Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

400 TL ile 1000 TL Arasında Bisiklet Almak İsteyenlerin Dikkatine!

Konu, 'Delta Bisiklet' kısmında ulas tarafından paylaşıldı.

1. ulas

ulas Admin

Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    Değerli Arkadaşlar bu konuyu o kadar çok duyuyorum ki biraz bilgi vermekte fayda var.

400 TL ile 1000 TL arasında bisiklet almak istiyorum sizce nasıl bir bisiklet almalyım?

Bisiklete Binmek İstiyorum ama ne alacağımı bilemiyorum. Sizce hangi bisikleti almalıyım?

Sadece hafta sonları bisiklete bineceğim sizce ne almalıyım?

Sahilde binmek için bisiklet almak istiyorum. Nasıl bir bisiklet almalıyım?

Ayda yılda bir defa bisiklete bineceğim sizce ne almalıyım?

Çok pahalı olmayan hafif ve kaliteli bir bisiklet almak istiyorum ne almalıyım?

Çok profesyonel değilim bisiklete binmek istiyorum çok da param yok ne almalıyım?

Spor yapmak için bisiklete binmek istiyorum çok pahalı olmayan bir bisiklet olarak ne almalıyım?

vs.vs

Bu sorular günlük hayatımın bir parçası oldu artık. Burada yazma ihtiyacı duydum umarım bir çok kişiye faydalı olur.

Şimdi arkadaşlar aslında bu soruların cevapları neredeyse aynı. Kabaca 400 TL ile 1000 TL arasında güzel ve istediğiniz kriterlere uygun bir çok bisiklet modeli bulabilirsiniz.

Neye dikkat etmelisiniz?

1.Bisikletin tipi
    2.Bisikletin üzerindeki donanımları
    3.Bisikletin ağırlığı

Tipinden kastım arazide mi bineceksiniz düz yolda mı? Bu önemli bir durumdur.

Kabaca şunu belirtelim eğer %30 Arazi patika, %70 Düz yolda binecekseniz size önerim tur bisikleti almanızdır. Tam tersi bir durum sözkonusu ise MTB alamnızı öneririm.

Bu fiyat aralığında Delta'dan alabileceğiniz markalar Cannondale, Corratec ve Geotech olacaktır.

Özellikle geotech markasının bu fiyat aralığında ürün gamı oldukça geniştir.

Corratec markasında ise 419 eurodan başlayan modeller var. Corratec Taal, mayon ve Halcon gibi modelleri alabilirsiniz. Çok az bir fark vererek de bir üst model olan Motion modelini de alabilirsiniz.

Gelelim Cannondale markasına eskiden fiyatlarıyla yürek hoplatan Cannondale artık uygun fiyatlarda da bisiklet yapmaya başladı.

F5, F6, F7, F8 ve F9 modellerini yine bu fiyat aralıklarında alabilirsiniz.

Kabaca size çok tutulan ve bizim de sizlere önereceğimiz bir kaç model var. Bu modeller gerçekten de hem fiyat hem de performans olarak çok iyi bisikletlerdir.

Başlıcaları

Corratec Motion Disk
    Corratec Halcon
    Corratec Mayon
    Corratec Taal
    Corratec Baco

Geotech Ascent
    Geotech Neon
    Geotech Sahara
    Geotech Life (Bay ve bayan modeleri mevcut)
    Geotech Sherpa
    Geotech Fun

Cannondale F5
    Cannondale F6
    Cannondale F7
    Cannondale F8
    Cannondale F9

Bu kadar model kafanızı karıştırmasın buradada birazcık kalite ve kullanım kolaylığı farkı olacaktır.

Çamurda karda arazide yağmurda vs binecekseniz disk frenli modellere bakın aksi taktirde V frenli modellere bakın. Böylece seçeneğimizi yarıya indirmiş olduk.

3 Marka var Geotech ( Delta Bisikletin kendi ürünüdür ve yılların deneyimi ve tecrubesi ile hazırlanmıştır. Şuanda avrupada fuarlara katılabilecek kadar kalitede olan bir markadır . Deltanın kendi ürünü olduğu için de fiyatı oldukça düşük tutulmaktadır. Piyasa fiyatlarının yaklaşık %20-30 aşağısındadır.)

Cannondale Amerikan malıdır ve bilen bilir demekten başka bir kelime aklıma gelmiyor. Kalite tasarım donanım hiç bir zaman kendini yitirmedi.

Corratec Alman malıdır. Almanlar harbiden bu işi iyi biliyor. İyi bisikletler yapıyor. Modelleri de oldukça donanımlı.

Marka seçimini artık beğendiğiniz modele göre belirlersiniz.

Ürünlerin resimlerini ve fiyatlarını http://www.deltabisiklet.com/?_Args=CatSel,2 linkten görebilirsiniz

Biraz daha fiyat arttırarak çok güzel bisikletler alabilirsiniz. Önemli olan paranıza göre almak değil ihtiyacınıza göre almaktır. Paranız var diye çok üst model bisiklet almanızı önermem çünkü gereksiz olacaktır.

Eğer yetişkin bir yaştaysanız sakın ola gidip de hipermarketlerden kulaktan dolma bilgilerle ucuz diye bisiklet de almayın. O zaman bisiklet sürüşünü tanıyamayacak ve bisikletten soğuyacaksınız.

Aslında yazacak o kadar şey var ki.. Çok kafanıza bir şey takılırsa bana ulaşın elimden geldiğince yardımcı olurum.

Daha ayrıntılı bilgi almak için bana 0 216 450 66 30 nolu telefondan veya ulas@deltabisiklet.com adresinden ulaşabilirsiniz.

Umarım faydalı olmuştur

Görüşmek üzere

2. irfancan

irfancan Forum Demirbaşı

Seviye:
    Yeni başlayacak veya başlamak isteyenler için çok iyi bir bilgi,teşekkürler.

ulas bunu beğendi.
  3. Cemil Ceyhun ÖĞÜTMEN

Cemil Ceyhun ÖĞÜTMEN Üye

Seviye:
    400 tl den başlayarak fiyat listesi de koysaydınız iyi olurdu. teşekkürler

4. Adnan Yıldırım

Adnan Yıldırım Üye

Seviye:
    Belki de bisikletforum uyelerine ozel indirimli bir fiyat listesi. Yaza girerken ve okullar da yeni kapanmısken iyi olur diye düşünüyorum.

Not: Bende hanıma söz verdim. Bayan bisikleti alacağım. Hafif ve kadrosu bayana uygun motifler taşımalı.

5. ulas

ulas Admin

Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    Zaten bisikletforum üyelerine özel indirimler yapıyoruz. Yakında Forum kartı çıkarırsak şaşırmayın :)

6. goblinemre

goblinemre Yeni Üye

verdiğiniz bilgiler için çok teşekkürler yeni bisiklet alacak olanlar için çok faydalı oluyor şehir içinde babamla binmek için bir bisiklet almayı düşünüyorum.Acıkçası bisikleti spor olarak değil araç olarak kullanmak istiyorum .Ben 180 cm 70 kg yim babam 178 cm 100 kg benim 2 sorum olucak
    1-Konuyu okudum buna göre tur bisikleti almam gerekiyor .Ama benim gözüm geotech neonda yani ihtiyaçlarım tur biskleti gerektiriyor fakat ben geotech neon almak istiyorum geotech neon ihtiyaçlarımı karşılarmı?
    2-Delta bisikletin gaziantep bayisinde geotech neon u bulabilirmiyim eğer bayide yoksa bayiye getirtilebilirmi?(bisikletimi internet ortamından almak istemiyorum mümkünse deneyip binerek almak istiyorum)

7. ulas

ulas Admin

Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    1. Evet aslında bisikletin lastiklerini değiştirerek yani slik bir lastik takarsanız ihtiyaclarınızı karşılayabilir

2.G.Antep bayimize sorun eğer ellerinde yoksa zaten bizden isterler biz de göndeririz.

goblinemre bunu beğendi.
  8. lig er

lig er Yeni Üye

Seviye:
    faydalı bilgiler,,

9. lig er

lig er Yeni Üye

Seviye:
    paylaşım için teşekkürler

10. minolta35

minolta35 Aktif Üye

Seviye:
    gerek delta'nın gerekse geotech için hazırlanmış olan web sitelerinde ürün resimleri detaylı ve anlaşılır değil.Zamanımız internet çağı.İnsanlar bisikletleri yolda zaten nadiren görüyor.Böyle güzel modelleri siteden çok daha güzel tanıtma imkanınız varken bu konuya önem vermeniz menfaatinize olacaktır.

Yunus K. ve ulas bunu beğendi.
  11. ulas

ulas Admin

Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    Merhaba Tanju Bey,

Elimizden geldiğince iyi tanıtmaya çalışıyoruz. Haklısınız geotechin kendi sitesi oldukça yetersiz. Genelde Delta Bisikletin Sitesinde tanıtım yapıyoruz. Bu eleştirinizi daha da dikkate alacağımıza emin olabilirsiniz. En zor şey internetten doğru tanıtımı yapabilmek. Görmeden bakabilmenin zorluğunu bende başka sektörlerde görüyorum.

12. çağrı kolçak

çağrı kolçak Kıdemli Üye

Seviye:
    forum üyelerine özel indirimleri ilk defa duydum ya. mağazaya gidince direk söyleyelim mi biz forum üyesiyiz die nası olsun. şimdiden teşekkürler indirimler için o zaman:)

13. ulas

ulas Admin

Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    Zaten burada aile gibiyiz herkes bir birini tanıyor. Forumda aktifseniz mutlaka sizi tanırız. Bisiklet forum üyeleri bizim için özeldir ve elimizden gelen ne varsa da her zaman yapıyoruz ve yapmaya da devam edeceğiz

14. Serap Erdogan

Serap Erdogan Kıdemli Üye

Seviye:
    Ya pasifsek. :D Yani forumda, yanlış anlaşılma olmasın.:D Sadece okuyup geçiyosak? :D

Yunus K. bunu beğendi.