Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

5 gün kıyıköyden ıstıranca edirneye-varis

Konu, 'Şehirlerarası Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında evrimyigit tarafından paylaşıldı.

1. evrimyigit

evrimyigit Kıdemli Üye

Seviye:
    sevgili forum
    armağan köyündeki muhteşem ağırlanmamızdan sonra sabah güneş doğarken mükemmel bir manzara ile yola koyulduk.
    armağan köyünde güneşin ilk ışıkları.

Gökyüzünün açıklığı, etrafın karla kaplanmış olması, sabahın ilk ışıklarının yataylığı inanılmaz bir manzara hazırlıyordu.

Rahmanın seçtiği güzel bir köy kahvesinde kahvaltımızı yaptık ve biraz ısındık.

soğuktan çoraplarını eldiven olarak kullanmak zorunda kalmıştım.

günlerdir araç görmeden yol almıştık. günde sadece 5 yada 6 araba geçiyordu yollardan. bu geniş yolda da aynı sessizlik vardi.

su ile dolu olması gereken bir baraj.

ve kırklareli
    ilk yolumuza çıkan kişiye burada ne yenir nesi meşhurdur diye soruyoruz. Genç arkadaş bize çok yardımcı oluyor. kendisi bölgenin yerel gazetesinde çalışıyormus. birtat köftecisi oranin en meşhur yeriymiş. köfteleri gerçekten mükemmel.

ve edirnedeyiz.
    burada lojmana yerleştikten sonra üzerimizdeki kiri atmak için doğruca hamam gidiyoruz. rahman kardeşimizin güzel sohbeti sayesinde oradakileri saz çalmaya ikne ediyoruz.

ögrendiğimize göre ertesi gün edirnenin kurtuluşu imiş. sabah erkenden kalkıp gösterileri izlemeye gidiyoruz. EDOKS edirne doğa sporları klubündeki arkadaslar bizleride aralarına çağırıyorlar. hep beraber geçitteki yerlerimizi alıyoruz.

daha sonra beraberce kahvaltı yapıp sınıra yunanistan sınırına kadar pedallıyoruz.

dönüş yolunda kısa bir orman turu

bir edirne turu

ve sonrasında rahmanın patlayan lastiğini yaman usta biraz tuzluya onariyor.
    yaman ustada yok yok.

ve kurtuluş kutlamaları.
    edirne başkentken zamanın padişahlarının nehirin üstünde gün batımını izledikleri yerden bizde havai fişek gösterilerini izliyoruz.

fotoraflara bakarken tekrar güzel gezimizi, taniştıgım yeni güzel insanlari hatirliyorum. eğer edirneye gitmeyen varsa mutlaka görmesi gerektiğini düşünüyorum. insani doğası tarihi ile trakyanın en keyifli yerlerinden birisi.
    sevgiler.
    e

2. Erhan22

Erhan22 Aktif Üye

Seviye:
    Ellerinize, ayaklarınza,pedallarınıza sağlık çok güzel bir tur yapmışsınız ve bu geziniz vasıtasıyla rahmanı ve seni tanıdığıma çok memnun olduğumu tekrar etmek isterim görüşmek üzere.....

evrimyigit ve rahmankarataş bunu beğendi.
  3. fatih_brs

fatih_brs Kıdemli Üye

Seviye:
    paylaşım için teşekkürler

4. Admin

Admin Yönetim Kurulu

Seviye:
    Tahmin ediyorum hamam keyfi muhteşem olmuştur...

Gezinizi paylaşıp, gördüklerinize bizleri de ortak ettiğiniz için teşekkürler..

rahmankarataş bunu beğendi.
  5. gatila

gatila Forum Bağımlısı

Seviye:
    aaahh ah!
    ne çok özlemişim turları
    evet, Edirne cidden görülesi, hatta yaşanası bir ilimiz
    teşekkürler paylaşım için

Erhan22 bunu beğendi.
  6. Ümit Bozyılan

Ümit Bozyılan Kıdemli Üye

Seviye:
    Evrim abi inanamıyorum...bizim okulun önünden geçmişsiniz ! :).(edirne fen lisesi) şimdi ben de benzer parkurlarda tek başıma pedallamaya çalışıyorum. bir daha ki sefere beni de yanınıza alın lütfen :)

7. Aytekin Erzan

Aytekin Erzan Onursal Üye

Seviye:
    bravooo....