Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

***45. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu

Konu, 'Yol Bisikleti Yarışları' kısmında tecadisk tarafından paylaşıldı.

1. tecadisk

tecadisk Kıdemli Üye

Seviye:
    Ben konuyla ilgili hiçbir kaynak bilgi bulamadım federasyonun sitesi zaten allahlık, sayın beyefendilerin pozpoz resimlerinden başka birşey yok..

Adamlarla aramızdaki fark bu zaten 2010 Fransa turunun startının hangi şehirden verileceği şimdiden belli.

Ocak ayındayız Nisanda Türkiye turu koşulacak hiç bir bilgi yok. Bu yıl her takımdan 8 sporcu davet edilecekmiş (gelirlerse tabii..) bunun dışında birşey bulamadım.

Konudan haberi herhangi bir bilgisi olan bizimle de paylaşsında bizde öğrenelim.

Şimdiden teşekkürler...

2. Bülent ÖZER

Bülent ÖZER Onursal Üye

Bisiklet:
    Colnago
    Seviye:
    45. Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu hazırlıkları

Bu yıl 44.sü düzenlenen ve 3 kıtada 106 ülkede canlı yayınlanarak dünyanın gözünün Türkiye'ye çevrilmesini sağlayan Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu'nun 2009 yılı çalışmaları başladı.

Başta Cumhurbaşkanlığı, Spor Bakanlığı ve GSGM, Kültür ve Turizm Bakanlığı, TRT olmak üzere ilgili tüm kuruluşlar 2009 yılında turun başarıyla tamamlanması için bir araya gelerek gerekli hazırlıkları gerçekleştiriyor.

Bu amaçla, Cumhurbaşkanı Genel Sekreteri Prof.Dr. Mustafa İsen'in başkanlığında Cumhurbaşkanlığı Makamında gerçekleştirilen toplantıda, geçmiş yılın değerlendirilmesi, önümüzdeki yıl yapılması gerekenler ve planlamaları görüşüldü.

Kültür ve Turizm Bakanlığı'ndan Uzman İlknur Yiğit, TRT'den Spor Müdürü Tufan Turasan, Bisiklet Federasyonu Başkanı ve Asbaşkanı Emin Müftüoğlu ve Abdurrahman Açıkalın ile GSGM yetkililerinin katıldığı toplantıda bisiklet turunun ülke tanıtımı için bulunmaz bir fırsat olduğu ve bunun en iyi şekilde kullanılması yönünde gerekli düzenlemelerin ilgili kurumlarla eşgüdüm halinde yürütülmesi gerektiği gündeme geldi.

Bisiklet Federasyonu Başkanı Emin Müftüoğlu yaptığı açıklamada, 2009 yılı için takımlarla görüşmelerin devam ettiğini, geçen turda 20 takımdan 6'şar sporcunun davet edildiği organizasyona , 2009 yılında 20 takımdan 8'er sporcu çağrılacağını söyledi.

Geçen turda, özellikle Kültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Sayın Özgür Özaslan'ın destekleriyle turun yurtdışında canlı yayınlanmasında konusunda Bakanlıktan büyük katkı sağlandığı ve ülke tanıtımının sporun önüne geçtiğini, önümüzdeki bisiklet turunda sporla tanıtımın öne çıkarılarak , turun kalitesini yükseltmeyi amaçladıklarını bildiren Müftüoğlu, yurt dışı temaslarında Dünya Bisiklet Federasyonu Başkanı'nın ,Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turundan sürekli olarak dünyada önemli bir marka olmaya aday bir organizasyon olarak söz ettiğini , Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turunun uluslararası bir marka haline gelmesi için ellerinden geleni yapacaklarını ifade etti.

bulabildiğim bu .savaş yazdıklarında çok haklısın.:in:

3. Serdar TEBER

Serdar TEBER Bisikletkolik

Seviye:
    Bisiklet federasyonu başkanı yeniden seçildikten sonra TRT'de canlı yayında konuşurken dinlediğim kadarıyla, geçen sene ile aynı tarihte yapılacağını, aynı etapların koşulacağını, İstanbul'da ise bir zamana karşı etabı düşünüldüğünü duydum.
    Organizasyon resmi olunca, işler de "bugün git yarın gel" temposuyla yürüyor haliyle :(

Bülent ÖZER ve tecadisk bunu beğendi.
  4. STORMER

STORMER Onursal Üye

Seviye:
    Uzun soluklu turlarda yada etaplı turlarda genelde zamana karsı(prolouge)etaplarıyla baslaması malum sıralama ve mayo shıplerının baslaması olarak + seyırcının goz zevıkıne uygunlugu olarak + guc gosterısı olarak da guzel bır olaydır.Oysakı Cum.Bas.turunda krıteryumla baslıyor.Neden boyle basladıgını hep merak etmısımdır.
    Brde tabı bu kendı kısısel fıkrımdır etap fınıshlerın de bır bodrum fınıshıydı herhalde bolge beledıye baskanının yarısın bıtımıne 1 saat kala haberının olduguydukı bu organızasyona buyukbır darbe olarak yorumluyorum ve bır dıger fınısh dede bıtıme 150mt kala polıs otosunun yarıscılar onunde durması olayı vardı.kı boyle olaylar yasanırsa tura katılımın azalıcagını dusunuyorum.

Turgut Kılıçaslan ve Ali AKTAŞ bunu beğendi.
  5. tecadisk

tecadisk Kıdemli Üye

Seviye:

Zamana karşı yarışlarda sporcuları takip eden araç sayısının fazla olması federasyon yetkililerini korkutuyordur, düşünsenize her sporcunun arkasın da bir takım aracı ve onları takip eden üçer tane polis arabası. Gaza gelen motorlu polisler filan.. geçen yıl Allah korudu.

Bize zamana karşı ters gelir bir daha Türkiyede tur filan olmaz..

Allahkorusun federasyoncular nasıl resim çektirirler sonra..:p

6. Fatih Ertörün

Fatih Ertörün Bisikletkolik

Seviye:
    Arkadaşlar bu yıl da, geçen yıl olduğu gibi Türkiye turu 2.1 kategorisinde yapılacakmış.

STORMER bunu beğendi.
  7. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    Yarışın takvimi belli oldu:

12.04.2009 : Istanbul
    13.04.2009 : Izmir - Kusadasi
    14.04.2009 : Kusadasi - Bodrum
    15.04.2009 : Bodrum - Marmaris
    16.04.2009 : Marmaris - Fethiye
    17.04.2009 : Fethiye - Finike
    18.04.2009 : Finike - Antalya
    19.04.2009 : Antalya - Alanya

Yarışacak takımlara ise aşağıdaki linkten ulaşılabilir:

http://www.tourofturkey.org/tr/pages/teams.aspx#

Bütün takımlar hakkında bilgi var. Ama henüz milli takım için bilgi girilmemiş.:)
    Bir aydan az bir süre kaldı. Yarış yine çok keyifli ve karnaval havasında geçeceğe benziyor. Bisikletsever herkesi İstanbul'daki kriteryuma bekliyoruz.

8. ahmetdogan

ahmetdogan Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Marin
    Seviye:
    zuhal abla verdiğiniz bilgiler için teşekkürler....

9. sprint

sprint Forum Demirbaşı

Seviye:
    astana gibi büyük takımların gelen kadrosu neden hep alt sporculardan oluşuyor yani as adamalr neden gelmiyorki gelemz tabi turdan saymıyorlar sanırm gelenlerde idman havasında yarış koşuyorlar adamalara güzel bir idman yaptırıyoruz ayrıca trt ekibi gene yorumucu olarak geçen seneki yorumcuyumu alıcak deseneize sesiz bir tur izlicez tv sesini kısarak

Tolga Gürgün ve Ali AKTAŞ bunu beğendi.
  10. Aytaç Biber

Aytaç Biber Onursal Üye

Seviye:
    Bizim turumuz sprinterlere yönelik bir tur, doğal olarak bizim turumuza iyi tırmanıcıların gelmesini beklemeyin bu yüzden. Türkiye turunda tırmanıcıların yapacağı hiçbirşey yok çünki. Çok iyi sprinterler geldi geçen yıl... Bu yılda yine oldukça sağlam sprinterler yolda...Daniele Napolitano, Robert Förster, Mauro Richeze, Robert Hunter şu an için kesinleşmiş olan çok ciddi isimler...

ahmetdogan, Ali AKTAŞ ve sprint bunu beğendi.
  11. sprint

sprint Forum Demirbaşı

Seviye:
    yorumcuda kesinleşmişmi acaba

12. mustea7

mustea7 Forum Bağımlısı

Seviye:
    astana takımı yok mu ben mi göremiyorum

13. Aytaç Biber

Aytaç Biber Onursal Üye

Seviye:
    Astana bu yıl gelmiyor.

14. d.berkay

d.berkay Onursal Üye

Adı:
    Demir Berkay
    Bisiklet:
    Marin
    Seviye:
    Bu yılki tanıtım videosuna aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz..

45. Tour Of Turkey

15. sprint

sprint Forum Demirbaşı

Seviye:
    umarım bu yıl geçens ene gibi sırf tarihi grüntü babında yayın formatı yapmazlar birde inş şu yorumcu biri vardı suyabatmazmı ne o gelmez inşa dua ediyorum valla

Ali AKTAŞ bunu beğendi.
  16. Ali AKTAŞ

Ali AKTAŞ Forum Bağımlısı

Seviye:
    Murat Abi değildi sanırım ;)

yorumcu konusuna gelince, bisikleti Türkiye'ye tanıtmak için çok güzel bir fırsat var, bunu da 2 kelimeyi bir araya getiremeyen artı bisiklet bilgisi olmayan kişiler yorumcu oluyor ve hayretler içinde kalıyorum, Böyle bir tanıtım şansı, sporu tanıtımı açısından kötü oluyor. Eş dost ile izlerken düzeltmeler yapmak zorunda kalıyorum. Umarım geçen sene ki kişi yorumcu olmaz, bence EuroSporttan yorumcu istesinler !

sprint ve Şerif Şentürk bunu beğendi.
  17. semıh gunay

semıh gunay Forum Bağımlısı

Seviye:
    hersey tv'den ızlendıgı kadar kolay olmuyor ne yazıkkı..ınanın kı turkıye ekıbı olarak gecen sene ellerınden gelen herseyın yapıldıgına ınanıyorum.bu kadar prof. takıma yapılan org. 1-2 kusur oldu dıye hıce saymak bence hosdegıl...ben org gorevlıydım gecen yılkı,kamu yonetıcılerı bısıklet deyınce 30-40 km/h anca yapar sanıyorlar ama gel gorkı fınıshe yaklasıldıgı zamn yapılan hızlar malum bu sene daha guzel olacagına ınanıyorum,zaten gecen yılkı yarısta yarıstan zıyade tanıtım amaclı oldugu her yerınden bellı,sunucununda bısıkeltten anlamaması normal ama tarıh konusunda bıraz bılgıye sahıptı,onemlı olanda oydu.ben yayın ekıbınde gorevlıydım,yapılan ıslerı vs. gorsenız aklınız almaz trt ozel olarak getırmıs almanyadan akıllara zarardı.3tır malzeme+helıkopter+cekım yapan motorlar:D

d.berkay, sprint ve Aytaç Biber bunu beğendi.
  18. Ali AKTAŞ

Ali AKTAŞ Forum Bağımlısı

Seviye:
    Tarih konusunda bilgiye sahip olmak ? :) O güzergah üzerinde geçilecek yerler zaten belli, herhangi bi yer hakkında kısa notlar hazırlanmasının, pek iş olduğunu düşünmüyorum açıkçası

sprint bunu beğendi.
  19. sprint

sprint Forum Demirbaşı

Seviye:
    ali kardeş yorumcu denen kişi federasyonda birisnin karşemi abismi neymiş geçen seneki yorumcu yani ah be iğrendim güldüm kızdım zilerken birde madem görntü nasıl çekilir bilmiyorlar hiç olmasa önelrinde zama var açsınlar eurpsırtan veya interneten büyük turları izlesinle hiç olmasa bilgi edinirler adamalr nasıl bisiklet yarışı esnasında kendi görüntülerini evriyorlar bir baksınlar ama bizim yayında 5 dakika ayrış 25 dakika deniz dağ taş orman var yarışmı izliyoruz yoksa türkiyeyi tanıtım progrmamımı kaldıki ben almanca bidşğim için almanların çeşitli biisklet forumalrında yazdıkalrını oookursanız inanın üzülürüsünüz admalar resmen dalga geçiyor çoğu gülüyor bende karlık veriyorum tabi ama haklı oldukları için yazmıyorumb ile artık hata eski yabancı konularda şimdi yazıyorum yarış tekrar bu yıl var diye adamalr geçen seneki gibimi diyorlar bende evet geçen seneki gibi diyorum abi işin aslı her şey güzlede bir yorumcu berbat ya

Ali AKTAŞ bunu beğendi.
  20. Bozcan

Bozcan Forum Bağımlısı

Seviye:
    Şimdi eğri oturup doğru konuşalım. Gecen seneki tur Türk bisikletciliği için bir devrimdi. Bu boyutta bir organizasyon şimdiya kadar hiç yapılmamıştı. Tv'den izleyince bu işler cok kolay oluyormuş gibi oluyor. Ama gerçekte hiç de öyle değil. Hazırlıklar turdan 3-4 ay önce başlıyor. Geçen sene tur sırasında biraz fazla tarihi mekan gösterimi yapıldı evet. Sebebi de yayın sirketinin teknik bir aksaklıkdan ötürü görüntü alamamasıydı. Böyle seyler olabiliyor. Kimse yayın şirketinden şüphe duymasın. Yayın şirketi 1.sınıf sadece bisiklet yarışı ceken tam profesyonel bir sirket. Bu sene daha iyi olacağına inanıyorum. Fakat bu sene de Türkiye tanıtımı tarzında görüntüler bekliyorum. Sebebine gelince bu seneki turun bütcesi 3 milyon dolar civarında ve bu rakam Türkiye tanıtım fonundan cumhurbaşkanlığınca sağlanıyor. Fon yetkilileri tamamen memlun edilemezse turun sürekliliği olası olmaz. O yuzden tanıtım tarzında görüntüler bekliyorum. Yorumcu Fevzi Açıkalın'ın da değişeceğini sanmam. Fevzi Açıkalın aynı zamanda Cumhuriyet'de de yazar. Türkiyede o seviyede bisikletle ilgilenen başka spor yazarı ve yorumcusu malesef yok. Keşke olsa da daha güzel yorumlar duysak. Ali Eurosporttan yorumcu istensin demissin ama oradakilerin yaptığı genelde işe yorum katmak değil yabancı yayındaki yorumcuları bir şekilde Türkçe'ye tercüme etmek. Tur bu sene de aynı katagoride yapılacak. Fakat katagori yükseltme calışmaları var. Birkaç sene içinde 15-20 etaplı anadoluda başlayan boğaz koprusunu geçip avrupada biten turlar görmemiz olası.