Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

400 TL'ye iyi bir bisiklet

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Ercan POLAT tarafından paylaşıldı.

1. Ercan POLAT

Ercan POLAT Yeni Üye

Aslında bisiklet almayı 1-2 gündür hayal ediyorum, çılgınca bisiklet sürmeyi bırakalı 7-8 sene oldu. O zamanlar ortaokul'a giden bir çocuktum sadece, ancak kullandığım bisikletlerle yaşamadığım macera kalmadı o yaşa kadar :) Küçükken BMX ile başlamıştı, sonrasında hırsızlara hediye ettiğimiz bir bisiklete sahip oldum (en büyüklerinin bir küçüğüydü boyut olarak, henüz ilköğretim 4. sınıfa gidiyordum). Sonrasında da en son kullanmış olduğum uyduruk marka bir demir yığını, iyice bezdirmişti sorun çıkarta çıkarta. Ve şimdi yine istiyorum o kadar zamandan sonra, ancak teknik açıdan pek bilgim yok. Ben yaklaşık 68 kiloyum ve boyum 1.75. Şöyle bi internetten bakayım dedim, marka olarak aklımızda hep bianchi kalmış tabiiki, o tarz bişey almak istiodum, dağ bisikleti olmalı yani her şartta sürebilmeliyim ancak tabii genel kullanım da şehir içinde olacak. Bianchi tavsiye eder misiniz, ederseniz hangi modeli (şekil olarak Bianchi-Star çok hoşuma gitmişti benim) yada başka alternatifler nelerdir?

2. hakan sancaktar

hakan sancaktar Kıdemli Üye

Seviye:
    Bianchi olabilir beğendiysen. ayrıca salcano, sedona, geotech de yerli firmalar ve iyi bisikletleri var. bunlara da bakabilirsin. kadro boyu olarak 17-18 de rahat edersin. jant ebadı olarak da 26 daha uygun görünüyor.

3. ÜmitKARAOT

ÜmitKARAOT Forum Demirbaşı

Seviye:
    başlangıç için sedona öneriririm dostum

4. Serdar ERİŞ

Serdar ERİŞ Yeni Üye

Seviye:
    Merhaba,

Şehir içi kullanımı da düşününce, Star'ın 'çift amortisörlü' olması, sanki seni biraz daha yorabilir gibi geliyor. Çift amortisörlü bisikletlerin sürüşü rahat; fakat orta amortisördeki güç kaybı, özellikle uzun yollarda kendini hissettiriyor, başka bir deyişle daha fazla güç harcıyorsun. Ön amortisörlü modeller senin için daha uygun olacak gibi. Hem dağ yollarında, hem de şehir içinde rahatlıkla kullanabilirsin.
    Tavsiye istersen, Bianchi derim. Zaten senin aklında da doğru kalmış :) .
    En kısa sürede, severek kullanacağın bisikletine ulaşman dileğiyle.

5. ilker_ege

ilker_ege Üye

Seviye:
    Merhaba, ben de 300 - 400 TL aralığında bir bisiklet aramaktayım. Bianchi Speed, sadece ön amörtisörlü olduğu için Bianchi Star'a göre sizin için daha elverişli.

Bianchi Speed - 290 TL civarı
    Salcano NG 650 - 350 TL civarı
    Sedona 261 - 450 TL civarı

Ben de bu 3ünden biri arasında seçim yapacağım. Bianchi Speed, diğer 2 bisiklete göre biraz daha ağır, kadrosu aliminyum olmadığı için. Ama sen de benim gibi genel olarak şehirde kullanacaksan, bu 2-3 kiloluk fark bizi çok etkilemez gibi geliyor.

6. uğur kocaağa

uğur kocaağa Kıdemli Üye

Seviye:
    Sedona 261 in 18 " olanını alırsanız çok rahat edersiniz bence. . .

7. AydınUS

AydınUS Onursal Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Bianchi alcaksan özel serilerine bak bianchi diğer bisikletlerini alma ilerde masraf çıkarıyo genelde sedona,kron markaların modellerine bakmanı tasfiye ederim.

Onur Kahraman bunu beğendi.
  8. iskender şerit

iskender şerit Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    400 tllik bisikletler sıradan düz bisikletlerdir. Seçenek çoktur......

9. Kesinlikle Bianchiden uzak dur diyorum. Çok dert açar başına .Bianchi eski kalitesinde değil artık. Başlangıç için sedona kron gibi bisikletler önerebilirim. Ben bir bianchi kullanıcısı olarak hiç memnun değilim. İlle de Bianchi olsun dersen bianchinin özel serilerine bir bak derim. B

10. Kesinlikle Bianchiden uzak dur diyorum. Çok dert açar başına .Bianchi eski kalitesinde değil artık. Başlangıç için sedona kron gibi bisikletler önerebilirim. Ben bir bianchi kullanıcısı olarak hiç memnun değilim. İlle de Bianchi olsun dersen Bianchinin özel serilerine bir bak derim. Bianchinin piyasaya sürdüğü tüm bisikletler (özel seri hariç) çocuk bisikletidir. Kullandığı çoğu parçalar çin malıdır...

11. Hasan Kuru

Hasan Kuru Onursal Üye

Seviye:
    Arkadaşlarında dediği gibi Kron Xc250 ve Sedona 261 modeline bakabilirsin.