Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

450 tl civarı yol ayakkabısı ?

Konu, 'Giyim' kısmında Tuncay Üner tarafından paylaşıldı.

1. Tuncay Üner

Tuncay Üner Bisikletkolik

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Performansı yüksek bir ayakkabı arıyorum. Bütçem en fazla 500TL ona göre araştırma yapıyorum. Şuana kadar bulduklarım şunlar:

Sanırım eski bir model olduğundan indirime girmiş. İşin ilginci internettede pek bilgi bulamadım.
    http://www.aktifpedal.com/bisiklet-...eti-ayakkabisi/s-works-road-team#.UfxhWJLCXIk

Görüntüsü güzel, ama nasıldır bilemiyorum.
    http://www.kackarbisiklet.com/tr/pr...CID=113&PID=707&probrand=&prosize=&procolour=

Bunu beğendim ancak uygun renk yok gibi.
    http://www.kackarbisiklet.com/tr/pr...CID=113&PID=123&probrand=&prosize=&procolour=

2. orhan0911

orhan0911 Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    en alt daki süpermiş bende araştırıyorum ama benim rakam biraz daha düşük ve mtb de kullanıcam ama yol ayakkabısı olacak ona göre pedalları bile aldım sahibi..den degüzel ayakkabılar var bakmanı öneririm tek sıkıntım alıpda ayama olmaması deneyip almak en mantıklısı net almanın sıkıntısı bu yada magzada beyen no bak netten biraz ah ucuz almak heralde

Tuncay Üner bunu beğendi.
  3. erendiz çetiner

erendiz çetiner Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Mtb ve yol ayakkabısı denince daha doğrusu SPD ayakkabı denince ilk akla gelen sanırım Sidi oluyor.Bence Sidi den şaşma derim.Rahatlık kalite fiyat performance da bence rakipsiz...

4. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Tuncay ilk okudugumda yazacaktım unutmuşum şimdi yazayım.uzun zamandır piyasadaki 150 ila 250 liralık ayakkabı modellerinin pek çoğunu kullandım(yol bisikleti olarak mtb de ise daha fazla model denemişliğim var) geçtiğimiz ay forum ve Berkem Ceylan sayesinde yaklaşık 400-450 liralık Bolt marka ayakkabıyı çok uygun bir fiyata satın aldım.Ayakkabının genel özelliği tabanı carbon gibi sert bir madde olmasına karşılık en büyük özelliği fırında belirli bir derecede belirli bir süre ısıttıktan sonra ayağa giyiyorsun ve soğudukça ayakkabı ayağının şeklini alıyor :) garip ama gerçek aynen öyle oldu.Düz yol ve bol rampalı olmak üzere yaklaşık 300-400 km yol yaptım denedim izlenimlerimi yazayım.

Bu tip sert tabanlı ayakkabılarda güç aktarımı ciddi anlamda fark ediyor özellikle çekme kuvvetinde taban hiç esnemediği için direk pedala dolayısıyla krank koluna kuvveti uygulayabiliyorsun ama bu sert taban aynı zamanda uzun süre kullanımda çok rahat değil :) özellikle bisikletten inip kısa süreli yürüyüşlerde aşırı rahatsız. toprak zeminde ise çok çok rahatsız.ayakkabıdan kazanacağın güç aktarımı avantajı yarış koşmuyorsan verdiği rahatsızlıklardan daha ön plana çıkmıyor yani huzursuzluk yaratabilir. bu anlamda iyi düşün derim sonuçta verilen para az değil.Diğer konu seni biraz tanıdığım ve mevcut bulunduğun kilo durumu ile bahsettiğim rahatsızlıklar daha fazla olabilir.

Genel olarak da sidilerin deri yumuşaklığı ve kalitesi diğer markalara göre oldukça ön plana çıkıyor kalıpları daha dar dikkat etmelisin.Sidiler kadar hoşuma giden diğer marka ayakkabı rahatlığında exsustar ve Nortwave olmuştur. nedense shımano ayakkabılara hiç kanım ısınmadı (kullanmadım değil bir kaç modelini kullandım) scott marka ayakkabıların da tabanları hoşuma gitmiştir.Sıralama yapmam gerekirse mevcut ayakkabım Bolt :) sonra sidi sonra scott ve exsustar gelir.Nortwave ve shımanoyu en sona bırakırım.Piyasada gördüğüm ama kullanmanın nasip olmadığı diadora ,nıke ve adıdas ayakkabıları hiç denemedim ama şuna eminim diadora kesinlikle kalitelidir çünkü italyan olup da giyim konusunda kötü karşıladığım hiç bir ürün olmadı İtalyanlar giyim konusunda ciddi anlamda bir numaralar bana göre.Specialized ayakkabı ise çok kullanmasam da kullandım özellikle ayakları taraklı insanlar için yapılmış gibime geldi ön taraf enlemesine çok geniş( tek model denediğim için yorumum böyle) benim ayaklarım ince olduğundan yan taraflar çok boş kaldı pek sevmedim.

umarım faydalı bir yorum olmuştur.Tamamen kendi tecrübelerimdir kişiye göre değişebilir bunlar benim doğrularım :) başka türlü düşünceye saygı sonsuz :) gösterdiğin linklerdeki ayakkabılarda ciddi anlamda üst gurup güzel ayakkabılar ama bir tanesi sidi ince ayaklar için ideal diğeri spesialized taraklı ayaklar için uygun(bana göre) shımanoya ise o kadar vermem ben :) denemeden alma derim son cümle olarak.

Gökhan Ö. ve Edip Dinçer bunu beğendi.
  5. mehmetsunu

mehmetsunu İKONOKLAST

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Tuncay biz o paraya bisiklet alıyor sonrasında ne kadarda para vermişiz diye pişmanlık duyuyoruz. Biraz insaf ya...

6. Tuncay Üner

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Çok teşekkür ediyorum Ferhat abicim. Mesele kafamda direk canlandı.

Şimdi daha önce açtığım konudan da hatırladığın gibi antreman yapma sıkıntım vs vardı. O konudan sonra oturdum ve eksikliklerimi belirledim. Çoğunu tamamladım. Sadece ayakkabı kaldı, onuda şimdi bakıyorum. (kadro boyu meselesinide 60mm gidon boynu aldım, şimdilik idare ediyorum.)

Abimin bisikleti olan hibrit ds 8.6 bana kaldı. Kendisi binmiyor. Bu sebeple, yol bisikletimi tam antreman bisikleti yapmaya karar verdim. Bu bağlamda zannediyorum ki, altı sert olan ayakkabılar sıkıntı çıkarmaz. Zaten en fazla 100km civarı olur diye düşünüyorum sürüşlerim.

Eğer ciddi sıkıntı olursa satıp başka bir ayakkabı bakabilirim.

7. Tuncay Üner

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Ben bedavaya yaşayan bir insanım. :D

Normal bir insan hayatında bisiklet harici bir çok şeye para harcar. Ben çoğunu yapmıyorum. Mesela tatil nedir bilmem. Evde oturduğum yada bisiklet sürdüğüm her an tatildir benim için. Tatile para harcamam.

Sigara / içki içmem.

Kafeye / bara gitmem.

Bu listenin altı bir çok madde ile genişletilebilir. Bu harcamaları toplarsanız eğer ne demek istediğimi anlarsınız. Ama en azından verdiğim para uçup gitmiyor. Bunu bilmek bile, iyi birşey yaptığım konusunda ikna olmama artıyor bile.

Tabii "bunları yapmadan nasıl yaşıyorsun" diye sormak isteyen arkadaşlar olacaktır elbet. Mesele şu, insanlar farklı yaratılıyor. Küçüklüğümden beri hiç şatafatlı hayatın içinde olmadım hiç ilgimi çekmedi. Millet, dışarda top oynayıp gezip tozarken ben evimdeki "made in china" oyuncağı büyüdüğümde nasıl "made in turkey" yaparım diye düşünüyordum. :)

erendiz çetiner ve Murat Cömez bunu beğendi.
  8. Ozzgurr

Ozzgurr Bisikletkolik

Seviye:
    erendiz çetiner bunu beğendi.
  9. Tuncay Üner

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Selam Abi;

Evet bakacağım. Hatta direk mağazasına gideceğim ama pek ümitli değilim çünkü sitede numara sadece 41,5 var. Tabii mağazada bulabilirlerse iyi olur.

Şimdilik durum SIDI'yi gösteriyor. Ama hangi model? Onu kaçgar bisiklette öğreneceğim sanırım.

10. mehmetsunu

mehmetsunu İKONOKLAST

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Şake be tuncay hepsi helal olsun sana. Seni üzen trek damone yede yazıklar olsun.

11. Kkazim

Kkazim Forum Bağımlısı

Seviye:
    şu anda ayakkabı alacak olsam 350 - 400 Civarına Mavic Zxellium Ultimate alırdım...

12. Tuncay Üner

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Konuyu güncelleyeyim.

Kaçgar Bostancı şubesinden Sidi Ergo 3 aldım.

Biraz şansa oldu. Daha düşük bir model için gitmiştim. Sidi Five yada Sidi Laser. Ancak İkiside ellerinde kalmamıştı. 44 numara (bana olan) olarak tek bir Ergo3 vardı. Param çıkışmayınca iyi bir indirim yaptılar sağolsunlar. Yurtdışından daha ucuz fiyata geldi.

Ayakkabıyı aldım ancak eve gelene kadar sürekli parasını hakedip haketmeyeceği konusunda şüphelerim vardı. İçimden çok para verdim falan diyordum. Evde 3-4 kere giyip çıkarttım, ayarlarını öğrendim.

Sonuç olarak, hayatımda ayağıma bu kadar iyi oturan bir ayakkabım olmamıştı. Ayağım taraklı olmasına rağmen okadar güzel oturdu ki, sanki her santimetre karesi ayağıma yapışıyor gibi bir his veriyor. Yürüme konusunda ise sıkıntı yaşamadım. Belki uzun mesafe yürümediğimdendir bilmiyorum.

Ozzgurr bunu beğendi.
  13. ikan yüzgeçgölü

ikan yüzgeçgölü Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Lapierre
    Seviye:
    normal bir futbol ayakkabısı krampon aynı işi görmezmi

14. toprakakalin1

toprakakalin1 Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Vallaha krampon pedala takılabiliyorsa görür herhalde.

Tolga Günsezer bunu beğendi.
  15. yucel gulesenoglu

yucel gulesenoglu Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Pinarello
    Seviye:
    ne kadar şanslısınız normal(!) bir ayak numaranız var :D

16. Tuncay Üner

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    (!) derken, normal değil mi anlamadım. :D

17. yucel gulesenoglu

yucel gulesenoglu Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Pinarello
    Seviye:
    bana bisiklet ayakkası 47 numara oluyor ve bu yüzden seçeneklerim çok az hatta yok gibi birşey :) yani o ünlem aslında benim için..