Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

4x4 Pedalı Normal Ayakkabı İle Kullanmak.

Konu, 'Vites - Çekiş Sistemi' kısmında Baki Berk Kayalar tarafından paylaşıldı.

1. Baki Berk Kayalar

Baki Berk Kayalar Onursal Üye

Seviye:
    4x4 tipinde olan SPD pedalları normal ayakkabı ile kullanmayı deneyen var mı? Çok zor olsa gerek.

Tecrübesi olanlar anlatırlarsa çok memnun olurum.

2. okan_ergun

okan_ergun Kıdemli Üye

Seviye:
    4x4 derken eggbeater ları kasdediosan kullanılıo bayaa kullandım hiç bi sorunda yaşamadım hala ayakkabılarım altında gal lerı takılı.

Baki Berk Kayalar bunu beğendi.
  3. soneryen

soneryen Onursal Üye

Adı:
    Soner
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Ben'de şuan var kullanıyorum ama SPD pedalsız kullanmak hiç hoş olmazda çünkü SPD'de bile trafik çok sıkışık olduğu sırada ben kilitlemeden kullanıyorum ama pedal ayakkabının altında 360 derece dönüyor. Yuvarlağımsı ve dört noktadan kilitlenebilme özelliği olduğu için ayakkabıyı pedala kilitlerken bile alışana kadar pedal ayakkabı altında dönebiliyor. Genel olarak şöyle söylenebilir adı üzerinde SPD pedal SPD ayakkabı ile kullanılır, eğer herhangi bir SPD pedal kullanacaksanız mutlaka ona uygun SPD ayakkabı kullanmanız tavsiye edilir. Eğer ki normal ayakkabı kullanmak istiyorsanız platform pedal veya bir yüzü platform diğer yüzü SPD olar Shimano'nun modellerinden kullanmanız gerekmektedir.

4. gurkankas

gurkankas Onursal Üye

Seviye:
    normal spdlerde çok fazla kayma olmuyor fakat eggbeaterleri mutlaka ayakkabısıyla kullanılmalı soneryen'in dediği gibi egg beaterler ayakkabının altına süpekli döner ve özellikle birden pedallara asıldığın zaman kendini yerde bulabilisin...

5. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    4x4 pedalı neden normal ayakkabı ile kullanmak istiyorsunuz ki ?

6. Baki Berk Kayalar

Baki Berk Kayalar Onursal Üye

Seviye:
    SPD ayakkabım var ama gün gelir normal ayakkabı ile kullanmak zorunda kalabilirim diye sordum.. Mesela çok acil bir işim çıkarsa. :)

7. soneryen

soneryen Onursal Üye

Adı:
    Soner
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Çok zorlanırsınız bilginiz olsun. Ben kullandığım için söylüyorum. Eskiden bisikletimin Platform pedal kırılmıştı ortaya çıkan pedalın demirinde sürmeye çalışmıştım çok zor oluyordu. 4 x 4 crank brothers egg beather pedallarda da kırılan pedalın demiri gibi olmasada hemen hemen aynı sorunları yaşarsınız.

8. gurol

gurol Onursal Üye

Seviye:
    Baymineral, dene, bir süre sonra becereceksin. Zor değil.

Biz küçükken bakımsızlıktan bilyaları dağılıp demir bir çubuk halinde kalan pedalımızı parasızlıktan değiştiremez ve bisikletlerimizi pedal yerine o demir çubuklara basarak sürerdik. Ondan kalan alışkanlık olsa gerek bana zor gelmiyor.

Halil Uygun, bazen çarşıya banka işleri için giderim. Bisikleti Nuri'nin yanına bırakır işlerimi hallederim. Haliyle normal ayakkabı daha işlevsel oluyor. Aksi durumda bankanın granit yüzeylerinde takıdu tukudu hamamdaki takunyalar gibi geziyorsun. Hem yürüyüşle bisiklet ayakkabısını eskitmemiş olursun.