46.Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu

Özgün ÇETİN

Forum Demirbaşı
Tepki
332
son 50-100 km arası verilir büyük ihtimal yarışın başları verilmez.

Scudo

Önder Tarım

Forum Bağımlısı
Tepki
1.817
Bisiklet
Specialized
Alman hakemin müslüman ülke olmamızla ilgili yaptığı açıklama da ilginçmiş gerçekten. :)

Ongun Yücesan

Aktif Üye
Tepki
97
Garminin beyaz ayakkabı siyah çorabına bayıldım.... Aşmış bir durum...

Ongun Yücesan

Aktif Üye
Tepki
97
Columbia'yı takdir etmek lazım...
Yarışı baştan sona takım olarak götürdüler, sona 4-5 km'de ortalık karıştı...
Greipel liderliği korudu...

Mösyö-balerin

Daimi Üye
Tepki
103
@Doğukan Akdoğan

türkçesi ne bunun kardeşim ingliteredemi yaşıyoruz ben anlamıyorum ingilzice ya hu

Doğukan Akdoğan

Daimi Üye
Tepki
43
2. tur sonuçları: (link)
overall:(link)

2 tur sonuçlarına baktığımızda uğur marmara'nın yarışı bitiremediği görülüyor... ne oldu acaba?

Tepki
5
@taner-ince

Sevgili Bisiklet Arkadaşları,

İstanbul'dan sıcak bir karşılama! 2 günden beri bu harika şehirdeyiz ve beş yıldızlı otelimiz ideal bir yerde konuşlanmış. Basit olmayan tek şey antremanlar. Dün 3 şeritli bir yolda trafik içinde kısa bir yolculuk yaptık. Kaotik trafik koşulları yarıştan daha çok dikkat gerektiriyor.

Bugünkü prolog Boğaziçi'nin hemen yanında 5.8 km sürdü. Başlangıçta rüzgar karşıdan geliyordu ama sonra 180 derece döndü, ardından geriye kalan bitişe yelken açmaktı. Son 800 metre parke taşlıydı ve %12'lik bir artış vardı(sanırım eğimden bahsediyor). Enerjimi bu son bölüme sakladım ve günün en hızlı turunu atmayı başardım. Ayrıca bu benim ilk zamana karşı zaferim!

İlk 10'da 5 dereceyle takım olarak bugün oldukça iyi bir performans sergiledik. Şimdi ikinci etap için İzmir'e giderken takımlar aynı uçkata seyahet edecek ve bu bize biraz sohbet şansı tanıyacak.(Buralarda ne demeye çalışmış anlayamıyorum garip bir şeyler dmeiş ama paragrafın sonunda yarış dünyası zamanın eksikliğini hissediyor diyor)

Yakında görüşmek üzere,
André

Aydın Hiçyılmaz

Daimi Üye
Tepki
129
@Ali Gelir

Demek oluyorki genetik olarak bizim bir sorunumuz yok. Bizdende başarılılar çıkabiliyormuş. Fakat bilinki eğer bu sporcular büyüdüklerinde de aynı başarılara imza atamaz iseler iki ihtimal var. Sporcunun kendisi ya bir şeyleri ihmal etmiştir. Yada onları kendi bilinçsizliğimize kurban etmişizdir.

Cem Unden

Forum Bağımlısı
Tepki
5.370
@Aydın Hiçyılmaz

Genellikle alt yaş gruplarında futbol , basketbol vs. sporlarda başarılı oluyoruz ama gerisi gelmiyor . Genetik ,menetik hikaye . En fazla %10 derim ben.

Aytaç Biber

Forum Bağımlısı
Tepki
2.201
Ya bu memlekete ne lazım Bisiklet Sporu...! Yayın başlarında halktan kişilerle yapılan ropörtajlar vardı. Ya arkadaş, bi spor branşı hakkında bilgin olmayabilir, ilgisiz de olabilirsin, bu çok normal bişey ama bizim halkımızda zerre kadar beyin yok...Aziz Nesin in kulakları çınlasın... Ya adama mikrofonu tutuyorlar...Adam diyor ki, burdan geçerlerken durup az biraz mola verebilirlerse onlara çay ikram ederiz, olmaz mı?...!!! Töbe töbe yaa... Bide bunu şaka yolluda demiyor, müessesesinin reklamını düşünerekten son derece ciddi ciddi soruyor yaw!!! Ya armut beyinli o çok izlediğin futbol maçlarında oyunun 20. dakkasında inip sahaya "abi size çay ikram edeyim, bizim falanca müesseseden" diyormusun? Yok arkadaş fıttırtır bu halk adamı yaw..?

Metehan Mendi

Daimi Üye
Tepki
296
@Mithat Koyuncuoğlu

Ayıp etmişsin Mithat , bence halkını bu kadar küçümseme .. Ben burada beyinsizlik değil , konukseverlik , saflık , temizlik görüyorum .. Aziz Nesin de bu halkın bir ferdi değil miydi ? ... Bisiklet bir kültür meselesi ve bu kültüre sahip olamamak bu halkın suçu değil , ayrıca emin ol ki sen de o adamın hakim olduğu bazı konularda bilgisiz olabilirsin ..

Aytaç Biber

Forum Bağımlısı
Tepki
2.201
Bilgisiz olmak ayrı şey, mantıksız olmak ayrı şey, bence sen mesajımda verdiğim bu ayrımı anlamamışsın. Kaldı ki mesajımın üçüncü cümlesinde bi şey demişim sanırım!

sadana

Forum Bağımlısı
Tepki
2.319
Çok özür dileyerek.
Bilmediğimden, yorumları dinlerken forma veya tayt yerine mayo ifadesi kullanıldı.Bende garipsedim. Cidden mayo deniliyor mu? Böle bir ifade var mı?

• Beğen
Tepkiler: Mösyö-balerin

serdar canıbeyaz

Forum Bağımlısı
Tepki
469
Bisiklet
Cube
@murat ağırdilli

ek olarakta kendı kendımızı aşagılara cekme alışkanlıklarından vazgeçersek sanırım murat abının bahsettgı zamanı daha cabuk ve daha verımlı yakalayabılırız..

ama arkadaslarım ustadlarım eyvallah yorumcumuz savsaklıyor ama gelısme surecınde olan bır bısıklet anlayısna karsın bazı arkadasların acımasızca eleştirileri gölge düşürüyor.