450 TL ye kadar bisiklet önerisi

Savas.S

Üye
Tepki
0
Bisiklet
Cannondale
Selam arkadaşlar, aranızda yeniyim ve bu ilk mesajım :)

Yaklaşık 1 aydır bisiklet almayı düşünüyorum. Bisikleti sürekli kullanacağıma inanıyorum fakat iş durumlarından Antalya'dan İstanbul'a taşınma durumu olabilir. Bunun için bisiklete çok fazla para vermek istemiyorum. Çünkü sonraki bisikletimde daha iyi bir fiyata daha sağlam bir bisiklet almayı düşünüyorum.

Bütçem başlıkta belirttiğim kadardır ve özellikle son 1 haftadır Salcano NG 650'yi araştırıyorum. Çünkü bu fiyata bulabileceğim en iyi bisiklet olarak düşünüyorum.

Bir kaç bisiklet buldum ve bu bisikletlerin linklerini aşağı koyuyorum. Siz hangisini önerirsiniz?

(link)
(link)
(link)

* Bisikleti Antalya'da şehir içerisinde kullanacağım.

Scudo

Emre G.

Forum Bağımlısı
Tepki
797
İsim
Emre Gulen
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
Öncelikle aklınızdan şu çift amortisörlü hantal bisikleti çıkarın. Aluminyum , ön amörtisörlü bisikletlere bakmanızı öneririm. Örnek . Salcano ng650 . Kron xc150 , yada ikinci el sedonada iyi gözüküyor. Yollar iyiyse amortisöre bile gerek yok. 28 inç şehir bisikletlerinede bakabilirsiniz.

Savas.S

Üye
Tepki
0
Bisiklet
Cannondale
Cevabın için teşekkür ederim Emre, bir de şu bisiklet dikkatimi çekti.

(link)

sizce bu fiyata oranla nasıl bir bisiklet?

Emre G.

Forum Bağımlısı
Tepki
797
İsim
Emre Gulen
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
@Savas.S

Fiyatı iyi. Bu fiyata hidrolik frenli ve 29 inç bisiklet bulmak zor .

Emre Sertkaya

Daimi Üye
Tepki
92
Bisiklet
Kron
@Savas.S
arkadasın dediği gibi çift amortısorluden uzak durun . Zaten onlar nıye o kadar pahalıymıs anlamadım 350 tl bile çok onlara . Eğer benım işi gorulsun mantıgıyla alacaksanız 100 lıralık bısıklette goturur . Neyse hocam Siz ilerleyen vakıtlerde daha ust sevıye bırsey alacagınızı soylemıssınız . Eğer arada çok fazla vakıt yoksa bekleyın almısken en iyisini alın . Ama saglam üst sevıye bır seyi uzun bır aradan sonra alacaksanız ng650 , kron x 150 işinizi gorur . Hem bu bısıkletlerde tamir işini felanda çözersiniz . Diğer bisiklette size yardımcı olur ayrıca 2. el olarak daha kolay elden cıkartırsınız bu tur bısıkletlerı . Ama cıft amortısorlu tanınmadık bir marka alsanız 2. el olarak satmakta gucluk cekersınız .

Eğer dağ bısıkletınde kararlıysanız ng650 de olabılır kron xc 150 de olabılır . Sureklı sehır ıcınde kullanacaksanız dag bısıkleti bir süre sonra sıkıyor belki yol lastıgı takmak cozum olabılır . Eğer sureklı şehir içinde kullanılacaksa dağ bisikleti almayın . Şehir tur bisikletleri alınabılır . Ama onlarda 600 700 tl den başlıyor galiba . şehir bisikletleri hakkında fazla bılgım yok malesef.

Savas.S

Üye
Tepki
0
Bisiklet
Cannondale
Şuan kafama yatan en iyi bisiklet bu oldu : SALCANO NG 650 29 HD

İnanın çok kararsızım yardımcı olun arkadaşlar, NG 650 29HD doğru karar olur mu?

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Savas.S

0 Bisiklet almanı öneririm Salcano NG650 güzel bir model tabi ama Salcano markasının servisinden hayır bekleme acayip sıkıntıdır forumdan okuduğum kadarı ile, 1 tane kişi bulamazsın servisten memnun olan.

(link) Şu modele de bakabilirsiniz, ıslak yollarda ve çamurlu yollarda çok fazla sürmeyecek iseniz disk frene + ücret vermeye de gerek yok.