Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

5 haziran istanbul-mudanya-kırşehir turu

Konu, 'Şehirlerarası Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında adnan kahveci tarafından paylaşıldı.

1. adnan kahveci

adnan kahveci Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    bugün salcano city sportumun a dan z ye temizlik ve bakımıyla uğraştım..kamp malzemelerini de hazırlayarak 5 haziran için hazırlığımı tamamladım

Cüneyt HOCAOĞLU ve Ayhan Şahan bunu beğendi.
  2. adnan kahveci

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    5 haziran # sabah 4 te kalktim,yagmur gece boyu yagmaya devam ettigi icin her taraf su ve camur icindeydi.5te yenikapiya dogru yola ciktim.hakirkoy goz hastanesine varmadan port bagaj demirinin sele baglanti kepcesi fazla yuke dayanamayip kirildi.yenikapiya kadar zar zor esyalarimi tasiyabildim.bohacin beni bakirkoy alt gecitte beklemesi gerekirken onu goremeyince yoluma devam ettim.saat 7 de yenikapiya geldim burada kalbinicin pedalla grubuyla bulusup biletimi almak icin yazhaneye gittim.saat 7,15 gibi grupla feribota ilerledik.bizden 5tl bisiklet parasi istendi.olmadigini belirtip vermemek icin direndim.sonunda feribota bindim ve yola koyulduk.yalniz yazhaneden verilen koltuk numarasi ile ayirttigim numaranin alakasi yok.bana en kotu arkasi donuk bir koltuk sunmuslar.manzara keyfi cikaramadan birkac saat kestirdim.9,30 da mudanya dayiz esyalari araca birakip bulusma yerine kadar pedalladik.burada hurclari alip kahvalti yaptiktan sonra toren alanina oradan tura basladik.torende %5 ortalamali max %10 yokus oldugunu duyunca sevindim yalniz ilk gun %2 yokus beni hic tatmin etmedi.missiye geldigimizde zaten sirilsiklam islanmistik.en azindan geceyi icerde uyku tulumlarinda gecirdik.rabianin aksam ikramlari ve orkastra ile gece iyi gecti.orkestra esyalarini toplarken 2ye kadar uyutmadi.uykumu alamadan sabah uyanip yeni tura gectik

fatihtemizer bunu beğendi.
  3. adnan kahveci

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    6 haziran # sabah esyalarim hala islakti

.bu sekilde tura basladim.yavas yavas yokuslar gozukmeye basladi.yavas gecenleri hizla gecip tempo tuttum.cimento fabrikasi yerine yokusun daha az oldugu bir yoldan koye vardik.cuma namazi icin 4-5 kisi ediz beyle kaldik digerleri yola devam etti.biz sonra yola koyulduk.canakkaleden aydin abiyi burada gorup birlikte ana gruba kadar tempo yaptik.yagmurdan yine islanmistik.ogle yemegi yiyip otele kadar yavas gidenleri sollaya sollaya otele vardik.cadirlari yagmurda kurdum.esyalari kurutmak icin otele girdigimde burada konaklayabilecegimizi ogrenip cadirlari tekrar kaldirip iceriye esyalarimi tasidim.kurumalari icin bir odaya serdim.birkac yeni arkadasla tanisip geceyi tamamladim

4. adnan kahveci

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    7 haziran # otelden ayrilmak icin toplandik.grubun ayrilmasi icin 20 dk bekledim.sondan tempo tutarak en basa kadar yuksek hizlarda pedalladim.kiraz bahcelerinden gecerken bol bol kiraz atistirdim.barajda fotograflar cektim.birkac zorlu yokusu devirip iznike geldik.burada gecen gece tanistigim senol abimle gece turuna cikip muhabbetin dibine koyduk.geceyi dalgalarin huzurlu esintisiyle gecirdik.

5. fatihtemizer

fatihtemizer Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Vay be adnan bayağı macera yaşamışşın kendine iyi bak dostum yeni memleketinde

6. niyazi akarken

niyazi akarken Kıdemli Üye

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    çadır güzel ve kaliteli..

7. adnan kahveci

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    8 haziran# sabah çadırımı ve kamp malzemelerini toparladım..malzemeleri bagaja yerleştirmek kolay olmadı sürekli kayıp durdu..şenol abinin takviyesiyle yerleşimi tamamladık..kahvaltı sonrası yeni edindiğim arkadaşlarla vedalaşıp yola koyuldum..köy yollarından adapazarı otobanına kadar sürüp otobandan devam etmeye karar verdim..otobana ulaşana kadar köy yollarından ve nefis kiraz ağaçları arasından akıp gittim ..yolda gördüğüm köylülerin bir kısmı tarlalarını hasat ederken bir kısmıda yol kenarında topladığı taze meyveleri satmaktaydı..bir kaç tanesi beni yanına çağırıp bir kaç avuç ikram etti aynı zamanda biraz muhabbet edip soluklandım sonra devam ettim..otobana geldikten sonra yol daha akıcı oldu..ilk durağım eskişehirdi..eskişehire 30 km kala kendimi tamamen bitik hissettim..kahvaltıdan başka hiçbir gıda takviyesi yapmamıştım..aklımdan otostop çekip eskişehire ulaşmak ve oradaki bimden alacağım konserve ile karnımı doyurmak vardı..bir kaç deneme boşa çıktı..ne kamyon nede araç durup yardım etti..iş yine başa düştü 10 dk dinlenip kendime geldim ve eskişehire bardaktan boşanan yağmur eşliğinde ulaştım..bim e giderek kahvaltılık gevrek ,süt ve çikolata aldım toplam harcamam 7 tl..devlet hastanesini karşısındaki parka kampımı atıp yemek sonrası uykuya daldım..ilk gün 11:00-18:30 non stop 165 km sürdüm

8. adnan kahveci

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    9 haziran# sabah 7 de okula giden veletler cadırımın köşesine basıp beni uyandırdılar..peşlerinden koştum ama yakalayamadım..o sinirle ağız burun dalacaktım..istemesemde erken kalkmıştım..iki ağaç arasına çamaşır ipini serip akşamdan sırılsıklam olan çamaşırlarımı kuruması için astım..saat 11 gibi güneşinde etkisiyle kurutma işlemi tamamlanmıştı..protein tozu içtim; çadırımı toplayıp yola koyuldum..ankara yoluna girip asılmama rağmen birtürlü 15 km\h yi gecemiyordum..ilk basta dünün verdiği yorgunluk diye düşündüm..10 km sonra arka frenin basılı kaldığını farkettim...inip sorunu çözünce tekrar 25-28 avg ile yola akmaya başladım..uzun bir düz yodan sonra yollar inip çıkmaya başladı..rampalar fazla zorlayıcı değildi ancak sabah çıkan güneş öğleden sonra sağanak yağmur ile güzelliğini bozuyordu..hiç hoşlanmasamda yağmurda sürmeye devam ettim..sonrada rüzgarında etkisiyle bir güzel üşüdüm..eskişehirden sonra in cin top oynuyor..yer yer 2 benzinlik arası 40 km yi buluyor..susuz bir halde 40 km devam ettiğim anlar çok oldu..polatlıya kadar non stop ne no gıda ile pedalladım..geceyi terminalde kamp atarak geçirdim..telefonumuda yakındaki çaycıda sarj ettim..gece dün aldığım kahvsltılık gevreği yiyerek tamamladım..2. gün maliyeti 0 tl..2. gün 140 km

9. adnan kahveci

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    10 haziran# sabah eşylarımı tekrar kurutmak için astım..benzinlikte çalışanlar yanıma gelip sudan sebeblerle buradan gitmemi ima ettiler..neymiş..kamp attığım yer onların benzin depolarıymış..sigaradan tutuşurmuş uydudan beni tkip ederlermiş filan..sigara içmiyorum sporcuyum dedim..benzinle benim ne alakam var dedim..uydudan beni mi tkip edeceklermiş hah..neyse adama yalanı bırak açıkça söyle derdini dedim..bakıp bakıp başımdan defoldu..eşyalalrımın kuruması yine öğleni buldu 11:30 gibi yola koyuldum..kahvaltım yine protein tozu..ankara oradan elmadağa yöneldim..elmadağın son çıkışında biraz zorlandım..kendimi harap etmemek için yokuş boyunca yürümeyi tercih ettim..son yokuştan sonra uzun bir inişe geçtim 65-70 km hızlarla elmağ dağ dan indim..kırşehire doğru pedallamaya başladım..yol kırşehire doğru sertleşmeye rampalar sürekli hale gelmeye başladı..kırşehire kadar sürekli tırmandım..yer yer halsizlikten dolayı rampaları yürüyerek çıktım..kızılırmak üzerine yapılmış sosyal düzenleme çok mükemmeldi..sıcaklığımı kızılırmaka girerek soğutmayı düşünsemde yoluma devam etmeye karar verdim..140-150 km sürdükten sonra a101 tabelası gördüğüm bir ilçeye daldım..gofret ,ve dondurma ile alışverişimi tamamladım..a101 karşısındaki parkın ıssız bir noktasına kampımı attım beni gören gençler tanışmaya geldi..onlarla tanışıp kısa bir tur attım..gece biraz alkolikler yüzünden gürültülü geçsede herhangi bir sorun yaşamadan sabah 6.30 da kalktım..kahvaltılık gevrekle kahvaltımı yaptım...eşyalarımı kurutup 9:00 da yola koyuldum ..uzun bir zaman düz yolda asılıyorum...birkaç yokuştan sonra yollar aşağıya doğru akmaya başladı..turumun en sevdiğim kısmı...ama mağlesef yer yer stabilite yol hızımı olumsuz etkiledi buraları 14 km\h ile sürüp geçtim..asfaltta yine akarak 15.30 da kırşehirde yeni iş görüşmesi yapacağım firmanın önündeydim..bir kaç saat görüşme ve yemek sonrası işe kabulun arifesi artık kırşehirdeyim..akşam yemeğide şirketten olduğu için maliyet 0.. 3 gün 140 km firmaya kadar+ 20 kmşehir merkezine kadar
    not evdeki hesap çarşıya uymadı ..kiralar ve yaşam oldukça pahalı..kira 500-750 ve dağ manzaralı.. öyle istanbul gibi deniz manzarası beklemeyin..halkıda bir tuhaf dik dik bakmayı çok seviyorlar

soner kalaycıoğlu bunu beğendi.