4000 liraya yol bisikleti

Tepki
31
Bisiklet
Sedona
merhaba arkadaşlar.uzun süredir mtb kullanıyorum artık yol makinesi almak istiyorum bu yaza doğru.4000-4500 lira bütçem var.yol bisikleti konusunda çok tecrübem yok komponent olarak o yüzden size soruyorum.bu fiyata ne alabilirim. kadrosuda göze hitap etsin lütfen :) teşekkürler , bol pedallar

Scudo

Artık Yok

Forum Bağımlısı
Tepki
1.463
Bütçeniz iyi bir makine almanıza olanak sağlayacak en kötü ihtimal ile karbon bir kadroya sahip 5700 serisi shimano 105 setli bir canavar toplayabilirsiniz illa sıfır olmasına gerek yok temiz bir ikinci elde işimi görür derseniz sahibinden.com da pek çok ilan bulabilirsiniz

• Beğen
Tepkiler: Ali Demir

Murat B.

Forum Trolü
Tepki
12.203
Bisiklet
Specialized
Bütçeniz aluminyum kadrolu bisikletlerin hemen hemen tamamının fiyatının üstünde ancak karbon kadrolu çoğu modelin altında kalıyor. Ya en iyi aluminyum kadrolardan biri ve iyi donanım, mesela:
(link)
ya da giriş seviyesi karbon kadro ve vasat donanımlı biri bisiklet alabilirsiniz, örneğin:
(link)

HikmetYılmaz

Forum Bağımlısı
Tepki
877
Bisiklet
KTM
KTM Revelator 3500 ya da biraz daha bütçe ayırabilirseniz 4000 düşünebilirsiniz.

(link)
(link)

Yoldakiseruven

༼ ºل͟º ༽🧌
Tepki
1.261
İsim
Lemi Dolunay
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Katlanır
(link)

3.599 TL KALAN 400 LİRAYLA IŞIK,KASK,SPD AYAKKABI ALINABİLİR

• Beğen
Tepkiler: Ersin savaş

Murat B.

Forum Trolü
Tepki
12.203
Bisiklet
Specialized
@Fatih EZEN
Tiagra grupset (dağ bisikletindeki SLX'e denk sayabiliriz) ve R501 jantlar bence karbon yol bisikleti için vasat bir donanım.

• Beğen
Tepkiler: Ali Demir

Fatih EZEN

Aktif Üye
Tepki
195
Bisiklet
Giant
@Murat B.
Nasil bi set olmasi lazim karbon bisiklet icin ?

Tepki
95
İsim
Burak
Bisiklet
Mosso
@Fatih EZEN

Bence en azından 105 5800 ve rs11 jantlar olmalı. Yada Ebubekir'in örnek olarak verdiği bisikletin üzerindeki sistem.

Fatih EZEN

Aktif Üye
Tepki
195
Bisiklet
Giant
@Burak Fidangül
Tiagra setle yurumuyomu yani bu alet ben anlamadim tam olarak? Benim yol bisikletim de tiagra grup set giantin kendi jantlari var kadro icin aldim upgrade edicem de nie bu kadar hor goruyosunuz tiagrayi :) grup seti 800 lira bisiklet parasi, saygilar.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Fatih EZEN karbon kadrolu bisiklet alıyorsak donanımda az çok iyi olsun ki aldığımıza değsin donanım kötü olduktan sonra alü. olup iyi donanımlı bisikletler daha hafif daha performanslı olur.Bence karbon bisiklet için aero değilse en fazla 7.5 kg civarı olmalı çünkü benim bisikletim alü. kadro karbon maşa sedona 621 8.4 kilo pedalsız.Sonuç olarak karbon kadrolar dünya para karbon kadroya binip 8kg bisiklete biniyorsak yazık

Tepki
95
İsim
Burak
Bisiklet
Mosso
@Fatih EZEN

Kesinlikle tiagrayı hor görmüyorum tabiki iş görür. Ancak 105 5800 ve tiagra arasında hissedilebilir bir fark vardır diye düşünüyorum (5800 kullanmadım ancak forumda veya başka sitelerde okuduğum kadarıyla ultegraya çok yakınmış). Sadece kendi fikrimi söyledim ben sonuçta bütçe meselesi yeterli bütçeniz varsa Dura ace'lede toplayabilirsiniz. Yoksa tiagraylada yürür :)

• Beğen
Tepkiler: YüzSürKoş

Fatih EZEN

Aktif Üye
Tepki
195
Bisiklet
Giant
@Mert-Demir
Herkesin fikri saygi duyuyorum ama bence yanlis dusunuyorsun kadroyu bir kere alicaksin biraz daha yuksege cikip en pahali parcayi iyisinden alip eskiyecek seyleri upgrade etmek daha mantikli, ben bisikleti iyi aldigima inaniyorum 3.300 giant tcr c3. Yoruma acigim saygilar.

@Burak Fidangül
Sizce en once upgrade edilecek yer neresi?

Fatih EZEN

Aktif Üye
Tepki
195
Bisiklet
Giant
@Burak Fidangül
Tesekkurler arkadasin konusunu da dagittim, kusura bakmayin.

Ömer KARAN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.688
İsim
Ömer KARAN
Bisiklet
Bisan
Başlangıç için en az 105 5800 set karbon kadro falan önermek bence biraz abartı olur. 105 5800 setten sonra ne kaldı zaten ultegra 6800 dura ace 9000. Üst seviye bisikletlerde hangi malzemeler olacak ki o zaman. Bu kadar da yüksekten uçmaya gerek yok. alüminyum kadrolu tiagra setli r500,rs10 vs jantlı bir bisiklet başlangıç seviyesi için gayet iyi bir bisiklettir.
Geometrisi uygun kaliteli hafif güzel bir kadro ve hafif akıcı ve dayanıklı bir jant seti olduktan sonra tiagra sette gayet güzel iş görür. Ha maddi durum el veriyorsa daha üst seviyelerde kullanılabilir ama o zaman o bisiklet başlangıç seviye olmaz yani.
Geçen sene Tour of Turkey de ultegra 6800 grup setli bisiklet kullanan yarışçılar vardı.