Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

5 Haziran 2010 Yalova-Sudüşen-Gemlik-Yalova

Konu, 'Şehirlerarası Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında five tarafından paylaşıldı.

1. five

five Bütün yıl hayal kurup birkaç hafta pedallayan...

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Merhaba,

İş yerinde aramıza yeni katılan arkadaşımız Uğur'u da (yoğun uğraşlarımız sonucu :) ) iki tekerciler grubuna ekledik. Bir Scott Sportster P2 Solution sahibi oldu. Uğur, Fatih ve ben, bir pazar günü bir araya gelerek Yalova-Sudüşen Şelalesi'ne gitmeye kara verdik. Rotanın geri kalanında da Haydariye köyü üzerinden Gemlik'e geçip Orhangazi'ye, oradan da tekrar Yalova üzerinden Pendik ve Bostancı'ya gittik. Sabah 08:50'de deniz otobüsüne binip gece saat 23:45 civarında da eve döndük.
    Sudüşen şelalesi yolu, giriş kısmı dik olmasına, iniş ve yokuşları bulunmasına rağmen çok güzel bir parkur. Hem tur hem de dağ bisikletçilerine hitap ediyor. Yalova'dan Sudüşen'e çıkış ve Haydariye'den Kumla'ya iniş kısımları (özellikle ikicisi) dikkat ve efor gerektiriyor. İlk defa gördüğümüz şelale de oldukça etkileyiciydi.

VDO Z1 verileri
    Mesafe : 109 km
    Süre : 7.07 Saat
    Ortalama Hız : 15.40 km/s
    Maksimum Hız : 49.10 km/s

Altimetre bazlı bazı değerler :
    Max. Yükseklik : 422 m
    Ortalama Tırmanma : %4 Ortalama İniş : %-4
    Max. İniş eğim : %20

Fotoğraflar...

Yalova'dan Yalova'ya rota - (MapMyRide'da çizilmiştir)

Herkese kazasız ve keyifli turlar.

five

2. Salih Dinçer

Salih Dinçer Bisikletkolik

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Resimler çok güzel (bayraklıları tuttum!), şelale olayı kopartmış ve güzel bir gezi olmuş. Ayaklarınıza sağlık...:)

Sorabilir miyim; Yalova'dan Delmece yaylasına çıkılırsa zorluklar nedir, yol güvenlik gibi şeyleri hakkında bilgi verebilir misiniz?

five bunu beğendi.
  3. five

five Bütün yıl hayal kurup birkaç hafta pedallayan...

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Merhaba,
    Yalova-Termal-Gökçedere üzerinden şelaleye oradan da Haydariye köyüne devam ettik. Daha önce şelale ve Haydariye köyünün arasının toprak yol olduğunu sanıyordum ama yerel sitelerden okuduğum kadarıyla yakın zamanda (şelale turizmini canlandırmak için) asfaltlanmış. Bu sebeple herhangi bir yol sıkıntısı yaşamadık. Şelaleye kadar dik olan yol yükseldikçe eğimini kaybediyor ama Kumla'ya dimdik iniyor. Sizin belirttiğiniz Delmece yaylası yoluna ise sanırım Çınarcık'tan sonra Teşvikiye'den giriliyor. Çınarcık'tan daha önce geçmiştim ama kıyıdan Armutluya devam etmiştim. Bu sebeple sorduğunuz yol hakkında fazla bir bilgim yok. Ama Yeşil-Mavi yol kapsamında, Çifte şelaleler, Dipsiz göl taraflarının da yolları asfaltlanmış olabilir.
    Güvenlik konusu ise çok göreceli. Ama bir problem olacağını sanmıyorum. Tabi çadır konaklamasını düşünüyorsanız, pek bilmediğim için yanlış bir şey söylemek istemem.

Kazasız ve keyifli turlar

five

4. Göksun Özkirişçi

Göksun Özkirişçi Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    çok keyifli bir yere çok keyifli bir tur gerçekleştirmişsiniz.
    payşalım için teşekkürler.ayaklarınıza sağlık...

five bunu beğendi.
  5. Öner İLKME

Öner İLKME Yeni Üye

Seviye:
    Selamlar Delmece yaylası,Erikli şelalesi ve Dipsiz göl hepsi aynı güzargah üzerinde bundan 1 ay önce arabam ile gittim.Hayatımda ilk kez gördüğüm yerler muhakkak gidilesi bir yer.Fakat yol çok geniş değil.Fakat aşırı bir araç trafiği yok Anayol olduğu gibi asfalt ve etraf yemyeşil su alabileceğiniz doldurabileceğiniz yer için çok dikkat etmedim Sadece Dipsiz göle girişte toprak kısacık bir yol var ve Erikli şelalesinin olduğu yer Anayoldan biraz içeride kalıyor.Unutmadan yolunuz çok virajlı ve ramplarla dolu çıkış için oldukça yorucu ama iniş içinde bir o kadar keyifli olacaktır...Bu arada Erikli şelalesinde suya girebilirsiniz ben girdim çok güzeldi tavsiye ederim :)

Not:Bu arada bisikletim yok sadece 20 - 25 gündür heves var o yüzden tam istediğiniz bilgiyi verememiş olabilirim ama aktarabileceğim bunlar.Sormak istediğiniz bişey varsa sorabilirsiniz

6. Öner İLKME

Öner İLKME Yeni Üye

Seviye:
    Çok keyifli bir tur gerçekleştirmişsiniz şelaleye girip keşke serinleseymişsiniz :)))

five bunu beğendi.
  7. faruk ''kücükyalı''

faruk ''kücükyalı'' Aktif Üye

Seviye:
    Güzel bir tur.Daha önce benimde dolaştıgım yerler bisikletle keyifli oluyor gercekten.

five bunu beğendi.