Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

44. Cumhurbaşkanlığı Turu 13-20.04.2008 (Tour of Turkey)

Konu, 'Yol Bisikleti Yarışları' kısmında gurol tarafından paylaşıldı.

1. gurol

gurol Onursal Üye

Seviye:
    Hala kesin olduğundan emin olmamakla birlikte 44. Cumhurbaşkanlığı Turu bu sene TV'den naklen yayınlanacağını hatırlatayım. Yarışma UCI takviminde 2.2. klasmanında.

Resmi web sitesi http://www.tourofturkey.org/

2. Atila Filmer

Atila Filmer Bisikletkolik

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    sitede bir sorun mu var? acılmıyor. yoksa ben mi acamadım?

3. canyon

canyon Forum Demirbaşı

Seviye:
    konu açıldı açılalı hiç yorum olsun eleştiri olsun yol biskleti namına bir şey kalmadı gibi bişey kimse ilgi alaka göstermez olmuş iyice desenize yol bisikleti gidiyor iyice çukura

4. Atila Filmer

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    valla düşündükce içim sızlıyor, istanbulda kriteryum yarışı var ve ben o tarihte askerlik için birliğime gitmiş olucam seyredemiycem ne acı değilmi, benim yerime seyredin bari.

5. tecadisk

tecadisk Kıdemli Üye

Seviye:

internette takib edebildiğim kadarıyla trt bütün etapları canlı yayınlıyacak yurt dışı için de büyük bir yayın şirketiyle anlaşma yapıldığı yazılıyor. biz trt sayesin de hasbel kader seyrederiz ama yurt dışın da yayınlanması çok önemli bir adım olur sanırım.

Raven_35, d.berkay, JaN ve 2 kişi daha bunu beğendi.
  6. Campagnolo

Campagnolo Kıdemli Üye

Seviye:
    Yarışın tarihi hakkında bilgisi olan varmı ?

7. Bur@k

Bur@k Üye

Seviye:
    13-20 Nisan 2008 die biliyorum başlıkta da öyle yazılmış.

Campagnolo bunu beğendi.
  8. Mustafa İçdağ

Mustafa İçdağ Bisikletkolik

Seviye:
    Yağmur, çamur, iş, güç hiç farketmez ben o yarışı izlemeye gidiyorum.
    Parkurun anısı var.

9. Ali AKTAŞ

Ali AKTAŞ Forum Bağımlısı

Seviye:
    Tur profesyonel kategoride yapılacak, Türkiye'den sadece milli takım A-B takım olmak üzere 2 takım girebilecek. sanırım bir kaç etap sonra tüm sporcularımız zaman cezasına girer ve abandone olur

10. Bülent ÖZER

Bülent ÖZER Onursal Üye

Bisiklet:
    Colnago
    Seviye:
    bende kısmet olursa yerinde izliycem .istanbulda atmeydanı nerde yahu semt olarak yazılmamışmı yoksa böyle bir semt mi var.:)

11. gurol

gurol Onursal Üye

Seviye:
    Demiştik ama 2.1 olarak değiştirildi.

12. Atila Filmer

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    atmeydanı sultanahmet meydanı, topkapı sarayının girişi olması lazım ben oyle biliyorum.

Raven_35 ve Bülent ÖZER bunu beğendi.
  13. memocy

memocy Forum Bağımlısı

Seviye:
    bu sistemdeki klasman çeşitleri nedir?

14. gurol

gurol Onursal Üye

Seviye:
  15. ErdoganKesgin

ErdoganKesgin Bisikletkolik

Seviye:
    sporcularımıza tanıdığımız imkanlar doğrultusunda en iyisini yapıyorlar, bir avrupa veya kazak takımının imkanlarına bakın bir de bizimkilere arada everestler var. Bu kadar kısıtlı imkanlarda bu kadar olabiliyor çok da yargılamamalı milli takımı rencide etmemeliyiz. Ayrıca bu yorumları yaparken o takıma girememiş olan bizlerin onların çok iyi bizlerin vahim durumda olduğumuzu da bilmemiz lazım, eğer biz iyi olsaydık şuan orada olurduk.

Kimse darılmasın güzenmesin , milii takıma destek olunması gereken durumlar var ve şu dönem en hassas dönemlerden bir tanesi, gurularını okşayacak onları onure edecek sözlere ihtiyaçları var, arkaların da TÜRK milletini ve desteğini görmelilerki sorumlulukların ne derece büyük olduğunu bir kez daha anlayabilsin pisikolojik olarak üstün başlasınlar yarışlara...

Tüm bisiklet severlere ve yolcu dosltara selamlar...

29/01/02 - 03 - 08 de ÇEŞME/MASTER kategori de görüşmek üzere

basri ve hasan mehmet yalı bunu beğendi.
  16. gurol

gurol Onursal Üye

Seviye:
    Procyclist, lütfen kişisel algılama ama..

Arkadaşlar ben buna inanmıyorum. Fiziksel olarak yabancılardan hiçbir eksik yanımız olmadığını biliyorum. Eğer zaman sınırına takılırlarsa bu ancak taktik hatasıyla olur.

Buna kesinlikle katılıyorum.

17. Hakan Yazman

Hakan Yazman Onursal Üye

Seviye:
    Bülent'çiğim Sultanahmet te Dikilitaş alman çeşmesi vs olan bloğa at meydanı deniyor...

Bülent ÖZER ve canyon bunu beğendi.
  18. ErdoganKesgin

Seviye:
    06/02/2007 GÜNÜ SAAT 15:30 da bisiklet sporuna adım attım, ilk bisikletimi Velesipit den TREK FX7.3 model olarak sıfır aldım. Sigarayı bıraktım , haftada 4 gün bisiklete binmeye başladım, yetmedi kar yağarken bisiklete bindim eşimle karşıt düştük diye eve trainer aldım, kitaplar aldım okudum, bu işi bilenlerden fikirlerini öğrendim, forumu didik didik ettim, yetmedi yurtdışı forumlarda hiç olmayan ingilizcemle birşeyler ötğrenmeye çalıştım, eski dergiler buldum. Nisan ayında YOL bisikleti almaya karar verdimve sn. Bülent ÖZER kardeşimin/dostumun bisikletini aldım ve onunla antreman yapmaya başladım, Bülent'in eski yarışçı olduğunu öğrenince ensesinde boza ğişirmeye başladım birçok şeyi ondan öğrendim. Yemedeim içemdim, evimden arttırdım bisikletimin üzerindeki kompenantları değiştirdim. Yarışmak istiyordum , gayret etmek istiyordum neden bir türk Fransa turunda koşamasın diyordum, olmadı işlerim çok ters gitti bisikletimi satmak zorunda kaldım Cannonfire ve Stormer nickli Serkan ve Hakan TELYAKAR kardeşler bana bir süpriz yapıp bisiklet topladılar , onlar kadro maşa vb ayarladılar bende eski stılar gidon jantlar vs dedim başladım tekrar binmeye , biraz toparlanır gibi oldum tekrar yeniden yol topladım ve ATILLA bisiklet takımında bu yıl yarışmaya başladım, derecemi aldım HAYIR , ama yarışmaya başladım, yarışı bırakmadım inat ettim 2. ile aramda 1dk 10sn fark vardı sadece , kriteryum yarışında bitersin yapamazsın dediler son turda finish o kadar yakın göründü ki sprinte kalktım evet evet sprinte kalktım o kadar favori adamın arasından , kendime güveniyordum ama finish 600mt ilerdeymiş erken kalktım erken oturduk 21. olduk olsun ben çook mutluydum yarışmış başarmak için çaba göstermeye başlamıştım. Takımdaki diğer arkadaşların da verdiği moral ve benden beklemedikleri performans hoşuma gitmişti. İnanmak lazım diyorum, yapabileceğine inanmak! ben eften püften imzalar atmıyorum imkansız diye bir şey yoktur diyorsam yoktur, herşey hayal etmekle başlar çaba göstermekle başarılır.

Sevgili Canyon yukarıdaki sözlerimden azıcıkda olsa bir mesaj aldıysan lütfen milli takıma bu mesajı talihsiz bir anında yazdığını ve özür dilediğini iletirsin. Yok sen bundan anlamadıysan sana söyleyecek bir sözüm yok seninle bir ilişkim de (zaten bu ortam harici olmamıştı) artık olamaz.

Milli takımı ne zannederek bunca rencide edici cümleyi sarf edebiliyorsunuz ben anlayamıyorum, siz de çok çalışın siz de milli takıma girin arkadaşlar bu çok zor değil , gösterin kendinizi ve girin. EH MADEM GİREMİYORSUNUZ DERLİ TOPLU DURUN KELAMINIZ DA KALEMİNİZ DE YERİN DE DURSUN USTURUPLU KULLANIN.

Milli takımda yarışacak ve yarışmış tüm dostlara ; Bu ülkenin gurur sizler sırtınızdaki ay yıldızlı al formanın sorumluluğunu bilen insanlarsınız, bizler sizlere her zaman güvendik ve güveneceğiz...

Sevgiler, saygılar...

Erdoğan KESGİN

19. Bülent ÖZER

Bülent ÖZER Onursal Üye

Bisiklet:
    Colnago
    Seviye:
    herkes çok güzel yazmış canyonda özür dilemiş problem yok yani : bisikletsporu çok zor spor hepinizinde bildiği gibi fazla antremandan çok fazla tecrübe gerektiren bir spor bence, milli takımımızın fazla başarılı olamamasının sebebi yurtdışı hatta yurtiçi bile çok fazla yarışın olmaması diye düşünüyorum yani 1-2 ayda bir yapılan yarışlar çok fazla tecrübe kazandırmıyor.ne kadar çok yarış o kadar çok tecrübe ve başarı diyorum. NBA de oynayan Hidayet TÜRKOĞLU na soruyorlar hido amerikada antremanlar nasıl sıkı mı diye antreman yapmaya zamanımız yok haftada 3-4 tane maç yapıyoruz diyor yani maçtan antreman yapmaya zamanları yok işte bu yüzden NBA bu kadar ileri seviyede . bence türkiyede de hafta da bir adet yarış olsa siz o zaman görün milli takımın aslanlarını bende çok genç yaşta milli takımı tattım inanın herkes elinden geleni yapıyor hocalar olsun sporcular olsun ama dediğim gibi çok fazla yarışa girmemiz lazım ,antremanı yarışlarda yapmak lazım tabiri caizse :) ERDOĞAN dostuma da bir iki lafım var ben bu kadar kısa sürede bir spor dalında bu kadar istek ve ilerleme ve gösteren bir adam daha rastlamadım bazı yazılarını okuyorum bizim 3-5 senede geldiğimiz seviye ye 1 sene de geldi bu istek ve azmini takdir ediyor ve başarılar diliyorum keşke bu spora 15 sene önce başlasaydı milli takımdan gelmezdi kendi kategorisinde derece almadan da bu işin peşini bırakmaz diyorum :in:

20. ErdoganKesgin

Seviye:
    Eyvallah Bülentim, sizlerin sayesin de oluyor bunlar, hep büyüklerimiz derdi de hiç kulak asmazdık 15li 20li yaşlarımız da "insanın için de olacak" derlerdi ve hala da derler, biz de demeye başladık. İnsan istedikten sonra imkanları dahilin de çok şeyi başarabiliyor.

Sevgili Bületin yazdıkları çok çok doğru 1970lerde 80lerde her hafta bir yarış varken 90lar sonrasında herşey unutuldu, Sirkeci de 4 bisiklet takımı vardı diğer semtleri saymıyoruz bile...

Ne oldu da unutuldu ben bilemiyorum, eskilerin de yarasını kaşımak istemiyorum. Önümüze , geleceğe bakalım , bu spor için neler yapılabileceğini yakından takip edip federasyona isteklerimizi bildirelim. Hem bireysel hem de takımlar olarak federasyona baypass yapmalıyız bence...

Hepinize bol pedallı günler, her antremanınızın yarış tadında olması dileklerimle...

Bülent ÖZER ve canyon bunu beğendi.