Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

5 dakikada 3 kaza atlatma

Konu, 'Şikayetim Var!' kısmında Arseyus tarafından paylaşıldı.

1. Arseyus

Arseyus Kıdemli Üye

Seviye:
    Hayırlı akşamlar arkadaşlar. Bugün de her zaman olduğu gibi tura çıkayım dedim saat 17:30 civarı felan. Çıktım yola parka girdim 12 13 yaşlarında bir çocuk topunu almak için önüme atladı hidrolik disk fren vesilesi ile son sürat durdum ve hafif bir çarpışma oldu çocuk abi özür dilerim felan demeye başladı çocuk olduğu için uzatmadan yoluma devam ettim ana caddeye çıktım az ileride sağdan ana caddeye bir taksici direkt geniş dönüş olarak önüme çıktı gidonu sola çevirmesem kazaya kurban gidecektim neyse ki dönüp güzel bir küfür ettikten sonra yoluma devam ettim 100 metre gittikten sonra sağda durak vardı önümdeki araba (dikkat otobüs deil) birden durdu nerdeyse arabaya çarpacaktım ki yine hidrolik disk fren vesilesi ile durdum eğer sola kırıp gitseydim arkamdaki gelen arabalar bu defa bana çarpacaktı. Önümdeki araba halen duruyordu ve arkamdaki arabala gittikten sonra gidonu sola kırdım ve önümde duran arabanın aynasına bir yumruk salladım sonra yoluma devam ettim bu abi cesaretli olacak ki arkamdan geldi ve camını açtı nie yumruk felan attın dedi ulan çek git dedim çarpmak için mi duruyorsunuz orda dedim ve uzatmadan yoluma devam ettim.

Genelde trafikte en çok karşılaştığım olay ise yolun sağında park eden araçların arkasına bakmadan aniden arabanın kapılarını açması defalarca bu tür kazalara az daha kurban gidiyodum. Siz söyleyin arkadaşlar parkta trafikte bilmem nerde sorunsuz bisiklet süremiyecekmiyiz sanki arabaların motoru bize takılıda arkadan tit tit korna basıyorlar bu densizler en çokta buna ayar oluyorum.

Konu hakkında bir tavsiyeniz varmı arkadaşlar?

Canince ve Mesut DOĞRU bunu beğendi.
  2. burakender

burakender www.burakender.com

Adı:
    Burak Ender
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Kaza olmamış ama yine de geçmiş olsun işte dikkatli bir bisikletçi olmanız sizi kazadan korumuş

berktx ve Arseyus bunu beğendi.
  3. Arseyus

Arseyus Kıdemli Üye

Seviye:
    Tşk ederim dostum. Normalde kendimdede hata arıyorum çünkü trafikte hızlı sürüyorum bunun nedeni ise trafiğ'e uyum sağlamak için malum birde arkadan tit tit korna çalmaları var. Yani sağdan soldan trafiğe girip bizi fark etmeyen bu sürücüler aslında fark etmediği için değil daha çok takmadıkları için. Sinirli bir insanım huzur almak sakinleşmek için bisiklet süreyim diyorum huzurumuzuda sinirimizide dahada bozuyorlar.

burakender bunu beğendi.
  4. furkan.zaman

furkan.zaman Hipokrat yeminli bisikletli

Adı:
    Furkan
    Bisiklet:
    Raleigh-USA
    Seviye:
    Boyle olaylardan sonra saga cekip soyle bir silkelenmek gerekebiliyor. Sinirlenince agresif ruh hali suruşede yansiyor .

Arseyus ve burakender bunu beğendi.
  5. Serkan Mıstınoğlu

Serkan Mıstınoğlu Road Runner

Bisiklet:
    Cervélo
    Seviye:
    @furkan.zaman sürüşün genelinde bir agresiflik sezdim ben :ckskc:

6. Lovless

Lovless Üye

Adı:
    GökaLp
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Dostum öncelikle geçmiş olsun, benim nacizane tavsiyem bu tarz üst üste durumlar gelişiyorsa o turu orada sonlandırmandan yana olacak. Motivasyon düşüklüğü ve sinir daha fazla hata yapmana sebebiyet verebilir ve daha kötü sonuçlarla bitebilir.

AliÇimen, berktx, Arseyus ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  7. Arseyus

Arseyus Kıdemli Üye

Seviye:
    Evet hocam maalesef tur boyu bi agresiflik söz konusuydu.

Bu mesaj çok hoşuma gitti. Biran turu sonlandırmayı düşünmüştüm ne olduysa Tur'a devam ettim başıma bir olay gelmesede tur keyif vermedi. Bundan sonra tura çıkınca sadece fiziksel ve beslenmeylen deil psikolojik olarakta hazır olduğumda çıkacağım.

8. Örümböcük

Örümböcük Üyeliği iptal edildi.

Seviye:
    Önce sinirlerine hakim olmayı öğren.

9. kutlucan

kutlucan Kıdemli Üye

Adı:
    kutlucan akünal
    Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Dün akşam maça gidiyorduk arkadaşlarla adamlar bize sokak kesişiminde 60 la vurdular ne olduğunu anlamadık dün akşam herkes kazaya maruz kaldı sanırım :D

10. ElcaSeJawS

ElcaSeJawS Forum Bağımlısı

Adı:
    fatih
    Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Bende işe giderken bogaya cıktım bogadan aşagı ınıyodum hızlı ındım sonra ısıklarda yavasladım aracın bırı sen otobuse yol verıcem dıye saga kır dıreksıyonu bır anda kalk hop sıt yaptım ama tam goremedım belkide tamponu deydi ayagıma ama hala hareket edıyor ınsan bir anda fren yapar araba sılkelenır yok ben kurtardım kendımı manevra yaparak bakmadım kadın mı adam mı ıcındekı dıye bısı de demedım arkadan arkadas gelıyodu ona baktım oluyor boyle seyler bızım onlardan bın kat daha dıkkatlı olmamız lazım ben farketmesem o tarafa hamle yapacagını ezerdı belkıde benı. Hepimize gecmiş olsun.

11. Eroseros

Eroseros Kıdemli Üye

Adı:
    Eray Yumuşaker
    Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    @Arseyus
    Öncelikle tavsiye istemen güzel yani bir yerlerde birşeyleri eksik yapmış olabileceğini düşünüyorsun. Bu da olgunluk demektir. Ham insanlar her yaptığının doğru olduğunu sanırlar, hatayı hep karşı tarafta ararlar.
    Naçizane tavsiyelerim, kask, eldiven vb ekipmansız gezme.
    Kask aynası, rahat edemiyorsan gidon aynası mutlaka kullan.
    Yol bomboş da olsa hızın ani frende savrulmayacak düzeyde olsun.
    Anladığım kadarıyla öndeki araçla takip mesafeni ayarlamamışsın. Buna dikkat et, öndekine çok yaklaşma.
    Duran araç aniden kapıyı açabilir, yanından 1.5 m kadar ara bırakarak geç.
    Sinir stresi azaltmak için korna ve çevre seslerini duymanı engellemeyecek düzeyde ses açarak gevşemeni sağlayacak sevdiğin müzikleri dinle.
    Forumda başlık açıp kas, kol ve eklem ağrılarından sözetmişsin. Hiç ilaca ve egzersize gerek yok, tek sebebi sinir, stres. Stresten her yerin çabuk kasılıyor, kramp, yorgunluk hissediyorsun. Gevşe kardeşim, pozitif düşünmeye bak.
    Trafikte herkesin kör ve sağır olduğunu varsayarak git. Seni duymayabileceklerini, farketmeyebileceklerini ya da görüp de aldırış etmeyebileceklerini düşünerek hareket et.
    Herkese kaza belasız iyi seyirler.

Arseyus bunu beğendi.
  12. Onur İlker Gündoğdu

Onur İlker Gündoğdu Forum Bağımlısı

Adı:
    Onur
    Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Abartmaya gerek yok hepimiz yasiyoruz bu tarz seyler , dikkatli olunca minimuma iniyor.

Arabalarin solundan gecerken hep bi kapi mesafesi birakirim ,

3-4 seritli yolda da 30 Dan asagi degilse hizim köseye pismam seridi ortalarim hizliysa sollasin ben koseye sikisacagima.

Ayrica hep ileriye bakacaksin arabanin durma ihtimali yanlardan çikma ihtimali falan trafik budur zaten.

13. 1dost

1dost Yazıyor...

Bisiklet:
    Lapierre
    Seviye:
    Bende badireler atlatıyorum. Bunlardan birisi bir gün kazaya dönüşecek diye de korkmaya başladım açıkcası.

14. Murat Ak.

Murat Ak. Üye

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    valla hocam her gün bisiklete biniyorum hemen hemen işe gidip gelirken veya antremanlarda her zaman böylesi problemlerle karşılaşıyoruz.Bisiklet rahatlamak için ama sizde biraz sinirlilik var gibi.Bence oluruna bırakıp rahat olmak lazım .

15. Mesut DOĞRU

Mesut DOĞRU Kıdemli Üye

Adı:
    Mesut DOĞRU
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Sn @Arseyus

Mesajınızda ilk olarak dikkatimi çeken detay, bisikletiniz ile tura çıkış saatiniz oldu (17:30)
    Antalya'daki İnsan+araç trafik yoğunluğunu bilemiyorum.

Ancak size naçizane tavsiyem (İstanbul trafik yoğunluğunu baz alarak ifade ediyorum)(!)
    Bisiklet turundan keyif almak, kaza endişesi yaşamak istemiyorsanız; bisiklet ile tura çıkacağınız saatler, öncelikle trafik ve insan yoğunluğunun en az olduğu saatler olsun.

Kazasız ve keyifli sürüşler diliyorum.
    Esen kalın.

Arseyus bunu beğendi.
  16. Arseyus

Arseyus Kıdemli Üye

Seviye:
    Teşekkür ederim dostum. Galiba stres denen şu illetten kurtulmam lazım ara ara stres çöküyor üstüme. Müzik tavsiyesi güzel bir tavsiye denemeyi düşünüyorum.

Evet yapı gereği biraz sinirlilik var ama bu sinirliliğimi asla haksız durumlarda kullanmam yani kontrolsüz bir insan değilim gel gör trafikte insan kontrolden de çıkıyor. Neyse ki deneyim oldu bunlar bize daha dikkatli olmaya çalışacağız.

Bu aralar geç uyandığım için o saatlerde çıkmak zorunda kalıyorum hocam. Ayrıca dediğiniz gibi insanlar işinden eve geliyorlar trafik baya yoğun oluyor. Bundan sonra çok gerekmediği sürücü ara sokaklara girip sakin caddelerde turlayacağım.

Mesut DOĞRU bunu beğendi.
  17. ikraertas

ikraertas Yeni Üye

Adı:
    İkrâ
    Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Geçmiş olsun öncelikle, daha kötüleri de olabilirdi. Maalesef insanların dikkatsizliği ve bisikletçilere karşı hoşgörüsüzlüğünü düzeltebilecek bir tavsiyede bulunamam. Sağa park eden araçlarla ilgili de aranızda bir kapı boşluğu mesafe bırakmanızı önerebilirim.

Ben de rampa önüne park eden araç sahiplerine ağır tav oluyorum mesela. Hiç üşenmeden bütün rampa önü magandalarının sileceklerine "BURASI RAMPA" yazılı notlar bırakıyorum. Yolculuk esnasında siz de yanınızda ufak bir not defteri ve kalem bulundurup not bırakabilirsiniz.

Kazasız belasız sürüşler dilerim.

Ömer Murat, Mesut DOĞRU ve Arseyus bunu beğendi.
  18. Erkin Kalender

Erkin Kalender Speedy Gonzalez

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Sana müstehak kardeşim ! Birde dövseydin istersen ufacık çocuğu ! Yok aynaya yumruk,yok küfürler,zaten Hidrolik Frenler çıkalı da 15 yıl oldu.(Mağara.jpeg)Hava atma amacı olarak görme yani.Ne diyeyim ki ben sana daha ? Çocuğun babası seni dövse hakkı var bilader.Parka gir,sonra çocuk atladı diye tatava yap,birde afferin dövmemişsin diye tebrikmi edelim napalım ? Hernasıl biz velodromda mangal yapan çocuk eğlendirenlere kızıyorsak,aynı şekilde seninde çocuk parkı için hakkın yok !

19. Arseyus

Arseyus Kıdemli Üye

Seviye:
    Kardeşim can sıkıcı yorum atıyorsun atma. Kim oluyorsunda müstehak felan? Hava demişsin hidrolik disk frenle neyin havası atılıyor bi açıklasana? Çocuğa dönüp bir tokatta atsam haklıyım eğer çocuğa bişey olsaydı ve ailesi orda olsa ALLAH bilir haksız yere başıma neler gelicekti ben kendim için endişileniyordum çocuk için neden endişeleneyim çimenleremi girdim kaldırımdanmı gittim de müstehak felan? Ayıptır demesi nerden gideceğiz çok merak ettim. Tura çıkacağım birazdan çıkmadan önce adamda morel bırakmıyorsunuz az ötede oyna adamın asabını bozmayın !

20. Mesut DOĞRU

Mesut DOĞRU Kıdemli Üye

Adı:
    Mesut DOĞRU
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Konu dışı;
    Sn @Örümböcük Avatarınız çok hoş. Ne zaman görsem tebessüm ediyorum.
    Esen kalın.

Örümböcük bunu beğendi.