Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

450 liraya en iyisi? Borla veya Trek3700

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında skywalker10 tarafından paylaşıldı.

1. skywalker10

skywalker10 Yeni Üye

Herkese selam. Aranıza yeni katıldım umarım uzun süre burada kalırım. :)

Yeni bir bisiklet almayı düşünüyorum bütçem 450 lira.

Aslında düşündüğüm iki model var: Sedona Borla ve Trek 3700. Trek'e Yeşil Bisiklet'teki indirime rağmen param yetmiyor. (490 ytl yaklaşık) Borla'ya ise rahat rahat yetiyor. Ama aralarında bayağı bir fark var fiyat açısından. Sizce ne yapmalıyım? Biraz daha para biriktirip (uzun sürebilir) Trek mi almalı, yoksa Borla alıp üstüne para mı bırakmalıyım?

Ha bir de 16 yaşındayım ve bisikleti günlük 1-1.5 saat şehir içinde kullanacağım. Çok seyrek dağ gezintileri de yapabilirim. :)

Cevaplarınızı bekliyorum, teşekküler... :)

Edit:
    Bir daha baktım bir de sedona sd-711 varmış benim bütçeme yakın. Bunu da katarsanız kıyaslamaya çok iyi olur. Bir de bunların hepsi tek süspansiyonlu değil mi? Full süspansiyonluları şehir içinde kullanmak zorluyormuş çünkü.

2. Selim Çam

Selim Çam Onursal Üye

Seviye:
    Trek iyi bir marka ama fiyat/performans bisikleti değil. Bu yüzden başlangıç için hele ki para önemli bir seçimse ki öyle gözüküyor; karşılaştırma listeme almam. 450 YTL paran varsa Sedona, Kron, Geotech gibi yerli markalar fiyat/performans olacaktır. İçlerinden kesene en gözüne hoş hangisi gelirse onu al. ;) :)

huse_inn bunu beğendi.
  3. skywalker10

skywalker10 Yeni Üye

Teşekkürler cevap için.

Trek normalde pahalı gerçekten ama bu %20 indirimden sonra fiyat/performans oranı aklıma yattı gibi. 612 liradan 490 liraya düşmüş. SD-711 de 475 lira. Off kafam karıştı. Borla'yı listeden çıkaracağım sanırım. Ama onu da övmeyen yok :bayrak: :)

4. Mithrelios

Mithrelios Kıdemli Üye

Seviye:
    ben de kız arkadaşıma bu fiyat aralıkları civarında bisiklet bakıyorum.

borla ve 711 arasında en büyük fark kadro farkı, onun dışında da, jant ve lastikler farklı zannediyorum. daha hafif olsun ve ileride üzerinde parçaları değiştirdiğime değsin istiyorsan kadro olarak 711 den aşağı düşmemek lazım sanıyorum. çift dipçiklenip inceltilmiş alüminyumdan bu kadro, satıcısının söylediğine göre Borla kadrosu biraz kalitesiz ve ağır bir alüminyumdanmiş ve kadrolar arasında ciddi fiyat farkı varmış.

trek 3700'e şimdi bakayım, aynakolu ve kaseti shimano değil, sunrace bu eski yol bisikletimde kullandığım ve hiç memnun kalmadığım bir marka, tabi belki yeni modelleri daha iyidir tecrübeli arkadaşlar söylesin. tipi gayet güzel fakat bilemiyorum, gerçi neticede trek, sd-711 ile aynı fiyata indirim yaptılarsa yaklaşık bence tercih edilebilir. en azından arka attırıcısı tourney değil acera.

bu halde, borla'dan ziyade fiyatı uygun olur kafana yatarsa Trek, olmassa 711 alabilirsin. ama para farkı çok önemliyse ve ileride bu işle ciddi uğraşırsam ne de olsa yeni güzel bisiklet alirim eskisini elden geçirmekle uğraşmam diyorsan, senin için çok farketmez donanımları hemen hemen aynı borla da alabilirsin.

5. koraymalkoc

koraymalkoc Bisikletkolik

Seviye:
    bence trek 3700 ü al kadrosu filan çok sağlam yani new world disorder 6 da gördüm o kadroyu baya ünlü biri kullanıodu

6. jimi1984

jimi1984 Kıdemli Üye

Seviye:
    Trek güzel bir bisiklet ama en düşük modelini düşünüyorsun..En düşük modelide diğer karşılaştırdığın bisikletlerden iyi değil..Bence Trekler 4000 serisinden sonra alınmalı..Daha düşük modelleri alınmamalı gibi...

Tek bir iki bisiklete bakma...Sedona,Kron,Amoeba,Geotech bunlarıda araştır..

7. Selim Çam

Selim Çam Onursal Üye

Seviye:
    Ama şunu da göz önünde bulundurun: İkinci elde Trek gibi markalar çok fazla değer kaybetmiyor diğerleri kadar. Değiştirecekseniz ilerde Trek 3700 alın derim bu yüzden. Ama kalıcı olacaksa Sedona Borla.

8. emincan

emincan Yeni Üye

Seviye:
    aynen çok iyi bisiklet bence ;)

9. gurkankas

gurkankas Onursal Üye

Seviye:
    Geotech Dakarı düşün;)

KULLANICI TIPI : MTB, HOBİ KULLANICISI, YENİ BAŞLAYAN
    KADRO : GEOTECH 6061 ALLOY
    ÖN AMORTİSÖR : SR SUNTOUR 80 MM LOCK OUT AMORTİSÖR
    ARKA AKTARICI : SHIMANO
    ÖN AKTARICI : DNP
    VİTES KOLLARI : SHIMANO ALIVIO
    RUBLE : SHIMANO ALIVIO
    ZİNCİR : SHIMANO ALTUS
    AYNAKOL : ALLOY
    ORTA GÖBEK : BİLYALI GÖBEK
    FREN ÖN / ARKA : V BRAKE ALLOY ÖN DİSK FREN
    FREN KOLLARI : SHIMANO ALTUS
    ARKA GÖBEK : QUANDO
    ÖN GÖBEK : QUANDO
    PEDALLAR : MTB ALLOY
    GİDON : ALLOY
    BOYUN : ALLOY
    FURÇ TAKIMI : ALLOY
    SELE : JEL SELE ÇOK RAHAT
    SELE BORUSU : ALLOY
    SELE KELEPÇESİ : ALLOY
    JANT : V PROFIL ÇİFT KATLI
    JANT TELLERİ : KROM
    LASTİK : CTS MTB
    JANT EBATI : 26"
    VİTES SAYISI : 21
    MATARYEL : Alu
    AĞIRLIK : 13,5 KG
    SIZE : M

10. onemorebike

onemorebike Üye

Seviye:
    geotech ascen modeli aliviolu ve super bir kadro açısı ve donanıma sahip tercih etmeni öneririm