48 saatte 850+ km

ÇaNakkaLeRuHu

Forum Bağımlısı
Tepki
5.645
İsim
MuHammeT
Bisiklet
Merida
@mehmetsunu

Gerçekten içten ve yaşanmışlık dolu bir paylaşım bende yaşayarak okudum lakin " Dedim ya ne kadar yokluk ve yoksunluk içinde büyümüş olsak bile ahlaktan, " cümlesinde virgülü ahlaktan önce koysa idin süper olacaktı :) Hayırlı geceler olsun.

Scudo

ecelfeli

Aktif Üye
Tepki
83
İsim
Abdülkadir SALALI
Bisiklet
Salcano
Ben bu üstteki yorumu nasıl kaçırmışım yaa, tekrar paylaşan kardeşime teşekkür ederim.

General Mobile 4G cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ecelfeli

Aktif Üye
Tepki
83
İsim
Abdülkadir SALALI
Bisiklet
Salcano
Valla Kudret bey, yiğidi öldür hakkını yeme demişler. Ben beğendim kendi hesabıma, sonuçta yapılan iş güzel, yapan insan güzel. En nihayetinde iyi bir örnek oldu ben böyle düşünüyorum.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@ecelfeli

önceki mesajlarımda gençlere ,osman üstadın yol gösterdiğini söyledim ,kendisinin inisiyatifine kalmış doktor muyanesi,asla eleştiri maksadında söylemedim,bu gün açıkça pedal türkten serkan dostumun sözleri kulağıma küpe oldu ,yaşam ünitemden artık taviz vermek bitti, kalp bende büyümüştür,birden kesmeyeceğim km 'leri sayı düşecek artık 15 km rampa yerine 7 km olacak 101 km üstüne yaş 58 artık.....

ecelfeli

Aktif Üye
Tepki
83
İsim
Abdülkadir SALALI
Bisiklet
Salcano
@Kudret Kurtcebe
Kudret hocam, bende 42 yaşındayım hipertansiyon hastasıyım her gün ilaç kullanıyorum, 4yil oldu bisiklette başlayalı, bisiklet bana çok iyi geldi. Kendine bir örnek arıyordum çok şükür buldum da, isteyen istediği şekilde eleştirebilir bunda bence herhangi bir sorunda yok, Allah ikimizede uzun ömürler versin uzun yıllar bisiklet sürelim inşaallah. Bellimi olur belki bir gün bir yerde turlariz bile :) Ben Osman abiyi 1yili aşkın bir süredir Stravadan takip ediyordum hep derdim bir beraber surebilirmiyiz diye o bile nasip oldu. Belki bir gün sizinlede turlar birlikte sohbet ederiz, sdilik size iyi pedallamalar diliyorum. Güzel şeyler yapan güzel şeyler düşünen herkese Selam Olsun.

Zfr

Daimi Üye
Tepki
422
Bisiklet
Dahon
@Kudret Kurtcebe doğa hiçbir aşırılığı affetmez Kudret abi, bir şekilde zararını çekeriz, ya şimdi ya sonra.

• Beğen
Tepkiler: ecelfeli

Yavuz S.

Forum Bağımlısı
Tepki
2.419
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Kudret Kurtcebe Osman beyden cevap geldi bana ; aşağıda paylaşıyorum

Merhaba yavuz bey biraz geç cevap veriyorum kusura bakmayin tur boyunca su soda Powerlade protein bar muz kek daha çok kakao lu ürünler tukettim. Eğimlerin genel durumu Bozüyük den antalya arasında eğim yüksek %6 7 . Tur öncesi protein yapıcı et yumurta ürünleri arttırdım. Tur sonrası doktor kontrolü olmadım ama uzun yolculuk dan sonra yapılması gereklidir. 6 mola oldu 4 saat toplam mola. 26 53 dis sayıları. Kilo 76 boy 173

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Yavuz S.

Muhtemelen bu bilgilerin çoğu dergide yer alacaktır zaten ancak bizim bisikletçi tayfası sağolsun biraz sabırsız olduğu için 1500 tane eleştiri geldi hemen rekorun ardı sıra.

Rekor olup olmaması da pek umrumda değil benim açıkçası, adı çok önemli değil yani bence (Bunu söyledikten sonra diyebilirsiniz tabii ki "adını rekor koyarsan sorarlar adama diye" ancak ben bu etiket meselesine çok takılmıyorum, bence siz de çok takılmayın, gözünüzün önünde gerçekleşen performansın keyfini çıkarın), hatta Osman bey için de önemli olduğunu düşünmüyorum açıkçası, bu olayı belki sadece kendisi için yapmıştır (bazılarının değimiyle kişisel tatmin) ya da belki de yine sadece kendisi için özel bir nedenden dolayı yapmıştır bunu bilemeyiz diye düşünüyorum, açıkçası bilmemiz gerekli mi, buna da emin değilim?

Öyle ya da böyle turu takip ederken bizim @Kudret Kurtcebe abiyle konuştuğumuz şeydi bu detaylar. Bu bilgilerin performans sürücüleri için faydalı olabileceğini düşünmüştük ve umarım paylaşırlar falan diye konuşmuştuk, niyetimizi kesinlikle Osman beyin sergilediği performansı sorgulamak değil, tam tersi saygı duyulması gereken bir iş çıkarttığını konuşmuştuk. Bu nedenle teşekkürler paylaşım için, saygılar.

AliG.

Aktif Üye
Tepki
163
Bisiklet
Diğer
@Zfr

Gülbağ yada kuştepe yokuşu bundan daha dik gibime geldi adalardaki bazı yokuşlar bile bundan daha dik gibi görúnüyor.

delibalta

Forum Bağımlısı
Tepki
2.682
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Osman abinin dahil olduğu lig süper kahramanlarla dolu çizgi filmlere benziyor. İnanılması zor istatistiklerle dolu bir klüp.

Mesela bu arkadaş geçen ağustos ayında race accross Austria (RAA) yapmış. 2190 km, 30980m tırmanış. 23,9 km/s ortalama ile 91 saat civarı pedallamış.

(link)

Tabi bu katılımcılardan biri sadece, yarış olduğuna göre başkaları da vardır. Bir de RAAM var tabii, düz ama çok daha uzun bir yarış. Tam Osman abiye göre işler, adam gibi sponsorluk vb olsa gönder adamı kapışsın buralarda.

Tepki
1
İsim
serkan telyakar
Arkadaşlar herkese selamlar, yaklaşık 8 yıldır uğramadığım foruma bir yorum sebebi ile tekrar girerek açıklama zorunluğu sebebi ile yazmak zorunda kaldım. Hiç bir kimseyi suçlama ya da zan da bırakmak da amacım ve amacımız değildir sadece yanlış aktarılmış bir açıklamayı çamur at izi kalsın moduna girmeden açıklamak zorunda kaldım/kaldık. Bu düzeltme içinde sizlerden özürdilerim. Konu dahilinde 17. yorumda Bahadır Güler arkadaşımızın PedalTürk ve Emrah arkadaşımız hakkında yapmış olduğu açıklama ne yazık ki gerçeği yansıtmamakta ve tek taraflı dinlenerek ikinci taraf dinlenmeden yazılmış bir yorumdur. Pedal Türk sponsor değişikliği sebebi ile rekor denemesi gerçekleşmeden 2 gün önce etkinlikten geri çekilerek yapılacak olan destek ve bilgi işlem sorumluluğundan feragat etmiş ve de destek vermeyi bırakmıştır. Olası bir moral bozukluğu oluşmaması ve negatif etki olmaması için de bu açıklamayı web ve sosyal medya üzerinden firma olarak da duyurmamıştır. Bu karşılıklı görüşülerek neticeye varılmış bir karar olmakla beraber iki taraflı anlaşma ve görüşme neticesinde sonuca bağlanmıştır. 17. yorumda bahsi geçtiği gibi Pedal Türk ve Emrah arkadaşımızın işi bozmak ya da engellemek gibi bir amacı olmamakla beraber atılan adım sadece sponsor değişikliği sebebi ile iş yükü devir teslimidir. Sn. Osman Şirin'i bu gerçekleştirmiş olduğu rekordan dolayı çok çok tebrik eder ve başarılarının devamını dileriz. Yapılması gerçekten zor bir işe imzasını attı ve umarız daha da iyilerine başarıyla imzasını ilerleyen günlerde atmaya devam eder.

PedalTürk olarak kendisinin başarılanın en iyi şekilde devam etmesini temenni eder az ya da çok bizler için verdiği emeğe de saygılarımızla teşekkür ederiz.

Serkan Telyakar
Pedal Türk

• Beğen
Tepkiler: Abdülkadir Ergin

ecelfeli

Aktif Üye
Tepki
83
İsim
Abdülkadir SALALI
Bisiklet
Salcano
Osman Şirin sadece yoldaki zorluklarla boğuşmamış birde üstüne nelerle uğraşmış Genede azmini yitirmemiş ,Zafere ulaşmiş. Ne kadar büyük bir sporcu olduğunu bir kere daha kanıtladın teşekkürler Osman Şirin.

Bahadır Gürel

Forum Bağımlısı
Tepki
7.943
İsim
Bahadır Gürel
Bisiklet
Geotech
@shephard-n7

Serkan detaylı açıklaman için teşekkür ederim. Pazar günü işin aslını öğrenir öğrenmez buraya da açıklamıştım ancak konu başlığına çok mesaj geldiğinden gözden kaçmıştır.

upload_2016-4-15_8-58-59.png

• Beğen
Tepkiler: dincer_colak

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@shephard-n7

serkan selamlar kısa muhabette bile kendime artılar çıkardım,130 km 'den sonra vücud gerçekten alarma geçmekte ,yaşam ünitemin yüzde 10 'luk kısmından taviz vermek niyetinde olmadığımdan bu güne kadar hiç bir sakatlık yaşamadım,(1976 'dan beri)ne kıkırdak zedelenmesi,ne kas çökmesi,ne minisküs ne fıtık ne bel ağrıları ne boyun,ne de kalp sorunu,buradan gençlere tavsiyem var,limitlerinizi aştığınız an kazandım zannettiğiniz başarının ilerde size faturası ağır olur,genel konuşuyorum isim vermiyorum,uykusuz km 'lerce giderek, vücudun yaşam ünitesinin yüzde 10 'luk kısmını riske sokarsınız ,bu bittiğinde ayakta sekiz çizersiniz ,çünki vücut bitmiştir,tekrar seleye geçerseniz ilerde karşılaşacağınız fatura ağır olabilir.birey kendini riske atmakta serbesttir, benim işim o bireye akıl satmak değildir.sağlıklı bisiklet sporundan yana isek ,vücudu harap etmeden bu sporu yapmak ,uzun yıllar zinde olmak doğru yoldur,,

sağlıcakla kal serkan işinde başarılar.

MehmetAliB.

Forum Bağımlısı
Tepki
4.927
Videoyu izledim spoiler olmasın diye anlatmayayım. Sadece şunu söyleyeyim. Yeni rekor yolda.:)
Bravo Osman Şirin. Allah yolunu açık etsin.

mehmetsunu

Kaldato ile sohbeti kestim.
Tepki
13.462
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Bahadır Gürel
Özet geçeyim.
biyonik adam osman şirin 44 saatte 2.5 saat dinlendim diyor. 6 mola verdim dedi. Kendisine canı gönülden destek veren ailesinide tebrik ediyoruz.
izmir ortalamam 24 dedi, alanya ortalaması 25 miş. Obeziteye karşı farkındalığın hedefine ulaştığından baksediyor. Ben 41 yaşında başladıysam herkes yapabilir dedi. Ekstra bir şey yemedim dedi. Bisiklet üzerinde rekor denemesinde bir sıkıntı yaşamadım dedi. Bisiklet giant defy advanced uzun yolda çok rahat diyor. sram red 10 lu set kullanmış, lastik conti jantlar zipp, selle italia. Bisiklet 5-6 bin dolar civarında. 41 yaşına kadar bisiklete binmeyi bile binmiyormuş.

soner kalaycıoğlu

Forum Demirbaşı
Tepki
946
İsim
soner
Başlangıç
1968—69
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Klasik
Bu işin sırrı düşük nabızda. Normalde nabzı 40 oluyormuş. .

ecelfeli

Aktif Üye
Tepki
83
İsim
Abdülkadir SALALI
Bisiklet
Salcano
Alakası yok abi ben tansiyon hastasıyım. İlaç sayesinde benimde nabzim 42 fakat bende onun kadar bir gelişme yok :)

• Beğen
Tepkiler: Engin er.