47.Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu Boğaziçi Köprüsü’nden Geçecek

engin güner

Forum Bağımlısı
Tepki
709
rezalet alt yapıya rağmen harika bir yarıştı belkide sporcular bu yol durumu yüzünden burayı seçiyorlardır kim bilir.Umarım gelecekte mazgalların tehlike olmadığı yolların çarşaf gibi düz olduğu yerde daha çok ünlü sporcu ile yarış olur

• Beğen
Tepkiler: Enis AYKUŞ
Scudo

burak koçak

Daimi Üye
Tepki
126
ben daha dün aynı yollardan geçtim ve izlerken çok şaşırdım açıkçası, adamlar benden çok daha yüksek hızlarda gidiyorlar ve ben dün hatırlıyorum da çukurlardan kaçayım derken arabaların altında kalacaktım.. özellikle bağdat caddesinden caddebostana geçerkenki yol en feci kısım..

ve her geçen gün yenilerini görüyorum, sürekli biryerleri kazıp tekrar dolduruyorlar.. sonra çok feci hale gelen yollara tekrar asfalt döküyorlar. böyle bir mantıkla asla günün birinde tüm yollarımız güzel olamayacak malesef..

engin güner

Forum Bağımlısı
Tepki
709
ve bu güzergah nedense elitlerin okumuşların oturduğu zengin kesim kimsede sorgulamaz mı yav :) iyi ki yarışı aydos uğurmumcu da yapmadılar :D

• Beğen

Aydın Hiçyılmaz

Daimi Üye
Tepki
129
Son viraja yolun sağından girenler şansızdılar. Çünkü önleri kapalıydı. Greipel'in bu yüzden ilk 10'a giremediğini düşünüyorum. Eğer finiş virajsız olsaydı sonucun böyle olmayacağını düşünüyorum. Kimi bisikletliler kendilerine yol bulamadılar. Miraç Kal 13 üncü oldu. Kendisini tebrik etmek lazım. Bence iyi bir sonuç.

Düzeltme: Sonuçlara şimdi baktım Miraç Kal 12 nci, Ahmet Akdilek 15 nci olmuş. Her ikisinide tebrik ederim. Greipel ise sondan ikinci olmuş. Heralade yarışın sonunda güçten düştü. Onu taşıyamamışlar demekki. Zaten yarış çok karışıkti, kimse doğru dürüst takım şeklinde gelemedi. Bide galiba Greipel'in yarışta tekeri patlamıştı. Adam çok şanssız. Moralini bozmaz ise diğer etaplarda belki bir şeyler yapabilir.

• Beğen

Aydın Hiçyılmaz

Daimi Üye
Tepki
129
Takım olarakta başarılıyız. 22 takım içerisinden Manisaspor 2 nci ve Konya Torku Şekerspor 6 ncı oldu. Bence ülkemizde gelişme var. İnşallah dahada iyi yerlere gelebiliriz.

• Beğen

Niyazi ALTUN

Forum Bağımlısı
Tepki
435
Bisiklet
Trek
İstanbul Etabını Andrea Guardini Kazandı114 kilometrelik ilk etabı İtalyan sporcu Andrea Guardini, 2.35.54'lük derecesiyle kazandı...24 Nisan 2011 Pazar, 13:55

İlişkili Haberler47'inci Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu başlıyor.
24 Nisan'da İstanbul'da bazı yollar trafiğe kapatılacak
Manisaspor Bisiklet Takımından tarihi başarı!
Emin Müftüoğlu gelecekte büyük başarılar gelecek dedi
Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu, İstanbul etabıyla başlarken, 114 kilometrelik ilk etabı İtalyan sporcu Andrea Guardini, 2.35.54'lük derecesiyle kazandı.

Ahırkapı Feneri'nin önünde başlayan ve Boğaziçi Köprüsü geçişi ardından Caddebostan sahilde gerçekleştirilen 8 turun ardından sona eren ilk etap, büyük bir çekişmeye sahne olurken, son metrelerde müthiş bir atak yapan İngiltere'nin Farnese Vini-Neri Sottoli takımından İtalyan Guardini birinci oldu.

ABD'nin Garmin-Cervelo takımından ABD'li Fyler Farrar ikinci olurken, Hollanda'nın Skill Shimano takımından Hollandalı Kenny Van Hummel ise üçüncü sırayı elde etti.

Yarışın son turunda Caddebostan'daki varış noktasına gelen Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, dereceye giren sporculara madalyalarını verdi.

Balkonda yarışın heyecan içinde geçen son metrelerini izleyen Cumhurbaşkanı Gül, daha sonra podyuma gelerek, dereceye girenlere ödüllerini verip, tebrik etti.

TURKUAZ MAYO GUARDİNİ'DE

Cumhurbaşkanı Gül, ayrıca genel klasman, sprint ve Türkiye güzellikleri birincisine sunulan mayoları da sporculara verdi. Genel klasman birinci Guardini, turkuaz mayoyu giyerken, sprint puanları birincisi de aynı sporcu olduğundan, yeşil renkli sprint puanları birincisi mayosu, genel klasman ikincisi Farrar'a verildi. Beyaz renkli Türkiye güzellikleri puan birinciliği mayosu sahibi ise Caja Rural takımından İspanyol Arturo Mora Ortiz'in oldu.

GÜL'E DE TURKUAZ MAYO

Bisiklet Federasyonu Başkanı Emin Müftüoğlu, ödül töreni sonrasında Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'e, arkasında "Abdullah Gül" yazan turkuaz renkli bir mayo hediye etti. Törene Gül'ün yanı sıra İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın, Gençlik ve Spor Genel Müdürü Yunus Akgül ve İstanbul Gençlik ve Spor İl Müdürü Tamer Taşpınar da katıldı. Gül ayrıca, bir yarış bisikletiyle basın mensuplarına görüntü verdi.

168 sporcunun tamamladığı ilk etapta, ilk 20'ye iki Türk sporcu girdi. Konya Torku Şekerspor-Vivelo'dan Miraç Kal 12. olurken, Manisaspor

Bisiklet Takımı'ndan Ahmet Akdilek ise 15. sırayı elde etti.

YARIN 178 KM'LİK KUŞADASI-TURGUTREİS ETABI YAPILACAK

Toplam 8 etabın sonunda 1 Mayıs Pazar günü Side-Alanya etabıyla tamamlanacak büyük mücadelede, yarın 178 kilometrelik Kuşadası-Turgutreis etabı yapılacak.

47. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu'nun kalan 7 etabı şöyle:

Etap Tarih Yer Mesafe (km)

------------------------------------------------

2. 25 Nisan Kuşadası-Turgutreis 178

3. 26 Nisan Bodrum-Marmaris 166

4. 27 Nisan Marmaris-Pamukkale 207

5. 28 Nisan Denizli-Fethiye 218.6

6. 29 Nisan Fethiye-Finike 184

7. 30 Nisan Tekirova-Manavgat 138

8. 1 Mayıs Side-Alanya 157.8

• Beğen

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
son 100 metre kala finişe odaklandım ve konuçlandım grup çok hızlı yanımdan geçerken kasırga etkisi yaptı bende, çok süratli geçtiler evet takım olayı olamadı, karışıktı yalnız favorim olan greipel ve farrah bi olay gösteremedi....
sona doğru greipel tam yanımdan geçti gerçekten afalladım, onu tanıdım olacak iş değil dedim ve hayal kırıklığına uğradım ..ayrıca euro sportta kanceralla yı seyrettim, iki yarışını yalnız bu adam ıron man yarışlarının adamı yol bisikleti ile toprak artı, arnavut kaldırıma girildi o yarışta, ama gruptan koparak 3 kişi ile birlikte önde gitmesi ve arkasına yapışan iki sporcuya öne geçin siz çalışın demesi akabinde ,o bisikletliler öne geçmeyince kanceralla temposunu bilerek düşürdü ve arkadan gelen grup onlara yetişti ,son km lere gelirken summeren 1.97 lik adam işi götürdü ve kanceralla sona atak yaparken motorsiklet ile bi anlaşmazlığa düştü....ve genede ikinci oldu çok zorlu bi yarış idi son filip in birinci olduğu yarışta 201 km lik yol yarışında 26 eğimlik rampayı 3 kez alan yol bisikletçilerininde işi zordu, kanceralla orda düştü....
evet her yiğidin bi yoğurt yiyişi var, filip jilber gelmedi bu yarışa o genelde rampalı yolun bisikletçisi, kanceralla ise ,tam ıron man bisiklet yarışın adamı offroad, stabilize ve arnavut kaldırım yollarda banamısın demiyor, bu iş harbi bence daha zor ......bu günkü yarış parkuru zor sayılmazdı, rampa yok öyle bağdat caddesinde ,öyle bol offroad yollara girecek yol bisikletleri ,paso rampa olacak 270 km çok kişi dökülür...şimdi mayıs ayında alplere çıkacaklar, karlara girecekler, hemde yol bisikleti ile euro sporttan bu olay kaçmaz....,,,,,
türk takımlarının başarısı gerçekten takdire şayandır......

derşan sezer

Forum Bağımlısı
Tepki
1.158
evet bitti gitti.Gelelim neler çıkardık bugünle ilgili kısmına.
Öncelikle bu halka bisiklet yolu gerekmez çünkü finishde toplasan 700 800 kişi bile yoktu,traji komk kısım ise elin ingilizlere harleyleriyle taa ingiltereden yarışı izlemeye gelmişler,türkiyenin önde gelen tüm bisikletçilerini gördük toplasan 100 ü geçmiyordu.Utanmamız lazım ve artık sanırım bir cacık olmadıgımızda ortaya çıkmıştır.Ben fransa turunu yerinde izlemiş biri olarak söylüyorum en küçük kasabadan geçerken bile bütün kasaba dışarda olurdu heleki parisde on binlerce kişi olurdu yer bulamazdı kimse.bu tur nasıl kurtulura gelirsek ardayı emreyi alexi alıcaksın sonra yanlarına behlül mehlül koyucaksın tur attırıcaksın bak bütün istanbul izlemiyormu

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@derşan sezer

derşanın duyguları düşünceleri çok yerinde tabi...
ayağımın tozu ile bisiklet yarışından bisikletimle geldim ve akabinde hemen euro sporta bağlandım saat 16.00 bisiklet yarışları başladı tabi avrupa ayağı......
filip jilverin diyarı türkçe yazdım.....
evet onun için sadece 10.000 kişi toplandı nerdemi resmen otoban yolda sağlı sollu araçlar park etmiş filip gilver için sadece 10.000 kişi tabi mahalle aralarında toplananları hesaba katarsak, orda en az 150.000 kişi vardı bu ne yav kardeşim demekki insanlar avrupada bisikleti seviyor ,sayıyor sahip çıkıyor 1980 de böyle idi gözlerimle gördüm ve orda yaşadım tam bir yıl orası norveç.....idi.......

filip gilverin kasabası ona sahip çıktı ama ne sahip çıkmak asfaltın üzerine filip yazılmış her yere......bir bisikletçi için ne onur verici bir durum böyle bi halk için tabi ,,,,,,,,,,,,,,,

ayrıca andi ve frank şilek kardeşlerin takdikleri hiç fayda etmedi biliyorlardı ikiside, son düzlükte ayağa kalkarak filip roket olacaktı ,dünyanın en iyi atak bisikletçisi rampada bunu kanıtladı ,hemde 3 kez daha ne olsun be kardeşim helal olsun ........

galipulusoy

Aktif Üye
Tepki
133
@derşan sezer

selam, yarış esnasında ben de dikkatimi çeken bir olayı anlatayım. ben pitzondaydım (süreyya otelin orda) bu arada iyi yerdi orasi 12 matara topladım:D :D :D :D :D 6 'sı cofıdıs, cofıdıs çok bonkörmüş yawww adamlar elimi kolumu doldurdular bi de tuttu heybe verdiler:):D

neyse pitzon da hangi takımın görevlileri bilmiyorum, yabancı ama, sırtında türk bayrağı olan bisikletliyi çağırıp elinden bayrağı istediler ve onunla sırayla fotoğraf çektirdiler. bu da hoş bişeydi. yani ben fransaya gitsem fransız bayrağını alıp asla fotoğraf çektirmezdim. ama isviçre bayrağı ya da belçikalıların bayrağı olabilirdi:)

• Beğen

derşan sezer

Forum Bağımlısı
Tepki
1.158
orda bir araba vardı satılıyordu bende birşeyler alıcaktım ama adamlar nakit çlışıyordu bu devirde yanımda hiç nakit taşımıyorum hep para kardlar var klasik türk kafası işte adamların beyni çalışmıyor koy oraya pos makinası satın alim benim gibi bir ton adam birşey almadan çıktı.

• Beğen

adigehalil

Üye
Tepki
21
Turu tv'den kaydeden var mı? Var ise paylaşabilir mi?

Eurosport'tan olursa daha makbul olur. Feyzi beyin yorumları malum...:)

• Beğen

oğuzhan dalgıç

Aktif Üye
Tepki
18
hadi ya ben o arabayı göremedim tüh fırsatı kaçırdım. heralde finish ten gerideydi göremedim keşke yürüseymişim biraz daha tam podyumun ordaydım neyse seneye artık.. :(

• Beğen

Hato

Daimi Üye
Tepki
294
Arkadaşlar şu suluklardan 8-10 tane alanlar var.Gönderebilirmisiniz 1-2 tane cidden içimde kaldı :D

• Beğen

ali ayhan cıvıl

Daimi Üye
Tepki
115
uzunca süredir antalyada yaşayan bir istanbullu olarak .........bir kere daha antalyada yaşayarak doğru yaptığımı anladım...inanın çok üzüldüm pazar sabahı bağdat caddesinin bomboş sokaklarını görünce...her şeyin para olduğu bu kentte belki bazı şeyler değişmiştir diye umutlarım vardı ama ne yazıkki ....resmen yıkıldım......yıllardır motor sporlarının dünyaca ünlü yarışlarının yurdumuzdada yapılabilmesi içinde ömrümüzü verdik....sonuç ortada ...tüm yarışlar f1 , wrc... teker teker ilgisizlik ve aymazlıktan dolayı elimizden alındı.....insanlığa değil ama ülkeme olan inancımı yitirmek........ üzereyim.............çok yazık........ buradan bizlerin çıkaracağı sonuç şu.....bir avuç..... güzel insan.... olduğumuz.........