğinin biraz yamuğu vardı yani sürtüyodu o kadar en belirginleri bu + gidon pas yığınıdır