***45. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu

Oxsy

Forum Bağımlısı
Tepki
2.003
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Focus
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@OR700

Celal Siper Özdöl Türkiye Bisiklet Federasyonu merkez hakem kurulunun bir üyesidir.

Bu yarışta Şükrü bey ile yarış komiserliği ( hakemlikte diyebiliriz) yapmaktadır. Yarıştaki görevleri, etaptaki tüm sprint kapıları , tırmanış kapıları , türkiye güzellikleri sprint kapıları ve son olarak finişte sporcuların hangi sırayla geçtiğini yazıp yetkililere iletmektir...

• Beğen
Tepkiler: OR700
Scudo

Halil Atalay

Forum Bağımlısı
Tepki
576
dün mamaris etabından bir ara sol tarafta bir kaç bisikletçi vardı üzerlerinde delta bisiklet formaları gördüm hoş göründüler bence

• Beğen
Tepkiler: Fatih Ertörün

Aytaç Biber

Forum Bağımlısı
Tepki
2.201
Yok böyle bir olay, bu kadar kekoca sarı mayo verilir mi? Yazık!....Lampre takımına kapak olsun, ne işi var Loosli nin pelatonun en arkasında? Otomobillerden alacağı bişey varsa başka bir takım sporcusu arkaya gidip alıp ona getirmeliydi...

• Beğen
Tepkiler: d.berkay

tecadisk

Daimi Üye
Tepki
394
@Aytaç Biber

Onu bırak o kadar geniş bir parkur da düşmeyi nasıl beceriyorlar anlamıyorum... gençlerin acemiliğinden olsa gerek... Mekaniği de tebrik etmek gerekir jant bu kadar kötü değiştirilir, ayrıca da enteresan bişey var adamın taktığı iki jantta da problem vardı!!!

lukunku86

Aktif Üye
Tepki
47
@Aytaç Biber

sarı mayoyu kekolar vermiyor ki dostum sporcular hakediyorlar ;)
Ayrıca Loosly nin bisikletinde problem meydana geldi, yoksa bu kendisinin iyi bir sporcu olmadığını göstermez ( genç olmasına rağmen) Zaten takım arkadaşı da sonuna kadar yanındaydı.
Bir de kendisinin o anki psikolojisini düşün istersen :)

spokesman

Forum Demirbaşı
Tepki
399
Bişeye tamamen sahip olmadan seninmiş gibi davranmamak lazım.
Akıllı ve uyanık sporcu nasıl olurmuş onu net olarak gördük.
Süper bir finish di.

• Beğen
Tepkiler: Fatih Ertörün

aihsan

Üye
Tepki
22
@Aytaç Biber

aynen ya profesyonellikten çok uzak bir görüntü verdi ...

Aytaç Biber

Forum Bağımlısı
Tepki
2.201
@lukunku86

Ben Loosli ye kötü sporcu demedim. Cevap yazmadan önce yazdıklarımı dikkatle bidaha okusaydın keşke. Ben sarı mayonun pelatonun en arkasında ne işi var diye sordum? Pelatonun en arkasından sarı mayonun gittiği nerede görülmüş? Böle önde birileri düşerse patlar elinde mayo bugün olduğu gibi...Eğer arkaya takım aracına gidilmesi gerekiyorsa oraya sarı mayo değil takım fedailerinden biri gider...Yapılan acemice hatadan bahsediyorum ben. Ayrıca Loosly değil Loosli, gençte değil ayrıca, neredeyse Master artık, 29 yaşında:)

Aytaç Biber

Forum Bağımlısı
Tepki
2.201
@sawas

Savaş abi, acemilik var evet ama acemiliği yapan takım. Onu bir süre takım aracının yanında gördük, takım onu niye çağırıyor oraya? Loosli genç bir sporcu değil, tecrübeli bir sporcu, 29 yaşında. 2005 yılından beri Lampre de, Fransa, İtalya, İspanya gibi turlarda koşmuş ve takım lideri adına fedailik yapmış bir sporcu çok kez.

d.berkay

Forum Bağımlısı
Tepki
3.046
İsim
Demir Berkay
Bisiklet
Marin
Valla yarış acaip keyifliydi, bir sürü süpriz olay oldu.. Finikelilerin de acaip desteği vardı kendilerine ne kadar teşekkür etsek az.. Özellikle o kocaman Türk Bayrağı o şekilde dalgalanırken acaip duygulandım ve mutlu oldum..

Ama bence en önemli an finişin 1 metre gerisinde yaşandı. Mauro FINETTO mükemmel bir atakla ve çok akıllıca hareketlerle Danilo HONDO'yu tam bitiş çizgisinde ellerini havaya kaldıracakken sürpriz bir şekilde geçerek herkesi şaşırttı..

• Beğen
Tepkiler: ZekiAlper

tecadisk

Daimi Üye
Tepki
394
@Aytaç Biber

Loosli yi biliyorum da öteki düşenleri kastettim. Marmarise inen yokuşta düşmeleri de acemiceydi bence...

İki jantta da problem olması fiyasko zaten, üstelik de Lampre gibi bir takım da...

Aytaç Biber

Forum Bağımlısı
Tepki
2.201
@sawas

Jantlarda biri zannedersem Lampre den gelmedi, çünki gelen ilk jant Fulcrum değildi. Sanırım Shimano aracından geldi o jant, zaten çok yüksek profilli bir janttı. Ama sorun jantlarda değildi sanki, bisikleti fırlattığına göre muhtemelen ön maşada bi kayıklık olmuş olabilir. Patlak lastikten sonraki İlk jantı çünki patlak olduğu için sökmedi ve ikinci jantı aldı. Oda olmayınca bisikleti fırlattı zaten:) Lastikte muhtemelen düştüğünde patladı ve yavaş yavaş indi.

Geçen gün inişte düşmeleri bence kaçınılmazdı, yağış vardı ve o inişte asfalt çok pis, yağışla iyice kayganlaşmıştı muhtemelen, birde orası bizim tv de gördüğümüzden çok daha dik ve sert bir viraj, gerçek gözle görmüş olanlar zaten bisikletle inmek için biraz ürkütücü bir yol olduğunu bilirler.

• Beğen
Tepkiler: d.berkay

Oxsy

Forum Bağımlısı
Tepki
2.003
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Focus
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Danilo Hondo gibi bir sprinter nasıl olurda o hatayı yapar oda enteresan. Geç git çizgiyi. Adamı böyle yerler işte

Aytaç Biber

Forum Bağımlısı
Tepki
2.201
@Oksal Özdöl

O hatayı Erik Zabel gibi bir efsane bile yapabiliyorsa, geri kalan herkestende beklenebilir:) Gerçekten çok komikti, hatta yanından birinin geçtiğini anladığı an sağ eli ile uzanıp bi durdurmaya yeltendi görüntüyü dikkatli izlerseniz:) Çok komikti gerçekten:)

Tepki
39
trt deki bisiklet yarışları anlatıcılarının yaptıkları gereksiz geyik ve esprilere mağruz kalmaktan ruh sağlığım bozulmak üzere olsa da dün bende gaza geldim ve acemi olmama rağmen yollara çıkıp 45km yol yaptım.bugün yorgunluktan yarışı battaniyenin altından izledim,özellikle finiş harikaydı:)

sprint

Forum Demirbaşı
Tepki
282
feyzi nasıl ama o jant 4000 euro diyor koptum vala ya orda olsam alırıdm onu evime asardım diyor sankii sana veirrlerde abi nerden bulmuşlar ya feyziyi:D

Aytaç Biber

Forum Bağımlısı
Tepki
2.201
Fulcrum Zero lar 4000 euro değil tabi ki ama Avrupa fiyatları 800-1000 euro civarı satıldığı noktaya göre değişiyor. Ayrıca 4000 euro janta değil bisikletin kendisine söyledi ki yanlış söyledi...Bisikletin ingiltere satış fiyatı 6000 Sterlin, yani yaklaşık 14.500 TL.

(link)

d.berkay

Forum Bağımlısı
Tepki
3.046
İsim
Demir Berkay
Bisiklet
Marin
@Aytaç Biber

Yok bisiklet için 8000-1000 euro gibi bişey dedi yanlış duymadıysam.. Sadece jantlar 4000Eu dedi.. Hatta sonra bisiklet 25000lira falan yapıyormuş falan gibisinden bir muhabbette döndü..

Burak Güngör

Daimi Üye
Tepki
19
bugünkü yarış tam bir dereyi görmeden paçayı sıvama atasözüne örnekti ve izlerken çok keyif aldım. Vbirde adam bir türlü jantı anlatamadı ona taktım.

• Beğen
Tepkiler: sprint