Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

42 Yıldır Müzeler Müdürlüğü'nün Hizmetinde

Konu, 'Basında ve Medyada Bisiklet' kısmında Bisikletli Gezgin tarafından paylaşıldı.

 1. Bisikletli Gezgin

  Bisikletli Gezgin Onursal Üye

  Kayıt:
  3 Mart 2011
  Mesajlar:
  3.753
  Beğeniler:
  4.569
  Şehir:
  Altındağ, Ankara
  Bisiklet:
  Sedona
  Seviye:
  42 Yıldır Müzenin Hizmetinde

  Kayseri'de Müzeler Müdürlüğü'ne kayıtlı olan ve eski Müdür Hamdi Biçer tarafından makam aracı olarak kullanılan 42 yıllık 38 AT 155 plakalı resmi plakalı bisiklet, makam otomobili alınınca, şimdi evrak işlerinde kullanılmaya başlandı.

  [​IMG]

  Müzeler Müdürlüğü'nün tarihe meydan okuyan resmi plakalı makam bisikleti, kuruma hizmet satın alma yoluyla otomobil alınınca, evrak işlerinde kullanılmaya başlandı. Kurumun emekli olan eski Müdürü Hamdi Biçer tarafından yıllarca makam aracı olarak kullanılan 38 AT 155 plakalı bisiklet, 21 Aralık 1970 tarihinden bugüne yani 42 yıldır hizmet veriyor. Birçok kez tamir gören ve yaklaşık 3 yıl önce müdürlük makamına hizmet veren bisikleti bugünlerde kurumun evrak işlerini yürüten 54 yaşındaki işçisi Mustafa Yiğit kullanıyor. Bisikletin her türlü bakımı ile de ilgilendiğini belirten Yiğit, resmi evrakları kurumlara ulaştırmadaki en büyük yardımcısının bisiklet olduğunu söyledi. Eskiden müdür makam aracı olan bisikleti kullanmaktan gururu duyduğunu dile getiren Yiğit, eski Müdür Hamdi Biçer'e de seslenerek, "Müdürüm gözün arkada kalmasın. Bisiklet emin ellerde" dedi.

  Kayseri Arkeoloji Müzesi Eski Müdürü 69 yaşındaki Hamdi Biçer ise yıllarca kullandığı makam bisikletiyle kar kış demeden birlikte cefa çektiklerini söyledi. Biçer, şunları söyledi: "Emekli olduğum günlerde kuruma hizmet işlerinde kullanılmak üzere araç alındı. Ama ben görev yapsaydım yine resmi plakalı bisiklete de binerdim. O bisiklet kurumun emektar aracı. Emekli oldum halen bisiklete biniyorum. Bisiklet sağlıklı yaşamında en büyük yardımcısı. Umarım bisiklet daha uzun yıllar kuruma hizmet eder. Adeta müzenin sembolü haline geldi."

  22 Mart 2012
   
  Murat Çetinkale bunu beğendi.
 2. Murat Çetinkale

  Murat Çetinkale Forum Demirbaşı

  Kayıt:
  15 Temmuz 2011
  Mesajlar:
  578
  Beğeniler:
  328
  Şehir:
  Ankara/Batıkent
  Bisiklet:
  Geotech
  Seviye:
  Umarım iyi korurlar o bisikleti. Ne de olsa, verdiği hizmetin yanında birsürü de anı yüklüdür onun kadrosunda. Artık bir ruhu bile vardır belki de ;) Daha uzuuuuun yıllar hizmet vermesini, ömrünün çok uzun olmasını dilerim.