Edirne - Bursa 432 kilometrelik bisiklet turu

Berker Kartel

Daimi Üye
Tepki
554
Bisiklet
Trek
7 Haziran Pazar sabahı saat 06.30 gibi Migros önünde toplandık. Yola 6 kişi çıkacaktık ki çok güzel bir sürpriz bizi bekliyordu. Dostlarımız bizi yolcu etmeye gelmişlerdi. Cok ama Cok mutlu olduk. Bize Edirne çıkışına kadar eşlik ettiler. Bize de çok iyi moral oldu. Lapseki’ye kadar 6 kişi gideceğiz. Lapseki'de ayrılacağız. Onlar 4 kişi İzmir tarafına yola devam edecekler. Biz de 2 kişi Bursa’ya pedal basacağız. Hedefimiz 4. gün Bursa'ya ulaşmaktı ve başardık.

1. gün 7 Haziran Edirne-Keşan 105 km
2. gün 8 Haziran Keşan-Biga 141 km
3. gün 9 Haziran Biga-Bandırma 74 km
4. gün 10 Haziran Bandırma-Bursa 112 km
Toplam: 432 km

Saat 06:42 yavaş yavaş toplanıyoruz ve son hazırlıklarımızı yapıyoruz benim otobüs yolculuğa hazır gibi görünüyor.Yola çıkmadan önceki son fotoğrafımız. 07:30 gibi yola çıktık ve Uzunköprü'ye doğru ilerliyoruz. Uzunköprü'ye 3 km. kala tren yolundan geçmeden önce bir fotoğraf ve Uzunköprü'den geçiyoruz (çok acıktık) Uzunköprü'de kahvaltı. Keşan'a doğru ilerliyoruz. Sürüş esnasında tehlikeli bir hareket ama güzel bir foto olmuş gibi. Keşan'a geldik bile. Çadır kuracağımız KALE PETROL. Sağolsunlar bize çok yardımcı oldular. Tatlı bir yorgunluktan sonra Gel keyfim gel. 1. gün Toplam 105 km, 8 Haziran Pazartesi (2.gün). Uğur arkadaşımızın sol bacağında kasılma meydana geldiğinden Keşan'dan geri dönmek zorunda kaldı yola 5 kişi devam edeceğiz. Sabah 05.20'de uyandık..Ve toparlanmaya başladık. Yola çıkmadan önce Kale Petrol'deki Mustafa Abi ile son bir Fotoğraf. Diğer arkadaşlar ile buluşma noktasına ilerliyoruz. Keşan'dan çıktık artık.

Karşımızda Koru Dağı. Yüz ifadelerimizden anlaşılacağı gibi Korudağı tırmanışı zorlamıyor gibi. Tırmanışa devam. Korudağ zirve tabelasında fotoğraf. Korudağ dinlenme tesislerindeki kahvaltımızı ettik ve yola çıkmak için hazırız. İnişe geçiyoruz burada neden durduk hatırlamıyorum. Gazi Süleyman Paşa ve Namık Kemal'in mezarını ziyaret etmek için Bolayır'a giriş yapıyoruz. Gazi Süleyman Paşa Mezarı. Namık Kemal Mezarı. Sol tarafımızdaki deniz manzarası. Sağ tarafımızdaki deniz manzarası. Kaç yoldan otobüsümle geliyorum. Gökhan Balcı. Güzel bir manzara. Bu güzel manzaralar için Bolayır'dan Gelibolu'ya eski yoldan gidiyoruz. Yol biraz bozuk gibi. Gelibolu'dan Lapseki'ye geçmek için feribota biniyoruz. Berker Kartel & Gökhan Balcı. Keyifler süper. 14.00'te Feribot kalkıyor..Gelibolu'dan son fotoğraf ve Lapseki'ye geldik. Birlikte yemeğimizi yedik,çayımızı içtik ve artık ayrılıyoruz..Birlikte çekildiğimiz son fotoğraf. Kim bu yabancı. Lapseki-Biga arasındaki yol durumu bu. 65 km. çok ama çok zorlandık. Gözler hep yan aynada. Arkayı kontrol ediyoruz. Lapseki-Biga arasında yol çalışması oldugundan 1 tane bile benzinlik yoktu..Bu çeşme karşımıza çıkmasaydı biz bitmiştik ve BİGA tabelasına geldik. 138 km. Biga'da babamın dayısının çok yakın arkadaşı SADİ AMCA'larda konakladık. 2. gün Toplam 141 km.

9 Haziran Salı (3.gün) bugün benim Doğum Günüm 20 senedir İlk defa böyle bir doğum günü geçirdim..Ama en güzeliydi diyebilirim. Sabah kahvaltımızı ettikten sonra Sadi Amca'ların evinin karşısındaki Çay Ocağında çayımızı içiyoruz ve son bi fotoğraf çekilmeyi de ihmâl etmiyoruz tabii. Biga'dan çıktık artık. Burada da yol çalışması var ve yollar çok bozuk. 2 kamyon yanyana zor geçiyorken biz bisiklet ile geçtik bu yolları. Balıkesir İl Sınırı....Gökhan Balcı. Hiç yorgunluk yok. Gönen ayrımına geldik ve Bandırma. Bugün Bandırma Öğretmen Evi'nde konaklayacağız. Şansımıza Gökhan'ın Liseden öğretmeni ile karşılaştık..Hocalarımız ile hoş sohbet. Öğretmen Evi bahçesi. Çok güzel bir ortam. Güzel manzaralar. Bandırma Meydanı aaa EDOSK formalı bir arkadaş, Başta M.Ergun Amcam olmak üzere tüm işyeri çalışanlarım konaklayacağımız yeri öğrenir öğrenmez Edirne'den telefon edip Bandırma'daki bir pastaneden Öğretmen Evi'ne Doğum Günü Pastası göndermiş..Pasta bize ulaştığında ne yapacağımız şaşırdım resmen elim ayağım titredii..mutluluktan havalara uçtum diyebilirim..onlara çok TEŞEKKÜR EDİYORUM bu süprizi hiç unutmayacağım 3. gün Toplam 74 km.

10 Haziran Çarşamba (4.gün) Sabah 06.15'te uyandık ve hazırlanmaya başladık. Öğretmen Evi'ndeki son Fotoğraf. Bandırma'da bitti. Kuş Cennetini Gezmek için Bursa yolundan 6-7 km. çıkıp Balıkesir yolu üzerindeki Kuş Cennetine geldik..sonra tekrar Bursa yoluna döndük. Kuş Cenneti Görüntü İzleme Merkezi ve Müzesi. Müzeden Birkaç fotoğraf. Görüntü İzleme Merkezi'nden Canlı olarak Kuşları izliyoruz. Kuleye çıkıp kuşlara dürbün ile bakacağız. Kuş Cenneti'nden çıktık..Ve BURSA İL SINIRI tabelası. Bursa İl Sınırı Karacabey'deyiz. karnımız çok acıktı Ulubat Gölü kenarında Canlı Alabalık çiftliğindeyiz. Seçtiğimiz Balıklar kepçe ile tutuluyor. YORUM YOK. Ulubat Gölü. Bursa'ya henüz 33 km. vardı...Fakat Uludağ zirvesindeki karlar bile görünüyor ve geldik BURSA'dayız. Ne kadar mutlu oldugum gözlerimden belli oluyordur. Birbirimizi tebrik ediyoruz. 4. gün Toplam 112 km, 4 gün sonunda TOPLAM 432 km, 4 günlük yolculuğumuzda bizleri telefon ile arayıp destek veren herkese çok teşekkür ediyoruz.

Scudo
A

Adrenaturex

Misafir
cok gusel bir gezi olmus gezmis kadar olduk fotograflarınızı yayınlayarak

Berker Kartel

Daimi Üye
Tepki
554
Bisiklet
Trek
Teşekkür ederiz Özgür Abi
İnşallah birgün tanışırız

ahtt

Daimi Üye
Tepki
639
Ayaklarınıza sağlık güzel bir gezi olmuş.Fotoğraflarınız için ayrıca teşekkürler.

• Beğen
Tepkiler: Berker Kartel

M.Ergun GÖZET

Forum Demirbaşı
Tepki
688
Bisiklet
Fuji
Berker ve Gökhan....Edosk'un iki genç üyesi, bu çok güzel geziyi harika fotoğraflarla ve nefis bir anlatımla bizlere sunduğunuz için sonsuz teşekkürler.Sizlerle gurur duyduk. Umarım bundan sonraki turlarda birlikte pedal basarız. Başarılarınızın devamı dileğimle...

sado

Forum Bağımlısı
Tepki
1.061
Çok güzel bir tur olmuş ayaklarınıza sağlık.
Fotoğraflar için teşekkürler

• Beğen

BF Okuru

Üye
Tepki
2
432 km evet çok zor olmalı ama bi o kadar da gizem dolu ve adrenalin ve çoşku bunlar hiç bir şeyle karşılaştırılamaz insanın emeği bu

sonerveozer

Forum Bağımlısı
Tepki
177
Bisiklet
Mosso
tur dediğin böle olur :D
arada süper fotolar var.... bi gün bende edirneye doğru çıkmak istiyorum ...

• Beğen

İbrahim Yurtseven

Forum Demirbaşı
Tepki
1.370
İsim
İbrahim YURTSEVEN
Bisiklet
Specialized
Gökhan bu tur yazın ile bana nasıl bir iyilik yaptın bilemezssin. On gün sonra Şarköy-Gelibolu-Lapseki-Bursa üzerinden Karadeniz istikametine gitmeyi planlıyordum. Sayenizde yol yapım çalışmaları hakkında bilgi edinmem çok iyi oldu. Ayrıca paylaşımınız için teşekkürler. Yollarda olmak bir başka güzel. Katılan tüm arkadaşlara selamlar.

ibrahim Kızılkaya

Daimi Üye
Tepki
1.009
Çok güzel bir tur olmuş. Paylaşım için teşekkürler.
Bandırma-Çanakkale arasındaki yol yapım çalışmaları yıllardır bitirilemedi.
Kıyı kıyı Türkiye turu projemizin ilk ayağı olan Bursa-Çanakkale-Edremit-Ayvalık-İzmir güzergahını 2004'te geçmiştik. Biga civarlarında gördüğümüz manzaralar aradan beş yıl geçmiş olmasına karşın şimdi sizlerin gördüğü manzarayla aynıydı. Ülke olarak bu konuda ne kadar hızlı ve başarılı olduğumuzu siz düşünün artık.
Bu güzel paylaşım için tekrar teşekkürler. Her zaman yollarda olmanız dileğiyle.Hoşçakalın

• Beğen

Aytekin Erzan

Forum Bağımlısı
Tepki
2.086
evet ben konuya farklı bir yorum getireceğim bunuda 3 yaşımdan beri bisiklete biniyor ve 15 yıldır gerek yurt içi gereksede yurt dışı gezilerde bulunmamın tecrübesine dayanarak yapıyorum yıllardır belkide yüzbinlerce çeşitli milletlerin çeşitli bölgelerde yaptığı gezilerin fotolarını ve yorumlarını gördüm fakat
bu Berkel isimli çömezin gezisini görünce kendi kendime şunu dedim ya ben bu güne kadar hiç bir şey öğrenememimişim yada bu Berker çömezi bizimle dalga geçiyor...
bu ne ya tam bir skandal bana göre hiç bir gerek teknik gerekse görsel özelliği olmayan görüntüler daha fazla bişeyler yazıpta değerli vaktimi harcamaya hiç niyetim yok ama allahrızası için bu çömeze birkaç şey öğretmek olacak işim gelecek ilk Edirne ziyaretimde...

• Beğen