Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

450km lik ilk yolculuğum..

Konu, 'Gezi, Tur ve Organizasyon Duyuruları' kısmında C.Ateş tarafından paylaşıldı.

1. C.Ateş

C.Ateş Aktif Üye

Seviye:
    konuyu burayamı başka yeremi açmam gerektiğine açıkçası karar veremedim. en uygun yerin burası olduğunu düşündüm.. temmuz ayında eğridir gölünden başlayıp antalyaya, antalyadan side-manavgat'a ordan beyşehir gölüne ve son olarakta konyaya gitmeyi düşünüyorum. daha önce bu yollardan giden arkadaşlar oldumu acaba? verebileceğiniz en ufak bi bilgi bile uzun yola ilk defa çıkacağım için işime yarıyacaktır eminim..

Kudret Kurtcebe bunu beğendi.
  2. funq

funq Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    ilk yolculuk için fazla uzun olduğu kanaatindeyim

3. C.Ateş

C.Ateş Aktif Üye

Seviye:
    evet uzun bi yol ama yoldaki irili ufaklı akarsuların, şelalelerin, göllerin fotoğraflarına her baktığımda kendimden geçiyorum resmen. belki yarı yolda tıkanıcam otostop çekicem kamyon kasalarında devam edicem ama en azından 4-5 yıldır hayalini kurdugum bir şeyi gerçekleştirmek için gayret edicem.. bence önemli olanda bu. yorumun için teşekkür ederim arkadaşım ilk yolculuk için uzun bir mesafe olduğunun ve zor olacağının farkındayım, farkında olmadığım şeyler yol hakkında biraz bilgi, en basitinden kamp yapılabilecek yerler nerelerdir? yani bu yolda daha önce seyahat etmiş arkadaşlar varsa deneyimlerinden faydalanmak istiyorum asıl amacım bu..

Elman TEMEL bunu beğendi.
  4. gogogo

gogogo Aktif Üye

Seviye:
    uzun yol deneyimi olan biri ile beraber gitmen ilk uzun mesafe yolculuğu için çok iyi olur bence.

5. Barış Kılınç

Barış Kılınç Forum Bağımlısı

Seviye:
  6. Kudret Kurtcebe

Kudret Kurtcebe Onursal Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    450 km
    hımmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm
    çok iyi düşünülmesi
    gerekiyor
    1- bu tur konaklamalı olacak
    2-kask ,eldiven ,iç lastik bolca genede yamalar ,pompa ,kilit
    gece sürüşlerinde arka spot artı ön far çok güçlü olması
    çantalar arka tekerin sağına va soluna çok güzel bir şekilde monte edilmeli bunun için bisikletçilerde vardır malzemeler artı bel cantası olabilir ve yük çok ağır olunca dikkatli sürmeli derim
    gece ve gündüz farkedilmek için fosforlu forma
    sıcaklarda gidileceği için sululuk sırta takılan ondan şart
    onsuz olmaz kolaylık sağlar insana çok fazlada su içmemeli
    bir günde 160 km lik rekorum var kendi rekorum
    15 nisanda bir günde 202 kmye çıkacağım bol rampalı yolda bu yolu evvelden141 km sini gitmiştim bu güzergah benim için antraman yeridir
    uzun konaklamalı yollara bu güzergahla bol rampalı yolları giderek hazırlanabileceğimi zannediyorum
    şimdiden sende antramana başlasan iyi olur bol rampalı yolları şeçmen gerekecek dayanıklılığın çoğalır rampalarda
    aklıma gelenler bunlar
    birde gece sürüşlerinde çok dikkatli olunmalı
    bisikletin önüne hayvan çıkar kapı dağı turunda gece orman yolunda önümden hızla bir yaban domuzu geçmişti
    artı köpeklerden korkma hemen bisikletinden in ve başını öne eğ
    dizlerinin üstüne çök
    asla bisiklete binme yoksa saldırırlar hayvan anlamaz
    bizim onu anlamamız gerekiyor
    bu taktiği uyguladım her defasında pozitif netice aldım
    esen kal
    robocop
    arka takım kaptanı-kudret kurtcebe
    pedal sesi bisiklet topluluğu

Ferdi ONAT, cedrick41 ve globaldriver bunu beğendi.
  7. evrimyigit

evrimyigit Kıdemli Üye

Seviye:
    mutlaka bisikletle ilgili bir aksilik yasarsin. gerekli onarimlar icin hazırlıklı olmalısın.

konaklama ilgili planını yaptıysan baska bir problemin olmayacaktır. konaklamayı çadırda yapmamanı tavsiye ederim. pansiyonlarda kalırsan yol boyunca daha az eşya taşıman gerekir. tulum cadir nereden baksan 5kg yuk demek.
    turu mutlaka 4 veya daha fazla gunde tamamla. ilk gunden fazla yol yapmaya çalışırsan kendini çok yıpratırsın.

turu yanlız tamamlamak istiyorsan bazı bölümlerde motivasyonunu kaybedebilirsin. yanlız olmamak turda motive edici bir unsurdur.

gerekli malzeme bilgisi vs forumda yer almaktadir. mutlaka dikkate al.

mutlaka bu turu yap. sandigindan cok daha kolay ve zevkli olacaktir. sonraları daha fazlasini istemeye baslarsın.
    sevgiler.

8. C.Ateş

C.Ateş Aktif Üye

Seviye:
    barış verdiğin linkin kafamdaki soru işaretlerini önemli ölçüde azalttığını söyleyebilirim. En azından gitmek istediğim yollarla pedal çevirirken tanışmış olmadım. Yollar hakkında önceden bilgi almak işin heycanını biraz azaltıyodur belki ama ilk turum olacağı için hafiften tırsmıyoda diilim : D nelerle karşılaşacağımı bilmek istedim.
    kudu ve evrim yiğit değerli görüşlerinizi esirgemeyip uzun uzun cevap yazdığınız için teşekkür ederim.. antreman yapmak isterim tabikide ama daha ortada bi bisiklet bile yok:) mayısın ortasında gelecekmiş buraya. çadır kurmadan bu işin zewkinin çıkacagınıda sanmıyorum:)

9. globaldriver

globaldriver Kıdemli Üye

Adı:
    Ugur Bilgili
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Şevkini kırmak istemem ama bence biraz daha sabredip antreman yap, bende yeni başladım ve çok istediğim şile turuna dayanamayıp geçenlerde çıktım, tabi günübirlik, geri dönerken dizimi ağrıttım:(. Forumdaki hocaların yazılarını okursan bu konu hakkında daha iyi bilgiler edinebilirsin. İçindeki istekle kendini zorlayıp Allah korusun abartı olacak ama kalıcı sakatlıklar verebilirisin kendine. Bu yazdıklarım tamamen senin iyiiliğin için. İlk başlarda yüksek kadans antremanları yap, kısa turlar yap kondisyonun artırdığında böyle bir turdan eminim ki daha fazla zevk alırsın;) Bol sağlıklı ve pedallı günler diliyorum.

10. C.Ateş

C.Ateş Aktif Üye

Seviye:
    mayısın ortasında bisikleti alırsam geziye çıkmak için 1.5 aylık bir zaman kalıyor o arada antreman yaparım diye düşünmüştüm. zaten herkes şevkimi kırmak için inanılmaz bir çaba gösteriyor(tanıdığım herkes) emin ol sen onların yanında melek kalırsın:)

11. globaldriver

globaldriver Kıdemli Üye

Adı:
    Ugur Bilgili
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Hele sen benim arkadaş çevremdekileri görsen hepsi sanki yaptığım işin çocuklara göre olduğunu düşünüyor, hele bisikleti şu kadar paraya aldım diyince hemen motosiklet alsaydın denince şalterim atıyor:mad: Sana tavsiyem bu tip kimseleri dinleme, gerekirse çek git ayrıl ortamdan ozaman daha etkili olur.

12. cedrick41

cedrick41 Bisikletkolik

Seviye:
    Kimseye uyma benim çantama bile erkek sırt çantası asarmıymış diye söylenen arkadaşlara bu işler çocuk işi gibi geliyor ufacık kabukları var zavallı insanlar olarak görüyorum kendilerini sen bildiğin en iyi şeyi yap içinde uh te kalmasın şimdiden pedelına kuvvet!yolun açık olsun

13. gokhandan

gokhandan Yeni Üye

Seviye:
    arkadaşım merhaba, ilk uzun bisiklet yolculuğumu geçen yıl yaptım, çevremde ki herkes ne işin var dedi, delimiisn dediler, seyahat öncesinde bir ay hiç bisiklete binememiştim ki zaten bisikletimi alalıda 3 ay olmuştu. kimseyi dinlemedim, çıktımtek başıma yola 3 gün 370 km yol yaptım. ona da kimse inanmadı, sanki çokda umurumdaydı, başkaları bişeyler sölesinler diye değil kendim istediğim için yaptım. sen de kendi sesini dinle, ama tecrübeli arkadaşlara da kulak ver. sağlıcakla kal.

felis911 bunu beğendi.
  14. felis911

felis911 Bisikletkolik

Seviye:
    Arkadaşımla en fazla yaptığımız yol 45 km iken muğladan antalyaya (490km) 5 günde gittik Sadece kamp tecrübelerim ve birkaç arkadaşın tecrübeleri ile yola çıktım. En büyük kolaylığım bu yolu 15 yıllık arkadaşımla beraber yapmış olmam bu bence çok önemli.

15. C.Ateş

C.Ateş Aktif Üye

Seviye:
    Kimseyi takmamaya gayret etsemde mutlaka ama mutlaka bi yerde höhhh be kardeşim bu kadarda insanın üstüne gelinmezki diyorum. Bugün bisikleti almak için işlem yaptırdım, haftaya bugün elimde olurmuş.Sağolsunlar ebeveynlerimde her ne kadar "borcunu heray ben öderim, size 5 kuruş masrafım olmaz" dediysemde limiti yüksek kredi kartlarını vermeye çekindikler:) Halimi görseniz acırdınız, 350sini kredi kartımdan çektirdim, 150sini nakit verdim, kalan 300ünüde bugun başvurdugum yeni kredi kartıyla gelecek ay ödeyeceğim... Onun dışında bi 150 milyonum var, bi o kadar daha yada biraz daha fazla biriktirmeliyimki uzun yolda ihtiyacım olabilecek şeyleride alabileyim. Kasktır, çadırdır şudur budur(2. el tabikide).. borç batağına sürükleniyorum ne güzel:)

16. globaldriver

globaldriver Kıdemli Üye

Adı:
    Ugur Bilgili
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Hayırlı olsun, ne aldın bisiklet olarak?

17. C.Ateş

C.Ateş Aktif Üye

Seviye:
    salcano 303 sv, aleti almaya gittiğimde salcanonun pazarlamacısıda oradaydı. Ürünün tanıtımını kendisi yaptı:)

18. Caner Denktaş

Caner Denktaş Yeni Üye

Seviye:
    sayın bilgili pedalsever arkadaşlar hazır bir bilgi alma konusu açılmışken bende sizden bilgi istiyorum temmuzda yapmak istediğim şile turu için bisikletim yeterli gelirmi? ekte mtb bisikletimin resmi var. biraz eski gibi ama performansı gayet iyi. ataşehir-ümraniye-üsküdar-harem-kadıköy-caddebostan-bostancı-içerenköy-ataşehir güzergahında 6 saatlik bir uzun yol deneyimim var sizlerden şile yolu hakkında detaylı bilgi almak istiyorum

19. ramazankurucay

ramazankurucay Forum Bağımlısı

Seviye:
    bu yuru sezonun ortasında yapmayacaksanız.çadırın dışında alternatifleri değerlendirmenizi öneririm pansiyonlar iyi alternatifler..hem ilk turunuzda akşamları çok fazla yıpranmadan kamp yeri aramadan konaklamış olursunuz.. tahminim bu aralar pansiyon 20 tl yi geçmez..coğrafya güzel...biraz engebeli bölümler mevcut..
    eğer yaz itibari ile yapmayı düşünüyorsanız...su anlamında sıkıntı yaşamamak içn bol bol alın bi kenara koyun...zira market vs bulamakta güçlük çekebilirsiniz ısparta antalya arası ...
    bu turu aşağı yukarı geçtiğimiz yıl yaptım.ıspartadan konyaaltına 1 günde 170 km çevirerek..üstelik de aynı akşam evime dönüp ertesi sabah işime(birliğime) gittim..merak etmeyin büyük sıkıntılar yaşamazsınız.. yola çıkın...gerisi halledilir...

felis911 bunu beğendi.
  20. C.Ateş

C.Ateş Aktif Üye

Seviye:
    Temmuzun ilk haftasında yola çıkacağım. En az 7-8 güne yayarak tamamlayacağım. Zaten amacım doğayla iç içe olmak.. Tek istediğim bu zaten, sessiz sakin bir yolculuk.. O sebepten bir iki saat çadır kuracak yer ararım, bir iki günden olurum hiç önemli değil:) bence işin zevki bisiklete binip saatlerce pedal çevirdikten sonra kan ter içinde geceyi geçirebileceğiniz bir yer yapmaktır:)

ramazankurucay bunu beğendi.