Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

5. Dağ Fimleri Festvali

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında Barış Kılınç tarafından paylaşıldı.

1. Barış Kılınç

Barış Kılınç Forum Bağımlısı

Seviye:
    5. Dağ Filmleri Festivali 30 Mart’ta başlıyor

YA SENİN DOĞANDA NE VAR?

Atlas Dergisi’nin sunduğu “Ya Senin Doğanda Ne Var?” sorusunu izleyiciye soran 5. Dağ Filmleri Festivali, Dağ Kültürü Derneği tarafından 30 Mart - 4 Nisan 2010 tarihleri arasında izleyici ile buluşuyor. “Dünyadan”, “Keşif Ruhu”, “Ülkemizden”, “Doğa-Çevre-İnsan”, “Bisiklet”, “Kayak” ana temaları altında toplanan filmler, izleyicilere keşif, macera, heyecan ve adrenalin dolu saatler yaşatacak. Ücretsiz film gösterimleri Fransız Kültür Merkezi, Muammer Karaca Kültür Merkezi ve Aynalıgeçit’te yapılacak.

Festival programına www.dagfilmfest.org adresinden ulaşabilirsiniz. Özellikle 1 Nisan'daki Kuzeye Yolculuk ve 3 Nisan günü Pedalının Götürdüğü Yere git film gösterilerini kaçırmamayı düşünüyorum.

Ayrıca çek-getir kısa film yarışması için yüklediğim videoya da oylarınızı beklerim :) Birden fazla filme oy verebilir, diğer arkadaşların videolarını da oylayabilirsiniz tabii ;) www.dagfilmfest.org/cekgetir

ateze ve herbil bunu beğendi.
  2. herbil

herbil Kıdemli Üye

Seviye:
    Teşekkürler, akşam izleyip oylayacağım.

3. Aytaç Biber

Aytaç Biber Onursal Üye

Seviye:
    Güzel paylaşım için teşekürler:)

4. Barış Kılınç

Barış Kılınç Forum Bağımlısı

Seviye:
    Kısa filmlerin oylanma olayı nasıl sonuçlandı bilmiyorum.

Long Way North, Pedalının Götürdüğü Yere Git ve Ordu'da Bir Argonot filmlerini izledim.

Long Way North'taki azmi beğendim ama genel turu gerçekleştiren kimselerin "this is an adventure" başlığından sıyrılamamaları ve "ne kadar güzel yerler, buraya gelip yaşamalı" fikrine hiçbir zaman sahip olmayacakları için -Vancouver'da yaşasam ben de böyle bir fikre sahip olmazdım heralde- film biraz yavan geldi.

Gizem Altın'ın filmi daha amatör çekimlerden oluşmasına rağmen çok daha içtendi, çok daha şey anlatıyordu. Belki de bizden bir şeyler gördüğümüz için -annesiyle restorandaki konuşması :( - daha sıcak gelmiş olabilir, ama yine de sonunu bildiğim bir film için çok duygusal geldi bana. Gerçi salondaki film oynatımındaki teknik aksaklıklar nedeniyle, Sarp sınır kapısı civarında dvd sarpa sardı ve film ileri sarılarak küt diye bitirildi ama olsun.

Ordu'da Bir Argonot için diyecek söz bulamıyorum. Enis Ayar gerçekten çok acayip bir insan. Limuzin Vosvos’unun bulunduğu VW turlarından birinde çocukken bulunduğum için filmdeki hurda halini görünce resmen içim acıdı. Onun dışında salondaki atmosfer gerçekten güzeldi. Doğa için doğru şeyleri hisseden ve düşünen insanlar bir araya geldi diyebilirim.

Sizin de izlediğiniz filimler olduysa yorumlarınızı beklerim. Teşekkürler.