Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

400 Tl bütçe için dağ bisikleti seçimi:

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Cüneyt Şanlı tarafından paylaşıldı.

1. Cüneyt Şanlı

Cüneyt Şanlı Üye

Seviye:
    Merhaba aranıza yeni katıldım,internetteki ilk taramada bu forum karşıma çıktı ve üye oldum.Forum oldukça ayrıntılı ve işlevsel düzenlenmiş.Okumaya başladım ama bitirmem birhayli zaman alacak bu nedenle bisiklet seçiminde sizlerin fikirlerini almak istiyorum...

Ordu'nun Perşembe ilçesinde yaşıyorum bir hafta sonra İstanbula gittiğimde bisiklet işinide halletmek istiyorum.Bisikleti İstanbulda Haşim işcan altgeçidinde veya sirkecide peşin parayla pazarlık yaparak daha uygun alabileceğimi düşünüyorum.Bu arada internetteki fiyatlarıda inceliyorum...

Kullanım amacı: Perşembe ve Ordu'nun yüksek kesimlerine doğa turları yapmak ve fotoğraf çekmek.Bölge tabii güzellikler açısından zengin.Yürüyerek birkaç tur yaptım ama menzili arttırmak için artık bisiklet gerekiyor.Zemin olarak %60 çakıllı veya toprak yollar , % 40 asfalt yollar diyebilirim...

Model seçimi: Dünden beri forumu biraz inceleme fırsatım oldu,aradığım model forumda giriş segmenti olarak gösterilen modeller, bunların arasında en azından üç model belirleyip İstanbula gittiğimde sadece fiyat araştırması yaparak birini almak istiyorum...

### Salcano Alu ,fiyat performans oranı olarak en iyi modellerden biri olarak gösteriliyor, peşin 400 TL'nin altında alınabilir gibi...

### Salcano Astro , Alu'dan farkı sadece vites sayısı mı? Vites geçişleri biraz daha iyi diye bir yorum vardı ? 500 TL civarında görünüyor peşin 450 TL gibi rakkamlarda olursa alınmalımı?

### Sedona Borla , malzeme kalitesi biraz daha iyi şeklinde yazılar var, 550TL civarındaki fiyatı beni aşıyor.Belki kış olması ve peşin seçeneği ile alınabilir bir rakkama inebilir?

400 Tl civarında önerebileceğiniz modeller varmı?

Haberleşmek üzere...

Cüneyt Şanlı

2. ugur buyukakman

ugur buyukakman Üye

Seviye:
    Model önerisi değilde kadro boyu konusunda dikkatli ol. Kolaylıklar dilerim.

3. Cüneyt Şanlı

Cüneyt Şanlı Üye

Seviye:
    Merhaba boyum 173 sanırım kadro 16'' olmalı...

4. ismetgndz

ismetgndz Aktif Üye

Seviye:
    s.a. bende perşembeliyim bende yeni bisiklet alcam alınca birlikte pedallarız:D

Öneriye gelince ben salcano ng303srd almayı düşünüyorum 750 800tl arası bu fiyata alınabilecek en iyi bisiklet fakat 400tl için bence salcano alu almanızı öneririm ben ordudan alıcam salcano-kron bayiisi var ordan almayı düşünüyorum
    sizede öneririm taa istanbuldan almaya ne gerek var:D

e-mail:gecesefasi_52fb@hotmail.com
    beni ekleyin tanışalım

5. Onur Kahraman

Onur Kahraman Bisikletkolik

Seviye:
    Yasin Kukur bunu beğendi.
  6. Cüneyt Şanlı

Cüneyt Şanlı Üye

Seviye:
    Merhaba bilgiler için teşekkürler,

( gecesefasi_52fb ) Ordu perşembeye bu yaz İstanbuldan geldim,perşembe sağlık ocağına tayin oldum diş hekimi olarak çalışıyorum.O nedenle Orduyu o kadarda bilmiyorum bahsettiğin bayinin telefonu yada linki varmı?
    Perşembede oturuyorsan aslında bir ara sağlık ocağınada uğrayabilirsin tanışmış oluruz...

7. ismetgndz

ismetgndz Aktif Üye

Seviye:

msnimi ekle ordan konuşuruz

8. Cüneyt Şanlı

Cüneyt Şanlı Üye

Seviye:
    Merhaba forumu okumaya devam ediyorumda giriş seviyesi için belli başlı modeller ön plana çıkıyor.Bunlar içinde bütçenin ister istemez 500 TL'ye çıkması gerekiyor.Fikirlerinizi almak istiyorum...

Salcano Alu ( 490 TL ) ve Salcano Astro ( 520 TL ) oldukça zor bulunuyor,çoğu yerde tükenmiş ve fiyatlarıda yüksek.Muhtemelen bunlar liste dışı kalıyor...

Erdoğanlar Bisiklette indirimde olan bir modelin Salcano NG 222 SV 'nin iki versiyonu var biri 539 Tl diğeri 570 Tl bunlar hakkında bilgisi olan varmı?

http://www.erdoganlarbisiklet.com/store/product_info.php?products_id=3201

Kron xc500 ve Sedona Borla'nın fiyatlarıda 520-540 TL civarında seyrediyor.Muhtemelen bu son iki model arasında bir tercih yapmayı düşünüyorum...

Ordu veya Giresunda kron yada Sedona modelleri bulunabilirmi ?

Teşekkürler...

Cüneyt Şanlı

9. ismetgndz

ismetgndz Aktif Üye

Seviye:
    sedonayı bilmem ama kronun orduda baiisi var sedonayıda getirtirebilirsin burlardan ama servis ve garanti bakımından tavsiye etmem orduda en iyi tanınan bisikletci alpem bisiklet orasıda salcano,kron ve merida satıyor.
    kron kendisini bisiklet kadrosu konusunda kanıtlamış bir marka birde ömür boyu garanti eklenince insana cazip geliyor salcano ve merida daha yeni yeni tanınan markalardır benim fikrimi soracak olursan bu bütceyle kron xc500 al ama daha fazla bütce ayırırım dersen salcano ng303srd'i tavsiye ederim hidrolik disk fiyatına hidrolik diskli bisiklet veriyorlar bence yeni başlayacak olan kişi için ideal bir bisiklet.bende yeni bir bisiklet alacağım 2010u bekliyorum daha güzel modeller çıkar inşallah.:D

10. Cüneyt Şanlı

Cüneyt Şanlı Üye

Seviye:
    Yarın Alpem bisiklet ile bir görüşeyim bakalım...
    Bilgi için teşekkürler...

11. ismetgndz

ismetgndz Aktif Üye

Seviye:
    ö.d.
    peşin alacaksan pazarlığı iyi yap indirim yaparlar:D

12. Cüneyt Şanlı

Cüneyt Şanlı Üye

Seviye:
    Merhabalar artık listemi oluşturdum,haftaya bisikletleri bizzat görerek ve onlara dokunarak birini seçeceğim:

1) Kron xc 500
    2) Sedona Borla
    3) Salcano Astro

Yalnız bir model konusunda net bir fikir sahibi olamadım....
    Erdoğanlar Bisiklette indirimde olan bir modelin Salcano NG 222 SV 'nin iki versiyonu var biri 539 Tl diğeri 570 Tl bunlar hakkında bilgisi olan varmı?
    http://www.erdoganlarbisiklet.com/st...oducts_id=3201

Salcano NG 222 SV'nin internet fiyatlarına baktığımda 800-1150 TL aralığında değişiyor.Bu model Erdoğanlar bisiklette şu anda çok büyük bir indirimdemi? Yoksa donanım farkına göre bu kadar büyük fiyat farkları olabilirmi?
    Bunu tam çözemedim...

13. burak329

burak329 Üye

Seviye:
    Hayırlı olsun umarım aldığın bisikleti severek kullanırsın iyi yolculuklar:p bu arada o ng sv222 olayına gelcek olursak kadrosu ve diğer birkaç parça eşyası ng 222sv geri parçaları attırıcı sele vb. daha az fiyatlı ürünlerden oluşuyor.

14. Cüneyt Şanlı

Cüneyt Şanlı Üye

Seviye:
    Bilgi için teşekkürler,o halde model bakarken donanımada bakmak lazım buda karar vermeyi zorlaştırıyor...

Kron xc 500'ü veya Sedona Borla'yı sıfır olarak almayı düşünüyorum,bunların sıfır modellerindede farklı donanımlar olabilirmi?

Bu iki modelin vites sistemleri nasıl? Sanırım vites sistemleri çevirmeli ve mandallı oluyor...

Doğal olarak 2009 model almak istiyorum, model yılı garanti belgesinde yazıyormu? 2009 model olduğunu nasıl anlayabiliriz?

2-3 gün içinde almayı düşünüyorum,yorumlarınız için şimdiden teşekkürler...

15. burak329

burak329 Üye

Seviye:
    ben 2010 modellerini beklemeni öneriyorum.model yılını nasıl anlaman gerektiğine gelirsek garanti belgesinde üretildiği yıl yazıyodur büyük ihtimal söylediğin gibi.donanımlar değiştirilebilir yapanlar oluyor onun için almadan önce alacağın yerle bu konu hakkında da konuş

16. Yasin Kukur

Yasin Kukur Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    astro güzelmiş, mtb alırken bende düşüncem.

17. Cüneyt Şanlı

Cüneyt Şanlı Üye

Seviye:
    Merhabalar, birkaç bisikleti canlı olarak inceledim ve Kron xc 500 almaya karar verdim.İstanbul sirekecide fiyatlar hiçte düşük değil peşine indirim yok.( 550 Tl )....

İnternetten daha uyguna ve taksitli fiyatlar var,muhtemelen internetten alacağım.Sizlere sormak isrediğim Kron xc 500'ün el ile vitesi değiştirdiğimiz kısım yani gidona bağlı olan kısım farkılıklar gösterebilirmi?

Bugün baktığım kron xc 500'de vitesi değiştirdiğimiz kısmın mandallı bir yapısı var gayette güzel görünüyor.İnternetten almayı düşündüğümden soruyorum bu sistem Kron xc 500'de standartmıdır? Çünkü kron xc 500'ün donanım detayına baktığımda bununla ilgili bir yazı göremiyorum...

Yorumlarınız için şimdiden teşekkürler...

18. burak329

burak329 Üye

Seviye:
    Soruna cevap veremicem ama söylemek istediğim bir şey var.Ben biraz daha sabretmeni ve xc1000 almanı öneriyorum gerçekten 500le aralarında bayağı bir fark var yani 500 kötü değil ama 1000 daha iyidir aradaki farka değer biraz bekle ve 1000 al.

19. kkrryy

kkrryy Yeni Üye

Adı:
    Koray
    Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    2015 güncelliğinde bu bütçede bisiklet önerebilir misiniz 0 veya 2. el olması farketmez.