Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

5 Nisan Bisikletliler Dayanışma ve Bahar Turu

Konu, 'Gezi, Tur ve Organizasyon Duyuruları' kısmında günkut tarafından paylaşıldı.

1. günkut

günkut Aktif Üye

Seviye:
    Bisikletliler Derneği,
    5 Nisan Bisikletliler Dayanışma ve Bahar Turu

5 nisan 2009 Pazar günü Belgrad ormanına yapacağımız gezimiz için
    Kağıthane Shell ÖRTAŞ ' da buluşuyoruz.
    Saat : 10:00 Hareket
    Parkur : Kağıthane- Kemerburgaz - Belgrad ormanı Mola dönüş, Kemerburgaz - Kağıthane

Buluşma noktasına Grupla gelmek isteyenler için ;
    Bakırköy ( Sahil - OPET) 8:45
    Sirkeci ( Üstgeçit deniz ayağı ) 9:30

Parkur : 40 km ( % 70 Asfalt - % 30 toprak )
    Tempo : gezi hızı 20 km/ h ( maximum )
    Not : yanınızda yağmurluk ve yedek iç lastik bulundurunuz.
    - 18 yaşından küçükler velileri ile katılabilir.
    - Kask takılması zorunludur. ( kask kiralayabilirsiniz. bilgi@tamorg.com )
    - Teknik destek yanımızda olacaktır.
    - Kayıt zorunludur. Etkinlik adı, Adınızı soyadınızı ve cep telefonunuzu içeren mail atabilirsiniz.
    ( kayit@bisikletliler.org - 0530-4016969- 0212-2957284 )

2. Aytekin Erzan

Aytekin Erzan Onursal Üye

Seviye:
    Arkadaşlar Bakırköy gurubunu 08:30 dan itibaren Gelik Restaurant yanındaki OPET yakıt istasyonunda bekliyor olacağım zamanında hareket 08:45

Kudret Kurtcebe ve günkut bunu beğendi.
  3. günkut

günkut Aktif Üye

Seviye:
  4. Kudret Kurtcebe

Kudret Kurtcebe Onursal Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    günkut dostum
    bu pazar anlamlı bir pazar olacak pedal sesi amatör bisiklet grubu olarak bisikletliler derneğine tam destek vereceğiz
    taleplerimizi ortaya koyan organizasyonlara birlikte destek olalım burada önemli
    olan kişiler değil ,bisikletin bu ülkede yaygınlaşmasını sağlamak için yapılan her türlü faliyetlerdir. istanbulda ne kadar bisiklet derneği varsa bu pazar bu organizasyona destek vermesini isterim .
    bisikletten alınan vergilerin indirilmesi artı yurt dışından bisiklet ve bisiklet yedek parçalarını getirten firmaların dertlerine kulak vermek gerekiyor
    bu firmalarla bir araya gelip birlikte dertlerimizi üst mercilere anlatmalıyız
    bunun içinde bir organizasyon lazım
    ortak taleplerimiz var bunlar daha çok bisiklet yolları ve trafikte bisiklete
    saygı ve hatta yetkili mercilere iletilmek suretiyle trafik kanununda değişikliklerin bisiklet lehine yapılması bunlar acil talepler
    evet sultanahmette görüşmek üzere
    robocop

günkut bunu beğendi.
  5. Aytekin Erzan

Aytekin Erzan Onursal Üye

Seviye:
    çavuş emir erin olarak sana katılıyorum biz bisikletliler olarak önce trafikte sağlam doğru dürüst sürüşler yapalım ki saygıyı hakedelim bence en ivedi olarak yapılacak iş trafikte bisiklete saygı yani trafikte bisikletin olduğu bilincinin yayılması
    biliyormusun bugün İstanbul da profesyonel sürücüler (taxi,vb...) bile bisikletin trafikte yerinin olduğunu bilmiyor bir gün trafik memurunun biri bana ne işin var orada dedi kırmızı ışıkta durmuştum hemde emniyet şeridi araçta emniyet şeridinde benim üzerime çıkacak memura seslenip bunları görmüyormusunuz dedim ve memurun cevanı senin ne işin var orada dedi ben ne dedim gel bak bakayım burası neresi görüyorsunuz dimi asıl o memurun orada ne işi var yani trafiği yönetenler bile bizleri sevmiyorlar bu kesin çok mu karamsarım bunları hep birlikte yapacağımız özverili girişimlerle aşacağız inşaallah allah gazamızı mubarek etsin....

günkut ve Kudret Kurtcebe bunu beğendi.
  6. Kudret Kurtcebe

Kudret Kurtcebe Onursal Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:

omuz omuza vereceğiz aytekin baba başka çare kalmadı kısır çekişmeler
    bisikletin mücadelesine inanmış insanlara zarar verir
    gerek bisiklet sivil kuruluşlar dernekler artı amatör bisiklet grupları aynı çatı altın
    da bir araya gelmeli zati bu geçen pazar bunu başardık artık bundan sonra ortak hareket etmek gerekiyor istanbul için konuşuyorum diğer şehirlerde bizi örnek alsın sonra hepimiz bir yerde buluşalım bu yerin önemi yok birer temsilci bile olsa kar kardır

Aytekin Erzan ve günkut bunu beğendi.
  7. Halil Atalay

Halil Atalay Forum Bağımlısı

Seviye:
    merhaba günkut abi resimler için teşekkürler

evet arkadaşlar abiler biz eğer tek bir omuz olursak karşımızda kimse duramaz
    bunun için hep birlikde hareket etmeliyiz onun için pazar günü hep beraber olmamız lazım ve isteklerimizi hatırlatmalıyız bankart,döviz,vb. aklınıza ne gelirse

günkut ve Kudret Kurtcebe bunu beğendi.
  8. günkut

günkut Aktif Üye

Seviye:
    Kudret abi,

Biz bir olay başlattık ve bunda hepimizin ayrı, ayrı payı var.İyi niyet bütün bisiklet kullanıcılarının doğasında var ve bu doğal duruşumuzla bir arada çok yollar kat edeceğiz.Bu anlamda, seninde saydığın bir çok sorunun çözümünde ortak hareket ederken, zaman içerisinde yolumuzu da bulacağımızdan eminim.

Ve dediğin gibi, kişiler üzerinden yapılacak her türlü girişimler, bizleri ayrı düşürme gayretleri içerisinde önümüze engeller de çıkaracaktır.İşte, asıl o zamanlarda, daha çok kenetlenip, bizlerin bir araya gelmemesinden çıkarları olanları da, yolumuzun dışına itmemiz gerekecektir.Bisikletin, çağdaş toplumsal hayatımızda hak ettiği yeri almasını isterken, aynı çağdaşlıkla hareket ederek, bu işe samimi olarak gönlünü veren herkesin açık yürekli olmasını da sağlayıp karşılıklı fikir alışverişleri yapmayı ihmal etmemeliyiz.

Bunları sağlayabildiğimizde, engelleri teker, teker aşacağımıza olan inancım sonsuzdur.

Bu arada bisiklet derneği olarak şu an Türkiye'de bildiğim dört tane dernek var.Karadeniz Ereğli Bisiklet Sevenler Derneği, İzmir Bisikletliler Derneği, Muğla Bisikletliler Derneği ve içinde bulunduğum Bisikletliler Derneği var.Keşke daha çok kurulabilse ve heryere yayılabilse de, bir an evvel birleşip sivil bisiklet federasyonu' nu kurabilsek.Şu an için bu saydığım dernekler ile çok yakın ilişki içerisinde olup,çeşitli projeler üzerinde fikir alış verişleri yaparak koordinasyonumuzu geliştirmek adına ciddi mesailer harcamaktayız.Biliyorsun seçimlerden önce, belediye başkan adaylarından isteklerimiz başlığı ile ortak bir bildiri de yayınlanmıştı.

Bir yandan var olan dernekler ile ortak hareket edeceğimiz platformu oluştururken, diğer yandan yeni kurulacak derneklere de yol göstererek aramıza katılmaları için çabalayacağız.
    Sonuç olarak bu ülkede bisiklet adına çok güzel şeyler olacak ve bunda hepimizin katkısı olacak.

Pazar günü görüşmek üzere sevgilerimle..

Kudret Kurtcebe bunu beğendi.
  9. günkut

günkut Aktif Üye

Seviye:
    Halil, asıl ben teşekkür ederim.Çünkü, buluşma noktasına giderken bana yol gösterip, beni ciddi bir stresten kurtardın:)

Pazar günü görüşmek üzere hoşçakal...